Skocz do zawartości

Zapylona szyba


chudyCBR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zapylona szybe i nie wiem czym ja domyc boje sie rozpuszczalnikiem NITRO bo boje sie ze moze mi zmatowiec jak macie jakies super pomysly na wyczyszcznie zapylonej szyby to mowcie. jest ona zapylona farbami i lakierami bo byla niedostatecznie zabezpieczona u lakiernika i nie wyglada to za super. z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy gadacie jaki papier?????potem plexy juz nie wyprowadzi i bedzie wygladac jak z dupy.Masz tu sprawdzony sposob:idz do jakiegos sklepu z kosmetykami dla kobiet i popros zmywacz do paznokci ale bez acetonu,koniecznie musi pisac ze nie zawiera acetonu.Ja tak zciagalem farbe z szyby od hondy bo osiol jakis sobie "przyciemnil" sprayem do lamp samochodowych

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być rozpuszczalnik do tej farby co masz zapylone, tylko nie nitro bo nitro rozpuści też szybę.

Najpierw jednak przetestuj w mało widocznym miejscu i jak nic złego się nie będzie działo to wyczyść resztę. Pomysł ze zmywaczem do paznokci bez acetonu też dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy gadacie jaki papier?????potem plexy juz nie wyprowadzi i bedzie wygladac jak z dupy.Masz tu sprawdzony sposob:idz do jakiegos sklepu z kosmetykami dla kobiet i popros zmywacz do paznokci ale bez acetonu,koniecznie musi pisac ze nie zawiera acetonu.Ja tak zciagalem farbe z szyby od hondy bo osiol jakis sobie "przyciemnil" sprayem do lamp samochodowych

Pozdro

Kolego, jak nie wiesz to nie gadaj bzdur że plexy nie da sie wyprowadzić po papierze ściernym. Miałeś kiedyś w rękach papier wodny 2000? Jak będziesz blisko mnie to zapraszam na wizję lokalna mojej szyby która była polerowana po kolei 800/1000/1500/2000 i na koniec mleczkiem Teroson. (była na niej głęboka rysa) Jedynie na co trzeba zwrócić uwagę w koncowej fazie to obroty polerki i odpowiedni nacisk bo można plexi przypalić.

Jeśli odkurz pochodzi z jakiegos lakieru renowacyjnego lub nitro to zmywaczem może go usuniesz, ale jak odkurz jest po dobrym lakierze dwuskładnikowym to zapomnij o jego zmyciu.

Jesli już koniecznie chcsz plexi potraktować zmywaczem to proponuję np PK700 lub PK1000 firmy RM (handluje tym Car system Voss) Tym właśnie na lakierni usuwamy ew. odkurz z samochodów.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...