Skocz do zawartości

ZX6 Ninja(zzr600)


Rekomendowane odpowiedzi

Mam mozliwosc niedrogo kupic Kawasaki ZX6 Ninja z '93r, ok 18000 tyś.mil przebiegu.Dobry to jest motocykl czy odpuscic?Wiem, ze Honda lepsza, ale zawsze jak są interesujące ogłoszenia to na drugim koncu Polski a i tak najczesciej okazuje się ze to padlina.Ale wrócę do tematu:Kawa zx6(zzr600): jak z awaryjnością,częsciami-dostęp i ceny, ogólnie koszty utrzymania, czy dużo pali?Bardzo proszę o uwagi.Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zyzgzak nazywa się ninja to wersja amerykanska....

 

Moto jest OK - swoim zrobiłem już... kurcze praawie 8 tys. km w sumie mam już 42 tys. km i jakichs wad nie wykazuje... CO prawda jest z 98 roku ale... 93 to dobry rocznik, jest praktycznie taki sam jak mój (już po zmianach w 92). Wygodny, poręczny (między samochodami przeciskasz się spoko! Ma kopa! Powyżej 8 tys. obrotów, napraawdę możesz ścigać się z innymi 600 -tkami a nawet większymi. Jechałem z Pablem2x i Pawłem Herubinkiem z Wrześni na tor w Poznaniu (przez cały Poznań) i średnia była 180 - 190. Nie miałem żadnych problemów żeby utrzymywać się z chłopakami (ZX9R i CBR900R)... Warto zmienić tylko szybkę na większą - co prawda po zmianie ze sportowej (znaczy oryginalnej) już licznik nie chce przekroczyć 240 (wcześniej 250) ale za to komfort do 180 /h jest znacznie lepszy. Taka szybko to 120 zł + 15 przesyłka...

Fajnie prowadzi się w zakrętach... Hamulce ma super! Ale sprawdź czy na pewno to jest dobry przebieg... bo to cóś mało.... Części - jak do całej japonii, ani tańsze, ani droższe - jest dużo zamienników. Można u nas kupić całe plastiki (nowe z TUV-em) za 1/3 ceny oryginalnych....

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... i sprawdź skrzynię! Jak moto było katowane, to może wyskakiwać dwójka... jak coś kiepsko wchodzi, to znaczy trzeba robić - koszt koło 1- 1,5 TPLN.... No i tarcze - jedna to 860 zł!

 

Poza tym mój np. nie bierze oleju... jakoś nie chce....

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, o takie konkrety mi chodziło! Jesli chodzi o przebieg no to jest 18 tyś mil to z jakieś 32 tyś km bedzie.Najgorzej,że koleś od którego go bym kupił ma go od roku i zrobił nim może z 500km(to pewne, bo to znajomy) i tak na prawde sam nie wie co w tym silniku moze byc nie tak. Napewno do wymiany jest uszczelniacz w zawieszeniu i opona z tyłu.Poza tym moto widać, ze pare razy lezało, bo owiewki ma ogólnie popękane, ale to raczej gleby parkingowe bo nie ma dużych odrapań(na silniku też małe) no a lakier wygląda na fabryczny.Sie zastanawiam czy za tą kasę(okolo 9.5tys) nie lepiej sie rozejrzeć za hondą ntv, tylko że to jest pod bokiem, a za innymi trzeba sporo jezdzic, a to i czas i pieniądze.A jezdzić motocyklem już się chce... :D

pozdrawiam, narta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM -

jak ju zmaniek powiedzial to nie jest ZX6 tylko amerykanska wersja zzr 600 - nie moge nic powiedziec na temat właściwosci jezdych takiejmaszyny bo nie jeździłem na zzr ale jak na moto po kilku glebach i popekanych owiewkach to troche drogie - chociaz zeby to ocenic to trzeba obejżeć

 

Jezeli chodzi o przebieg to wzystko zalezy jak o niego dbał poprzedni właściciel - czy wymieniał olej regularnie filtry , smarował łancuch itd ale w sumie 34 tys to nie za duzo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...