Skocz do zawartości

Moja pierwsza jazda ZX12R :)


Rekomendowane odpowiedzi

Niecałe 2 tygodnie temu zakupiłem kawe ZX12R. Ponieważ warunki pogodowe nie pozwalały wtedy na odbycie żadnej jazdy próbnej, czekałem niecierpliwie aż zniknie śnieg z ulic. W międzyczasie rozebrałem motocykl z owiewek, ponieważ sprzęt jest po ślizgu, obtarte obydwa boki i czasza. Dziś nie wytrzymałem i postanowiłem w końcu wypróbować motocykl. Daleko jechac nie moglem, bo jest rozebrany z plastikow, lampa zdjęta.

Pierwsze wrazenia super! Nie wkrecalem go wiecej jak na 6-7tys, bo tam gdzie jeżdziłem jest nierowny asfalt, ale i tak już było czuć że sprzęt ma potencjał! Jak na 1 biegu przy 4-5 tys odkrecalem z pół gazu to juz sie kolo zaczynalo unosic, nie mozna bylo ostrzej dac po garach, bo zaczynal shimę lapac. Moze po czesci dlatego, ze ma przod odciazony, bez czachy i lampy. Tak to prowadzi sie dobrze, jest dosyć twardy, chociaż myslałem, że przy tej masie będzie miększy od mojego poprzedniego motocykla- CBR 929.

 

Ponieważ nie znam jeszcze dobrze tego motocykla, byłoby mi miło, gdyby odezwali sie obecni lub byli posiadacze ZX12-nastki, podzielili się swoimi uwagami i spostrzeżeniami co do eksploatacji tego sprzętu. Moja dwunastka pochodzi z niemiec, w dowodzie i karcie ma wpisany 2001 rok prod., chociaż z tego co sie orientuję jest to model 2000, z prędkościomierzem wyskalowanym do 340 :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu, mam nadzieje ze bedziesz zadowolony.

Jak chcesz sie czegos wiecej dowiedziec na temat ZX-12R to najlepiej poszukaj moich archiwalnych postow, sporo w niektorych na temat tego moto pisalem.

A jeszcze lepiej to poczytaj sobie:

http://www.zx-12r.org/phpBB2/viewforum.php...26a8ac5e71f409e

To nie jest popularny motocykl, na tym forum oprocz mnie widzialem ze Boruta (ale nie Pawel!) ostatnio kupil dwunastke. A czy ktos ma jeszcze tego nie wiem, przynajmniej juz chyba nikt wiecej sie nie odzywal w tym temacie.

Edytowane przez Kris_big
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to przed zakupem trochę poszperałem na forum, twoje posty przychylnie mnie nastawiły do tego motocykla :icon_mrgreen: . Motocykl faktycznie rzadko widywany na polskich drogach, trudno o miarodajne opinie na jego temat, przeważają negatywne wypowiedzi ludzi którzy w ogóle nie mieli styczności z tym motocyklem...

Oglądałem zdjęcia twojej 12-nastki. Bardzo ładny sprzęcik. Moja też jest zielona, tylko bez tych "płomieni". Zastanawiam się nad zmiana wydechu, bo seryjnie montowane "wiadro" trochę szpeci wygląd motocykla.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na drodze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ,,, moto naprawde świetne.. Sam miałem takiego kupić ale niestety upatrzona sztuka uciekła mi z przed nosa i nie znalazlem drygiej na tyle ciekawej oferty ... Sporo sie o nim naczytalem .. Zobacz pod siedzeniem na kostki łączące kable bo często przez to siada alternator.. Z tego co pamiętam jedną kostkę trzeba wywalić i zlutować kable.. Dowiedz się wiecej od posiadaczy sprzeta... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda,

wyglada to tak że pod siedzeniem kierowcy jest wtyka, która łączy alternator z regulatorem napięcia. Są w ten sposob łączone trzy przewody. Cały problem jest w tym że przewodami od alternatora potrafi "przemieszczać" się wypychany przez ciśnienie ze skrzyni korbowej olej. W momencie gdy olej dojdzie do wtyki pod siedzeniem, wtedy całą zalewa i robi się zwarcie. No a później albo spali się alternator, albo upalą przewody itp, dodam jeszcze że alternator generuje napiecię około 120Volt.

Rozwiązanie jest takie, że przewody z wtyki się odcina, pożniej każdy z każdym lutuje już bezpośrednio i zabezpiecza np. koszulkami termokurczliwymi albo czym kto woli...

Co ciekawe, problem ten dotyczy wyłącznie ZX-12R z lat produkcji 2000-2003, pozniej producent zmienił konstrukcje tak aby przewody były łączone oddzielnie, a nie w jednym złączu.

Dodam jeszcze że to nie występuje w każdym egzemplarzu, nawet można powiedzieć że występuje sporadycznie, a największe szanse mają egzemplarze jeżdzone dużo na "kole". Kawasaki podjęło akcje serwisową i w ramach gwarancji naprawiało tą wadę. Ale ja jednak radziłbym zlutować każdy przewód oddzielnie i mieć święty spokój.

Możesz również sprobować wejść na forum ZX-12R, i poszukać haseł takich jak "stator connector melted"!!! Tam jest baza wiedzy o dwunastce!

Jak bylyby jakies problemy lub watpliwosci to na PW, powiem jak i co wyciąć i naprawić :biggrin:

 

 

Szczerze mówiąc to przed zakupem trochę poszperałem na forum, twoje posty przychylnie mnie nastawiły do tego motocykla :P . Motocykl faktycznie rzadko widywany na polskich drogach, trudno o miarodajne opinie na jego temat, przeważają negatywne wypowiedzi ludzi którzy w ogóle nie mieli styczności z tym motocyklem...

Oglądałem zdjęcia twojej 12-nastki. Bardzo ładny sprzęcik. Moja też jest zielona, tylko bez tych "płomieni". Zastanawiam się nad zmiana wydechu, bo seryjnie montowane "wiadro" trochę szpeci wygląd motocykla.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na drodze!

 

Moto, na prawdę jest super i co już nie raz pisałem bezawaryjne, no może poza tylną oponą :icon_mrgreen: w Polsce ogólnie jest zła opinia na temat Kawasaki, z jednej strony źle z drugiej dobrze, zależy czy kupujesz czy sprzedajesz :flesje:

A najwięcej do powiedzenia mają jak zwykle Ci którzy moto nie mają ale coś usłyszeli, że ktoś tam, coś tam...

Moja dwunastka jest rok prod. 2001 dlatego są te płomienie, takie malowanie było tylko przez rok. A co do wydechu to na zdjęciach jest jeszcze MIG (dedykowany pod ZX-12R), ale obecnie założyłem Yoshimura RS-3 też z racji nietypowego mocowania dedykowany tylko dwunastce. Dźwięk jest po prostu piękny... :wink: Polecam

Edytowane przez Kris_big
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze grono zx12r sie powieksza! Co do opinii na temet kawasaki to sam miałem złe zdanie na temat tej firmy ale było to przyczyną raczej nieuczciwego sprzedawcy niz firmy kawasaki otóż jakies 3 moze 4 lata temu stałem sie posiadaczem kawasaki gpz1000rx motocykl był bardzo zadbany przynajmniej tak wygladał jezdziło sie nim suprer tez maił duuza moc itd itp czar prysł kiedy to postanowilem wyjechac na wakacje tym wlasnie motocyklem ,był srodek wakacji załadowalem cały motocykl torbami itd. po czym dojechalem do pierwszego skrzyzowania i w momęcie gdy pusciłem sprzęgło wylądowało ono na moim prawym bucie:) (urwały sie wszystkie cycki na ktorych są zamontowane spręzyny) od tamtej pory miałem złe mniemanie o tej firmie chyba niesłuszznie mam nadzieje ze z 12-ka niebede miał takich problemów.

marcin 80 jak masz jakies zdjecia to pokaz jak twoja kawa wyglada. Ja tez jak bede miał to pokaze, narazie nie mam aparatu. pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boruta, zdjęcia zamieszczę jak 12-nastka będzie już zmontowana w całości. Jak wspominałem motocykl kupiłem po szlifie, teraz jest częściowo rozmontowany do lakierowania.

Kris_big, widzę że mieszkasz niedaleko, jak się zacznie sezon, to się stykniemy na naszych 12-nastkach. Pokażesz mi wtedy wszystkie kruczki związane z tym sprzętem. A ten MIG to może masz do sprzedania? Jeśli tak to daj znać na PW albo GG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy zakupie 12stki zaden z was sie nie zastanawiał nad Hayabusą ? Bo to ponoć główny konkurent kawy 12 .... Pozdro
Mnie interesowała yamaha r1, suzuki tl1000r, el aprilia rsv1000. 12 to przypadkowy zakup... ale udany:D pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy zakupie 12stki zaden z was sie nie zastanawiał nad Hayabusą ? Bo to ponoć główny konkurent kawy 12 .... Pozdro

W moim przypadku 12-nastka, to też trochę przypadkowy zakup. Tzn. była w zasięgu mojego zainteresowania, ale głównie rozglądałem się za R1, GSX-R 1000. Po obejrzeniu kilku sprzętów, doszedłem do wniosku, że trudno jest u nas kupić kilkuletniego supersporta w przyzwoitym stanie. Te które oglądałem, były już po poważniejszych przejściach, szczytem był GSX-R który miał byc bezwypadkowy, a miał nieudolnie pospawaną ramę ;)

A nad hayabusa troche też się zastanawiałem, ale prawdę mówiąc mniej mi się podoba od 12-nastki i ma chyba mniej sportowe zacięcie, poza tym akurat nie trafiała się żadna w zasięgu moich możliwości finansowych.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...