Skocz do zawartości

<Pomocy>Nie chce mi odpalić z kopki;/ co mam zrobić? lecze na waszą pomoc


Dawidm93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. mam problem w moim Fanticu 125 a mianowicie mam problem z odpaleniem jego:( pali tylko na pycha, i to jeszcze wydaje mi sie ze to dosc ciezko pali, bo musze go rozpędzic to wtedy odpali a jak sie pcha powoli to mozna zapomniec aby go odpalic. Mozliwe ze to jest gażnik ale nie wiem jak sprawdzic czy to jest gaznik... A i jeszcze to moze byc zapłon bo chyba nie jest najlepiej ustawiony, zreszta sam nie wiem czekam na wasza pomoc (fachowców;d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on cały czas chodzi jak juz odpali i nie gasnie...a nawet jak jest rozgrzany to nie odpali z kopki...ale moze to da jakąs wskazówke ze jak go pcham to zeby odpalił to musze mu doadawca i ujmowac gazu.. i wtedy dopiero odpali a innaczej to go jeszcze nie odpaliłem.

 

on cały czas chodzi jak juz odpali i nie gasnie...a nawet jak jest rozgrzany to nie odpali z kopki...ale moze to da jakąs wskazówke ze jak go pcham to zeby odpalił to musze mu doadawca i ujmowac gazu.. i wtedy dopiero odpali a innaczej to go jeszcze nie odpaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 10 bar kompresji to tłok i pierścienie będą ok.tzn muszą być oki.to jest dobre ciśnienie:)

 

 

musisz wyrególować dobrze gaźnik i zapłon.zalewa Ci świece czy nie??????????kopci duużo?przerywa albo coś jak jedziesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, no wic tak sprawdzałem to jakies 10km temu. swiecy mi nie zalewa... gaznik juz wyregolowałem i nie gasnie mi na wolnych obrotach, mam pytanie czy skład mieszanki ma duże znaczenie aby silnik odpalił?(ta regulacja w gazniku) kopci tak przeciętnie, a jak chodzi o ten zapłon to jak go najlepiej wyregulowac? bo szukałem tematow ale niesteyty nic nie znalazłem aby ustawic zapłon w fanticu.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------

Sprzedam wsk 175 przerobioną na crossa do małych regulacji ale pali i jezdzi tylko jest gaznik zepsuty. dodatkowe informacje na gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć trudno jest coś doradzić bo ciężko ocenić tylko czytając. To trzeba posłuchać, popatrzeć. Ja Ci proponuje udać się do jakiegoś mechanika żeby postawił diagnozę. Nie wyniesie Cię to drogo a będziesz miał pewność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak zapłon by był przestawiony to chyba by strzełało w tłumiku albo gaźniku... pozatym jak juz się rozgrzeje to chodzi dobrze wiec to nie zapłon... Ja stawiam na tłok!! ewentualnie wymień świece na odpowiednia...

 

Ten mechanik to też nie jest zły pomysł jezeli mało się znasz.

 

No ale jak zapłon by był przestawiony to chyba by strzełało w tłumiku albo gaźniku... pozatym jak juz się rozgrzeje to chodzi dobrze wiec to nie zapłon... Ja stawiam na tłok!! ewentualnie wymień świece na odpowiednia...

 

Ten mechanik to też nie jest zły pomysł jezeli mało się znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim zeby naprawic tago Fantica trzeba sie dowiedziec jaki silnik on posiada i sciagnac serwisowke do tego silnika. Potem ustawawic zaplon oraz gaznik wg serwisowki. To jest podstawa. Jezeli problem nie ustapi, to nalezy sprawdzic czy czasem sie nie przedostaje nigdzie lewe powietrze ( simeringi, krocciec ssacy, gaznik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...