Skocz do zawartości

zalewający się gaźnik [ Yamaha ]


^lunatyk^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz ten sam problem o ktorym pisal kolega Yosarnian.

Z jakiegos powodu paliwo ci wypelnia komore plywakowa i wydostaje sie na zewnatrz co zachodzi w 2 wypadkach:

- uszkodzenie plywaka - tonie po napelnieniu sie paliwem,

- uszkodzenie / zuzycie zaworka iglicowego tego plywaka lub jego niedomkniecie z powodu jakiegos paprocha.

Trzeba zdjac i rozebrac gaznik, potrzasnac plywakiem by sprawdzic czy jest pusty czy z paliwem, rozebrac zaworek i stozek iglicy obejrzec pod szklem powiekszajacym, czy nie wygnieciona, to samo gniazdo - przemyc carb cleanerem, przedmuchac sprezonym powietrzem, zlozyc, sprawdzic czy sie nie leje.

 

Adam M.

 

 

Adamie tak ostatnio wziąłem ksiązke o maluchu i z ciekawości przyjżałem sie gaźnikowi ... hmm mówisz ze zaworek iglicowy może być zapchany... ale przeciez komora pływakowa jest pełna wiec paliwo musi jakoś tam się dostawać a z tego co widzialem na schematach maluszka to paliwo z krućca idzie własnie przez ten zaworek do komory pływakowej .... Dobrze rozumuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Zaworek iglicowy może byc zapchany nie w sensie, że nie przepuszcza benzyny, ale że się nie "cofa" (jakiś paproch go blokuje) powodując przelanie komory. Pzdr

 

Czyli wykręcić go i przeczyścić ? z reguły dysze wkręcane są do oporu i nic nie regulują ale mam wrażenie, że ten zaworek reguluje coś ... wykręcając go liczyc obroty ? na co zwrócić uwage ? jak to zrobić żeby czegoś nie popsuć ? :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...