Skocz do zawartości

Drag Star szyba czołowa


xedos1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupić do mojego Draga szybe czołową, możecie mi polecić jakaś dobrą firme?

Ceny oryginalnych są kosmiczne, na allegro uniwersalne od 245zł (tylko czy się opłaca). Znalazłem na ebayu szybe któa mi się podoba LINK, ta zachodzi na lampe a znowu te uniwersalne są nad lampą, jaka według was jest lepsza?

Dodam ze mam silnim 650 i nie chce mieć żagla przed sobą :icon_exclaim:

 

Pozdrawiam serdecznie i czekam na wasze propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie w 100% zgadzam z Prałatem, ja szukałem wielkiej szyby, cos jak w road kingach i mgg mi taka zrobilo, fakt ze ich szyba kosztuje 3 razy tyle co uniwersalna, no ale naprawde warto. co do rodzaju szyby, to wszystko jest kwestia gustu, mi sie bardzo podobaja te z wycienciem na reflektor, natomiast wogole te nad reflektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xedos, masz Draga Classica, zatem nie pakuj kasy w byle-co-uniwersalne, bo bedziesz żałował. Ja takie uniwersa miałem w dwóch moto i byłem wściekły. Mocowania na prętach, drżało toto, ustawianie jak dokręcanie śrubek w HD, czyle ciągle. Te z MGG mają już inne mocowania i będzie to szyba stabilna. Zajrzyj na "Chopperowe fotki" str.5 - tam znajdziesz moją szybę z "Five Stars". Solidna, gruba (6mm) z okuciami. Problem jest taki, że sporo kosztowała nawet po znajomości. Ty jednak nie masz takich wibracji, więc 6mm nie potrzebujesz. Ale nie kupuj pochopnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam orginalna szybę,dość droga ale na szczęście dostałem w promocji od gościa od którego kupiłem moto.

Szczerze mówiąc ,jak pojeździłem z tym żaglem zaciekawiło mnie jak się jeździ bez, ile będzie szybciej.

Ściągnąłem to ustrojstwo i.... dużej różnicy w przyroście mocy nie zauważyłem(tez mam 650). Przy ponownym założeniu podniosłem ją jeszcze do góry i ustawiłem pod odpowiednim kątem teraz po mieście i spacerowo w trasie tak do 110 mogę pomykać w kasku otwartym, powyżej zaczyna już podwiewać. Nawet podczas jazdy w deszczu mało co kropel przenika na szybę kasku. Jednym słowem wygoda. Szybę mam tak jak siedze jest delikatnie poniżej lini ust.

Polecam orginalną ,znaczny wydatek ale raz. Kolega kupił do hondy podróbę tworzywo całkiem inne jak orginał ,porobiły się takie mikro pęknięcia widoczne pod słońce(takie robią się często na owiewkach samochodowych) i szybko się porysowała. Moja ma już prawie 9 lat i wszystko ok!

Ważne żeby szyba miała homologację. Dla własnego bezpieczeństwa. Nie chciał bym aby chrupła przy 100 km/h!!!!!!!

Fotki draga z "żaglem":

 

http://img392.imageshack.us/my.php?image=p1070351mg2.jpg

http://img380.imageshack.us/my.php?image=p1070349kd7.jpg

http://img377.imageshack.us/my.php?image=p1070345bu5.jpg

http://img373.imageshack.us/my.php?image=p1070343hf6.jpg

Edytowane przez slaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Zawsze miałem oryginalne i było git. Kumpel chciał taniej, to pierwsza mu zaczęła pękać (sprzedawca uznał, że "Musiał Pan w cuś przyłożyć" :biggrin: ), druga za pomocą systemu mocowań (a dokadniej za pomocą systemu permanentnego pochłaniania czasu kumpla) doprowadziła go do ciężkiej frustracji. Obecnie ma oryginał i powoli leczy nerwy po przejściach z "uniwersalnymi zamiennikami". Nie mówię, że takie są wszystkie zamienniki, lub nie-oryginały, ale można i tak trafić... :notworthy:

 

Aha, no i homologacja. Z tego co wiem, to np. Yamaha (a i sądzę, że i inni producenci) testowała szyby także pod względem zachowań w trakcie wypadku i w toku konstruowania oraz dobory materiału uwzględniła szereg czynników. Tym samym raz na jakiś czas lepiej mieć oryginał :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MGG to naprawde dobry wybor, szyba bedzie wygladala identycznie jak ta na aikcji, a zaplacicz zapewne cos kolo 700zl

To jak bym miał zapłacić 700 za MGG to wolał bym odrzałować i dołożyć te 300 i mieć orginał!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze masz racje, ale ja sie zdecydowalem na mgg i jestem naprawde zadowolony, ich plusem jest to ze zrobia szybe "pod Ciebie" warto czasami nad tym pomyslec, bo np. w mojej starej shadowce koniec szyby wypadal dokladnie na wysokosci wzroku i baaaaardzo mnie to denerwowalo, a nie bylo mozliwosci podniesienia lub opuszczenia szyby, tutaj sie wczesniej przymiezylem, podalem im wymiary i taka mi zrobili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako że rzadko jeżdze z szybą to kupilem taką najprostszą uniwersalną za 300 zl.

Zakladam tylko na jakieś dluższe wypady w chlodniejsze dni wiec nie bylo sensu wydawac tysiaka na cos co i tak rzadko będe używal.

 

W cruiserach szyba wygląda fajnie ale chopperki wole w czystej linii... :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, to bawisz sie w zakladanie i zdejmowanie szyby ???

Przeciez nawet w miescie jak smigasz to chroni Cie przed kamyczkami i innym swinstwem spod kól samochodu.

Ja mam oryginala jak slaczek, ale jeszcze jedna "dziurke" moge podniesc :banghead:

Jak kupilem motra to próbowalem podniesc ale sruby tak zapieczone ze dalem spokój :clap:

Moze rzeczywiscie, jak pisze buba, zrobic sobie szybe "pod siebie" i juz ?

Dopasują Ci taka jaka chcesz i bedziesz mial pewnosc ze NIKT podobnej nie ma :lapad:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta z MGG jest mocowana na blachach do lag, to nie ma się co zastanawiać. Ważne, żeby nie było mocowan na prętach - da się z tym jeździć, ale sam często musiałem regulować to cuś. Kosztowała jakieś 300 zł (Stalowa Wola), ale do Wilda odczekałaem, odżałowałem i kupiłem solidniejszą. Możesz jeszcze zagadać do Dymshy... on ma w swoim Five Stars'a i cosik nie jest zadowolony z rozmiarów...spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...