Skocz do zawartości

Toyota Corolla 2,0 diesel rocznik 1992-1996


Dziki_YZF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po ciężkich perypetiach z moim obecnym autem doszedłem do wniosku że sprzedam ten złom i muszę kupić coś innego. Myślę nad Toyotką Corollą z silnikiem 2,0 diesel z lat 1992 - 1996 i tu moje pytanie do was czy ktoś może posiada takie auto i może powiedzieć coś na ten temat. W aucie liczy się dla mnie przede wszystkim niskie koszty eksploatacji i żeby nie jeździło się nim jak taczką.

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do diesla to nie wiem, slyszalem tylko ze pali okolo 6 litrow

 

co do auta to ma je moja dziewczyna, z silnikiem 1.3.

 

wnetrze jest bardzo przestronne, dobrze wykonane, plastiki dobrej jakosci.

Jedyny feler to brak wspomagania, bez ktorego kierownica chodzi bardzo ciezko.

 

ogolnie udane i bezawaryjne auto - kazdy ci to powie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może on po prostu nie chce VW/Audi?? W domu mam auta VW, Hondy, Seata i Toyoty.

W vw TDi właśnie sypła się turbina(niecałe 200tys.km, może pech??), seata rzadko używam ale wg mnie raczej porażka.

Honda(d15b2) nie lubi zagazowania ale ekonomia wysoka(7-8LPG), dobra trakcja i nawet dobra dynamika jak na gaz. Jak lubisz kręcić wysoko silnik to szukał bym raczej hondy…

 

Co do toyoty to mam corolle tylko ze 1,8D. Spalanie na trasie przy 100km/h poniżej 5l/100. Moja ma 350 tys. km i silnik jest w znakomitej kondycji, w najgorsze mrozy palił na dotyk. Jeździło to całkiem przyjemnie i nie tak klocowato jak golfy i jakoś materiałów wg mnie jest lepsza(przynajmniej mi pasuje taki styl). Jak znajdziesz w dobrym stanie toyke to możesz brać w ciemno bo furka nie zawodna(mam ją około 8 lat i przez ten czas tylko tłumik wymieniłem).

 

Zresztą jest takie powiedzenie: „nie wiesz co masz kupić to kup golfa”(nie to żebym nie lubił tych aut ale co 3 auto w Polsce to golf III:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Znakomity silnik może nie jest to rakieta ale jest niesamowicie trwały mój dobry kolega ma taką- ma w tej chwili 550 tyś. przebiegu z czego 400 to jego zasługa.Nadwozie nadgryzł ząb czasu ale ogólnie wystawiam jej odromny plus.Trzeba wziąć pod uwagę że niestety części to japońskich samochodów są znacznie droższe niż do europejskich może nie wszystko tak jak 10 lat temu teraz jest lepiej i taniej z cześciami np.zawieszenia ale niektóre rzeczy będą jednak drozsze.Szczerze polecam. Jeśli chodzi o europejskie marki alternatywą dla mnie może być Mercedes ewentualnie Audi ale to moja subiektywna opinia-nie bić :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...