Skocz do zawartości

Chce zarejstrowac w Kraju Moje 80ccm z Niemiec. Co robic??


Rekomendowane odpowiedzi

ok.. tylko że jak pojedziesz 50ccm powyżej 45 km/h to gdy będzie sumienny stróż prawa to już mogą być z tego tytułu nieprzyjemności.. dlatego 50ccm są fabrycznie dławione na 45 km/h. pozdr

No ale w mojej okolicy jest tak ze jak masz na głowie kask to nikt cie nie za trzyma (jak bedziesz jechał prawidłowo sprawnym motocyklem),dlatego chciałbym zarejest na 50cm, a jak cie zatrzyma to pewno spojrzy w dowód,oc i na stan techiczny i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz moich qmpli łapali przy prędkościach 80-110 km/h i nic nie robili, tylko sprawdzali dokumenty itp.

 

Nie było nawet problemów podczas wypadku, więc w rejestracji 80/50 nic złego nie widzę, bo z "policyjnego" punktu widzenia to taki sam przekręt jak odblkowanie motoroweru.

 

Brief tłumaczy tłumacz przysięgły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz moich qmpli łapali przy prędkościach 80-110 km/h i nic nie robili, tylko sprawdzali dokumenty itp.

 

Nie było nawet problemów podczas wypadku, więc w rejestracji 80/50 nic złego nie widzę, bo z "policyjnego" punktu widzenia to taki sam przekręt jak odblkowanie motoroweru.

 

Brief tłumaczy tłumacz przysięgły :D

też tak uważam jak kolega Qóba,tylko najwiekszy problem zajmie mi znalezienie odpowiednich osób które mogą mi pomóc,przy zarejest. motorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45km/h o ile sie nie myle,ale przeciez kazda 50 idzie wiecej niz ta predkość(odblokowane),przykładowo DT50R idzie prawie 110km/h a wiekszość motorków 50cm idzie ponad 70km/h (np.simson :D )

No ja miałęm już kiedyś DT80Lc2 zarejest na 50cm i nie miałem kłopotów,tylko akurat kupiłęm już zarejest juz na 50cm,

 

 

No widzisz jednak wiesz. W/g nowych przepisow 45 km/h. Przyznaje ze nie wiem jak jest w PL traktowany sprzet starszej generacji ktory byl pierwszy raz zejestrowany gdy obowiazywaly inne ( wtedy nie obowiazywaly jeszcze predkosci, jedynym ograniczeniem byla poj. ) Dzisiaj w PL chyba jest to juz traktowane inaczej, bo Ty sa zaznaczasz, ze odblokowana. Mimo tego predkosc 110 km h z 50 ccm jest chyba "troche " zawyzona ?

 

Simson idzie 60 km/h jast to podyktowane wlasnie tym prawem o pierwszym zerejestrowaniu ( w Niemczech )

tu moze wystapic wlasnie ta roznica w przepisach.

 

 

Swoja droga sam chcialbym sie dowiedziec konkretnie jak ten problem traktuje PL prawo.

 

pozdrawiam

 

:clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...