Skocz do zawartości

stuki w silniku DT 125 R


Rafal_akros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj kupiłem taki fajny sprzęcik jak DT125R W silniku są stuki o czym z resztą właściciel mówił... No ale ok sprawdziłem przed kupnem czy jest luz na korbowodzie (góra dół) i nic jest ok, i tu mój wniosek pierścionki.

 

Dziś ku mojemu zdziwieniu po rozebraniu silnika widzę, że tłok i pierścionki na nim są OK, korbowód nie ma luzów (góra dół) jedynie (prawo lewo) co raczej nie powinno wpływać na wadliwe działanie całego silnika.

 

A więc moje pytanie co może jeszcze stukać w tym silniku, czy jest możliwe stukanie zaworu wydechowego?

 

 

 

 

 

 

Wszystkim odpowiadającym głębokie :lalag: :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba osiowy luz może mieć, byle żeby promieniowego nie było. Stukać może jeszcze łożysko na sworzniu tłokowym wg mnie lub łożyska wału.

 

w 100% popieram tą wypowiedz, luz na łozyskach (na wale) jak jeszcze nie rozebrales silnika mozesz sprawdzić na magnecie... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlącze sie do tematu. cylinderek mam po szlifie, łozysko pod tłokiem wymienione, wał po regeneracji, jak jest zimny jest takie pukanie jak byu coś ocoś tłukło. poem zanika. pojawia się czasem przy pełnym obciążeniu silnika(pełen gaz,3/4 prędkości obrotowej silnika) nie zawsze ale jak jest to dość mocno. Łożyska nie były jeszcze zmieniane więc chyba zmienie, nie jestem pewien czy to może kosz stukać , bo ma już luzy, chce to wymienić, co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła okazało się, że burak co przede mną robił "remont" zrobił szlif i wsadził nominalny tłok a ze moto waliło jak .... to sprzedał, normalnie burak jakich mało.

 

Jak by ktoś chciał kupić prawie nowy tłok VERTEX`a (pierścionki, sworzeń, zabezpieczenia) wszystko z przebiegiem max 20km to zapraszam na GG 2022449 Oddam to za grosze bo mi nie potrzebne a szkoda wywalić nówex tłok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...