Skocz do zawartości

ilość pierścieni tloka??? honda mbx 80


zloty46
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moja honda mbx 80 miala zacięty tlok (stala dlugo na polu, nie u mnie oczywiście)musialem go rozwierćić od góry zeby się rozprężyl a teraz musze kupić nowy.

Mój tlok (nie wiem czy oryginalny) ma jeden pierścień natomiast we wszystkich sklepach internetowych tloki do tej hondy mają 2 pierścienie. Wedlug mnie to jest różnica.

Proszę wlaścicieli takiej hondy o napisanie ile ma tlok pierścieni oryginalnie i jakie tloki zakladaliście do swojej maszyny (firma,sklep, ilość pierścienii)

Z góry dzięki!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwosci sa 2.Albo ktos zalozyl jendopierscieniowy tlok.Albo masz nieorginalny cylinder.Tylko Kit tuningowy.Np Atheny czy Malossi one z reguly maja 1 pierscieniowy tol.Zobacz co pisze na cilindrze.Na oginale bedzie nabite HM.Do orginalnego cylindra wystarcza spokojnie tlok z www.kemot.pl za 80 pare zlotych.jeden sezon przejezdzisz.psrawdzone przezemnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie tez cylinder nie jest orginalny msisz to sprawszic robiąc pomiar średnicy tulei bo mozliwe ze masz cylinder 100ccm bo głownie w kitach były zakładne tloki o jednym pierścieniu bo wątpie zeby malossi produkowalo zamieniniki tlokow orginalnych. Ja mam tłok orginalny wyprodukowany przez honde jak na razie przejechalem 12tys km i nie ma sladow zużycia a dałem za pierścienie i tłok wraz z łozyskiem i swozniem 100zł. Udało mi sie tak tanio załatwic to wszystko bo mam układ w salonie Hondy w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sie Damiano tak nie pucuj na forum, bo ktos ci jeszcze za te twoje ciemne interesy z niewiadomo kim krzywde zrobi ;) :bigrazz: :lalag:

 

oryginalny cylinder ma 47,75 i szlifow pewnie z 12 albo i lepiej jak to niektorzy mowia wiec waha sie od 47.75 do nawet 50,75.

tlok oczywiscie na te same wymiary.

 

pzdr:)

 

 

 

 

aj sorki spjrzalem nie w mbxa tylko w ns1.

 

mbx ma 49.50

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sie Damiano tak nie pucuj na forum, bo ktos ci jeszcze za te twoje ciemne interesy z niewiadomo kim krzywde zrobi ;) :notworthy: :biggrin:

 

oryginalny cylinder ma 47,75 i szlifow pewnie z 12 albo i lepiej jak to niektorzy mowia wiec waha sie od 47.75 do nawet 50,75.

tlok oczywiscie na te same wymiary.

 

pzdr:)

aj sorki spjrzalem nie w mbxa tylko w ns1.

 

mbx ma 49.50

 

pzdr:)

 

Oczywiście 49.50mm to wymiar nomianlny pozniej ten wymiar z kazdym szlfiem rosnie o 0.25mm.

A kto mi krzywde zrobi??? Może ty??? :icon_biggrin: Jeszcze przyjdziesz do mnie jak bedziesz potrzebowal pierścienie do ns1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ja nie od tego.

a poza tym tlok i tak juz mam od mbxa gdzie pierscienie w "klasie" wyrwe za grosze. bo jak niekazdy wie roznia sie one od siebie znacznie.

jesli juz to przyjde jak na tokarce bedziesz cos kombinowal, w ostatecznosci podrifftowac CC:D rorry za OT :icon_evil:

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poszukac takiego tłoku w jakis katalogach malossi bo napewno takie maja tylko w tym problem gdzie je dostac... A jesli nie to pozostaje dorobienie tloka na wymiar w wyspecjalizowanym zakladzie co nie bedzie tanie, lub kupic orginalny cylinder i dokupic do niego tłok a ten co teraz masz sprzedac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...