Skocz do zawartości

Panowie ... Jezdzimy


Tasiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka !

 

Kolejna paranoja ! Z drogiej strony dobrze, ze nie wpadli na pomysl zbudowania toru i zorganizowaniu wlasnej stajni formuly 1.

 

Znowu ktos madry rzucil sie z motyka na slonce. Dziwicie sie, ze brak mlodych zawodnikow ? Ja nie !

 

Jezeli juz chca sie do czegos sie przyczynic, to niech albo sponsoruja zawodnikow pucharu PL ( ale tych mlodych ) albo podobnego.

 

Moim skromnym zdaniem chcac zrobic cos dobrego dla sportu motocyklowego, mogliby sponsorowac jakis puchar w klasie 125 ccm. Daloby to szanse mlodym. Moze wreszcie kogos by wylonili.

 

Kto bedzie mial kase na zakup R6 czy R1 ? kto bedzie sie scigal - Stare H**e ktore w zawodach jezdza, bo maja kase a nie umiejetnosci. Znowu zwyciezac beda ci sami, ktorzy na plaszczyznie europejskiej w ogole sie nie licza. Moze ktos zechce mnie poprawic.

 

Niestety siedzac w niemczech slysze od czasu do czasu o Dabrowskim i czachorze, orez o jakims zawodniku ktory startowal w 24 Le Mans Nazwiska nie pamietam ( tez sie nie popisal - szlif )

 

pozdrawiam

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Moim skromnym zdaniem chcac zrobic cos dobrego dla sportu motocyklowego, mogliby sponsorowac jakis puchar w klasie 125 ccm. Daloby to szanse mlodym. Moze wreszcie kogos by wylonili.

 

Kto bedzie mial kase na zakup R6 czy R1 ? kto bedzie sie scigal - Stare H**e ktore w zawodach jezdza, bo maja kase a nie umiejetnosci. Znowu zwyciezac beda ci sami, ktorzy na plaszczyznie europejskiej w ogole sie nie licza. Moze ktos zechce mnie poprawic.

....

:crossy:

 

I tu się zgadzam, w polsce nie ma myślących ludzi.

Ścigałem się trochę we włoszech i tam dzieciaki dop..lają na 125 tak, że nasze puchary mogą się schować.

Niedługo do tego dojdziemy mam nadzieję ..

 

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez jest puchar cbr 125

 

Tu chodzi o pełny sponsoring, dzieciaki nie mają kasy a ich rodzice też nie zawsze. W krajach gdzie sport motorowy jest na innym poziomie istnieja kluby takie jak za czasów "polskiej komuny" sponsorowane w pełnym wymiarze przez dealerów róznych marek.

U nas jeszcze sprzedaje się za mało moto żeby firmy miały w tym interes..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ku*wa! za jezdzenie wszedzie sie placi! co sie tak tym podniecacie! to nie jest sport dla biedakow i trzeba sie z tym pogodzic! poza tym oferta Yamahy jest calkiem git - r6 za 27koła chyba nie jest zla?? moim zdaniem przebili gixer cup pod tym wzgledem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krajach gdzie sport motorowy jest na innym poziomie istnieja kluby takie jak za czasów "polskiej komuny" sponsorowane w pełnym wymiarze przez dealerów róznych marek.

ale idzie w dobra strone i to nawet w rozsadnym tempie :(

 

Emil jak ja bym chciał móc pójść do ojca i powiedzieć "Tatuś, daj mi 15 tysięcy, bo pościgać bym sie chciał" icon_rolleyes.gif Nie żebym narzekał, po prostu zaznaczam, że nawet te 15 patyków to nie takie hop siup...

nie ma letko, lajf is brutal end ful of zasadzkas

ale 15 patykow (bo jak ruszy cbr to prawdopodobnie koszt wlasnie w tych dranicach wyjdzie: 13sprzet i koszty minus sprzedaz sprzeta po bedzie pewnie jakies 10-15 finalnie) to juz zaczyna byc powiew rozsadku, nawet bardzo rozsadne (biorac pod uwage dotychczasowe), poza tym moze to za malo dla przecietnego dzieciaka, ale taki 20to-20to pare latek jak chce to jest zwykle w stanie sobie uskrobac i zamiast kupowac jakis zdezelowany samochod moze sobie np. przeznaczyc na puchar - a taki wiek to jeszcze nie jest zupelna emerytura, to dopiero wyscigowy wiek przedemerytalny :( wiec jest szansa (no i jak wiecej osob jest chetnych to w kolejnych edycjach jest coraz lepiej)

 

dobra - to temat poswiecony yamaha przypominam, poza tym ja bede kombinowal jak sie da zeby wystartowac w gixer cup albo w tym, staruszek sobie popracuje nad umiejetnosciami, a co! :icon_mrgreen: tylko sponsora ugadam (ktos chetny na praktycznie darmowa reklame?)

 

 

najwazniejsze, ze jest jakies zamieszanie - niech coraz wiecej ludzi widzi ze sport to nie tylko przerzucanie skórzanej kulki przez różne siatki, kosze i barierki, ale sa tez fajne dyscypliny :crossy:

 

ku*wa! za jezdzenie wszedzie sie placi! co sie tak tym podniecacie! to nie jest sport dla biedakow i trzeba sie z tym pogodzic! poza tym oferta Yamahy jest calkiem git - r6 za 27koła chyba nie jest zla?? moim zdaniem przebili gixer cup pod tym wzgledem

a ty przeczytaj drobnym druczkiem :buttrock:

27 netto + przygotowanie 4tys netto (lub pewnie okolo 2brutto samemu) + opony, wychodzi troche taniej ale nie mozesz sobie startowac uzywanym sprzetem i chyba na 2 lata masz zablokowana sprzedaz moto

prawdziwa przewaga tego pucharu to nie troche nizsza cena, ale naglosnienie medialne ze strony organizatora i brak mozliwosci przerobek (kazdy ma teoretycznie identyczny sprzet)

Edytowane przez Emil2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil nie masz motocykla zablokowanego na 2 lata - ten cykl zawodow bedzie przez dwa lata , a ty tam nie musisz startowac.

Kurcze zabili mi cwieka - za nowa R1 trzeba dac niecale 46800 do tego z 6 kompletow opon po ok 1500 czyli 9 kola dodatkowo i wychodzi to samo co Gixer Cup ale czesci masz o 50% taniej a w Gixer o 25%.

 

Bede to musial przemyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako swierzak w tych klasach nie ma sie zupelnie szans, bo starzy wyjadacze beda lepsi - czyli mlodzi niedoswiadczeni odpadna. Czy o to to chodzi ? :banghead:

 

Panowie nie oszukujmy sie, przejzyjmy posty i podany w nich wiek osob ktore do tej pory tu sie wypowiedzieli.

 

W tym wieku co poniektorzy to inni maja juz na koncie 6 tytolow mistrza swiata. To jakbym ja 45 lat walnal znalazlem sponsora ktory zalatwi mi udzial w moto GP :biggrin: :bigrazz: i bede startowal !

 

pomijajac juz sama technike jazdy i rezultaty, to chyba troche smieszne.

 

Konikkonik chyba mnie zrozumial.

 

Dajcie szanse mlodym w wieku 11, 12 lat. Tam trzeba lozyc aby za pare lat spic nektar moze mie swiatowej ale chociaz europejskiej slawy.

 

pozdrawiam

 

:bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zabili mi cwieka - za nowa R1 trzeba dac niecale 46800 do tego z 6 kompletow opon po ok 1500 czyli 9 kola dodatkowo i wychodzi to samo co Gixer Cup ale czesci masz o 50% taniej a w Gixer o 25%.

tylko wez pod uwage jaka jest podstawa od ktorej sa liczone te znizki :flesje:

przyklad crashpady (jak kupowalem sprzeta):

S - 250-300zl

Y - 600-800zl

w dodatku te co mam to cos daja (sprawdzone niestety empirycznie, rezultat - brak strat poza startym napisem na crashpadzie), a nie jakis male "guzy na owiewce"

n/c

 

taaa... a i jeszcze jedna wazna sprawa, latwiej bedzie skusic ewentualnego sponsora, bo planuja calkiem spory rozglos medialny.

no wlasnie, tutaj konkurencja musi znacznie nadrobic, bo nawet jak oferte maja zblizona to trzeba o tym krzyczec, bo jesli od sponsora chce sie wyrwac chociaz troche kasy to musi byc glosno

 

a ty przeczytaj drobnym druczkiem :)

27 netto + przygotowanie 4tys netto

troche chyba zle przeczytalem z tego co widze, te 37b za R6'07 to juz jest z przygotowaniem, ale nadal to daje porownywalna cene (szczegolnie jak sie doliczy graty z pakietu 3-4)

 

Jedyny minus to to , ze trzeba sie scigac z kolesiami, ktorzy wala kolka po 1'40" i mniej hehe

minus? moze jak chcesz odebrac nagrode - jak dla mnie zrobienie na teoretycznie identycznym sprzecie czasu porownywalnego z takim kolesiem to juz bedzie nagroda - poza tym (bede chcial wystartowac w 600) czy konkurencja bedzie miala K7 czy R1 to i tak Was wszystkich objade :buttrock: :icon_mrgreen:

 

poza tym dlaczego nie zrobia Q wyscigow laczonych, porownanie umiejetnosci ludzi startujacych na Y i S to by bylo ciekawe

 

Bede to musial przemyslec.

to wez pod uwage, ze jeszcze najprawdopodobniej bedzie puchar bmw za 45b :biggrin:

ja wiem ze bmw to nie motocykle, ale opcja jest ;) no i moze bedzie mniej chetnych jak do wygrania jest beemwe1 :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze BMW to nie motocykl :flesje: w kazdym razie egzemplarze nawet z przed wojny ( tej pierwszej swiatowaj ) mozna spotkac jeszcze na ulicach. :) A ze na razie nikt ich w wyscigach nie uzywa to inna bajka. :icon_mrgreen:

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...