Skocz do zawartości

virago 535 wymiana oleju pomóżcie


drapik83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że to banalne ale nie umiem znaleźć śruby spustowej oleju z silnika ani nie wiem gdzie wymienić filtr. czy trzeba śćiągać pokrywę?? z góry dziękuję za pomoc

 

Hmm.. nie wiem czy we wszystkich jest tak samo.Ja mam Virażkę z 2000 roku i u mnie ta śruba jest na spodzie silnika ;) taka największa,14-stka chyba... Nie ma rady-musisz się położyć na glebie i zajrzeć.Jest owa śruba mniej więcej w środkowej części spodu (przekrój pionowy) na łączeniu obu połówek silnika.Jest największa.Powinieneś znaleźć bez problemu.

Natomiast filtr oleju jest z prawej strony (jak siedzisz na moto).Tylko broń Boże nie odkręcaj całej pokrywy a tylko niewielką część w mniej więcej trójkątnym kształcie.Jest mocowana na 3 śruby imbusowe.

Jak zechcesz- poślę Ci serwisówkę.Jest w PDF.

Pozdrówko

woody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img434.imageshack.us/img434/6875/step3xn8.jpg

tu sie wlewa olej

 

srube do spuszczenia oleju masz na dole po lewej stronie

to ta gdzie przelaczasz biegi

 

a filtr oleju masz po prawej

masz tam do odkrecenia 3 sruby

(jedna jest taka dluga)

 

jak juz wymianisz filtr to upewnij sie czy o-ring jest prawidlowo zamocowany

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam, ze czasami sprzedaja filtry bez o-ringow, wiec sprawdz przy kupnie. a o-ringa mozna kupic w kazdym z uszczelkami, bo to zwykly okrag gumowy

 

pamietaj tez, ze przy wymianie filtra oleju wlewasz wiecej oleju, chyba 3,2 litra. bez wymiany filtra, wchodzi mniej oleju.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to 3,2 to calkowita pojemnosc miski olejowej

 

a wlewamy

z wymiana filtra 2,8

bez wymiany filtra 2,6

 

ale nie pamietam dokladnie, najlepiej troche odczekac i sprawdzac na mierniku

ale do wymiany 3 L oleju na pewno wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...