Skocz do zawartości

United Kingdom czyli Angielskie przy piwie


ciarah
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Małe pytanko. W PL mam pełne zniżki(OC) na wszystko co jeżdzi. Czy w UK mogę to wykorzystać?Jak tak to jakie firmy honorują nasze ;bezwypadkowe; i co należy zrobić.Pozdrawiam :cool:

 

oczywiscie ze mozesz , tylko :

1.musisz miec zaswaidczenie od ubezpieczyciela w PL i przetlumaczone u tlumacza przysieglego

2.jezeli na zaswiadczeniu widnieje napis ze masz w PL ubezpiecznie od kiedys tam i masz je nadal to nie bedziesz mogl uzyc znizek w UK (takie prawo - albo tu albo tam, ja musiałem dosłać zaswiedczenie i przerejestrowac na kogos innego polskie auto :( zebym nie korzytsal ze znizek w PL )

3. czasami firmy nie wymgaja dokumentow ani zaswiadczen, i mozesz uzywac znizek "na gębę",

 

pozdr

aha znizki na samochod nie maja nic wspolnego ze znizkami na moto

Edytowane przez budzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim polskim wyspiarzom ;)

Z gory sorki za off topic :crossy: Po dwoch latach przyjechalem sobie na dlugie wakacje do naszego zajebistego Kaczygrodu (na szczescie chyba sie juz sypie),wakacje sie koncza a z poczatkiem pazdziernika wracam na wyspy.W zwiazku z tym mam pare pytan:

1. Jezeli ktos jechal bikem,ktoredy lepiej (czytaj:taniej ;) ),kanal czy prom?

2. Jak ma sie jazda na polskej rejestracji,zatrzymuja i sprawdzaja? Jak dlugo sie jezdzi(slyszalem cos o gornej granicy 6-ciu miesiecy)?

3. Jechac bikiem czy kupic drugi na miejscu,placic insurance i tax road i ile to kosztuje?

4.Czy ktos z Was mieszka w South Yorkshire niedaleko Shefield,bo wracam tam za troche ponad miesiac?

Pozdrawiam Wszystkich i z gory dzieki :icon_rolleyes:

Edytowane przez SVRemoS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3. czasami firmy nie wymgaja dokumentow ani zaswiadczen, i mozesz uzywac znizek "na gębę",

 

 

Zadko sie zdarza a jak ja trzy razy ubezpieczalem pojazdy to on-line zgadzali sie i owszem

Ale potem kazali przyslac zaswiadczenie a znizkach a jak nie to doplata :wink:

Wiec lepiej jest od razu pozalatwiac sobie te wszystkie papierki w Polsce i miec spokoj.

 

wstepnie mozemy pomyslec okolo g. 12ej??? no bo to po sobocie :biggrin: :P ;)

 

A moze ja bym juz w sobote do Ciebie uderzyl ??? :buttrock: :clap:

Tak po poludniu, co ??? :flesje:

Mam kilka spraw w sobote do zalatwienia i tak kolo 14 moglbym juz wyruszyc.

Pokazalbys mi kilka komisow z motocyklami kolo Ciebie bo kilka jest.

Oczywiscie jak nie masz nic na przeciwko :buttrock: :lalag:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze mozesz , tylko :

1.musisz miec zaswaidczenie od ubezpieczyciela w PL i przetlumaczone u tlumacza przysieglego

2.jezeli na zaswiadczeniu widnieje napis ze masz w PL ubezpiecznie od kiedys tam i masz je nadal to nie bedziesz mogl uzyc znizek w UK (takie prawo - albo tu albo tam, ja musiałem dosłać zaswiedczenie i przerejestrowac na kogos innego polskie auto :crossy: zebym nie korzytsal ze znizek w PL )

3. czasami firmy nie wymgaja dokumentow ani zaswiadczen, i mozesz uzywac znizek "na gębę",

 

pozdr

aha znizki na samochod nie maja nic wspolnego ze znizkami na moto

Dzięki serdeczne.. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim polskim wyspiarzom :icon_mrgreen:

Z gory sorki za off topic :D Po dwoch latach przyjechalem sobie na dlugie wakacje do naszego zajebistego Kaczygrodu (na szczescie chyba sie juz sypie),wakacje sie koncza a z poczatkiem pazdziernika wracam na wyspy.W zwiazku z tym mam pare pytan:

1. Jezeli ktos jechal bikem,ktoredy lepiej (czytaj:taniej ;) ),kanal czy prom?

2. Jak ma sie jazda na polskej rejestracji,zatrzymuja i sprawdzaja? Jak dlugo sie jezdzi(slyszalem cos o gornej granicy 6-ciu miesiecy)?

3. Jechac bikiem czy kupic drugi na miejscu,placic insurance i tax road i ile to kosztuje?

4.Czy ktos z Was mieszka w South Yorkshire niedaleko Shefield,bo wracam tam za troche ponad miesiac?

Pozdrawiam Wszystkich i z gory dzieki :bigrazz:

 

Ad1. Kanał - pociąg, droższy bo szybko( ok 45min). Lepiej promem (ok.2h) , odpoczniesz i zapłacisz mniej.

Masz do wyboru Norfolkline z Dunkierki do Dover lub Seafrance i P&O z Calais do Dover. Opcja pierwsza jest lepsza bo masz około 40km bliżej i zawsze wychodziło mi taniej. Wejdź na stronę Norfolka i posymuluj, znajdziesz coś taniego bez problema :cool:

 

Ad2. Z ta jazdą to nie jest jasno i klarownie. Znajomy który ze mną tu przyjechał (3lata temu) swoim golfem na polskich blachach ostatnio miał starcie w sądzie. Chodziło o sprawy ubezpieczeniowe ale były też zapytania o długość pobytu i wszystko skończyło się pozytywnie. Śmiga dalej.

 

Ad3. Na jak długo przyjeżdżasz ? Wygodnie jest mieć tutejszego ale to kosztuje, 60f road tax na rok, około 34f Mot, a ubezpieczenie jest zależne od wielu szczegółów, ja płace 340f za Honde Varadero. Jak przyjeżdżasz na chwilę to chyba prościej wziąć moto z Polski.

 

Ad4. Mieszkam w ościennym województwie, Lincolnshire, więc możemy polatać razem :crossy:

 

Pozdro

Edytowane przez Pitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim polskim wyspiarzom :flesje:

Z gory sorki za off topic :D Po dwoch latach przyjechalem sobie na dlugie wakacje do naszego zajebistego Kaczygrodu (na szczescie chyba sie juz sypie),wakacje sie koncza a z poczatkiem pazdziernika wracam na wyspy.W zwiazku z tym mam pare pytan:

1. Jezeli ktos jechal bikem,ktoredy lepiej (czytaj:taniej :D ),kanal czy prom?

2. Jak ma sie jazda na polskej rejestracji,zatrzymuja i sprawdzaja? Jak dlugo sie jezdzi(slyszalem cos o gornej granicy 6-ciu miesiecy)?

3. Jechac bikiem czy kupic drugi na miejscu,placic insurance i tax road i ile to kosztuje?

4.Czy ktos z Was mieszka w South Yorkshire niedaleko Shefield,bo wracam tam za troche ponad miesiac?

Pozdrawiam Wszystkich i z gory dzieki :D

1-Od paru lat jeżdżę do Uk ale po raz pierwszy pojadę(14.09.07) autem.Najtaniej wychodzi prom.Ja mam Dunkierka-Dover.auto plus trzy osoby -32 Euro.Motocyklem pewno będzie taniej.

2-Z tego co sie orientuję to na Polskich blachach możesz śmiało śmigać do pół roku po czym najprościej i najtaniej jest pojechać na weekend do Francji(liczy się bilet z tunelu lub promu tak że go nie wyrzucaj)Bywa że wyłapują Polskie blachy bo juz wiedzą że sporo osób jezdzi bez ubezpieczenia.

3-jak na krótki okres to bierz moto z PL.

Pozdrawiam :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjezdzam na krotko,wiec chyba zrobie tak,ze przyjade na moto a odstawie je z powrotem w nastepnym roku.Jezeli chodzi o prom to czy potrzebna jest wczesniejsza rezerwacja :icon_question:Dzieki Pitek za propozycje,jest nas tu trzech na miejscu,z tym ze kazdy ma moto w PL,wiec postanowilem przywiezc je pierwszy.Bede na forum i odezwe sie jak dojade.

Edytowane przez SVRemoS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-Od paru lat jeżdżę do Uk ale po raz pierwszy pojadę(14.09.07) autem.Najtaniej wychodzi prom.Ja mam Dunkierka-Dover.auto plus trzy osoby -32 Euro.Motocyklem pewno będzie taniej.

2-Z tego co sie orientuję to na Polskich blachach możesz śmiało śmigać do pół roku po czym najprościej i najtaniej jest pojechać na weekend do Francji(liczy się bilet z tunelu lub promu tak że go nie wyrzucaj)Bywa że wyłapują Polskie blachy bo juz wiedzą że sporo osób jezdzi bez ubezpieczenia.

3-jak na krótki okres to bierz moto z PL.

Pozdrawiam :)

 

My mamy dwa moto ( w sensie ja i moja kobieta) jeden rodowity anglik jeden przytargany z Polski, policja zatrzymała nas kilkakrotnie w Weardale w ramach akcji poprawy bezpieczenstwa dla motocyklistów i nie bylo żadnego problemu, nic sie czepiali ani nawet nie pytali, tak ze luz.

 

Ja klikam z Duhram wiec jak najbardziej zapraszam na wspolne przeloty po dalesach i lake district.

Szerokiej drogi do Ukeja

Edytowane przez Tomassoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy dwa moto ( w sensie ja i moja kobieta) jeden rodowity anglik jeden przytargany z Polski, policja zatrzymała nas kilkakrotnie w Weardale w ramach akcji poprawy bezpieczenstwa dla motocyklistów i nie bylo żadnego problemu, nic sie czepiali ani nawet nie pytali, tak ze luz.

Ja klikam z Duhram wiec jak najbardziej zapraszam na wspolne przeloty po dalesach i lake district.

Szerokiej drogi do Ukeja

Z tego co się orientuję bardziej uczuleni są na puszki ale nie ma co się stresować... :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK niedziela!!! motor museum :wink:

moze jeszcze kogos namowie:)

od warunkeim ze pogoda dopisze, ale z tego co wiem to powinno byc ok:)

:lalag:

wstepnie mozemy pomyslec okolo g. 12ej??? no bo to po sobocie :icon_razz: :crossy: ;)

 

No i po zawodach :lalag: :crossy:

Dzieki chlopaki ( Piotr i Krzychu ) za spotkanie i posmiganie.

Motor Museum po raz kolejny zaloczone, ale nastepnym razem chyba smigniemy do tego drugiego, co ???

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...