Skocz do zawartości

GOGLE - pomozcie wybrac :)


Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

Juz mam dosc latania bez gogli. W cholere oczy potem bola :D.

Znalazlem na allegro dwie interesujace oferty.

Pomozcie mi wybrac - moze ktos z Was zna te modele i bedzie mi mogl doradzic/odradzic?

Pierwsze:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=14859468

 

Drugie (te mi sie bardziej podobaja i maja klasyczny wyglad - pod Wueske, a w przyszlosci

Junaka, czy tez AWO pasuja... :D)

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=14996436

 

Co sadzicie? A moze zadne z nich? A moze okulary?

W czym sie jezdzi wygodniej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Kupiłem niedawno gogle z filtrem UV i nieparujące. posłużyły mi na kilka dłuższych wypadów, ale w tym sezonie już raczej nie pojeżdżę gdzieś dalej. Tak więc gogle leżą u mnie bezużyteczne. W mieście wystarcza mi moja krótka szybka w kasku. Ale w trasie gogle to podstawa przy otwartym kasku. Oczy nie łzawią i słońce tak nie przeszkadza.

 

A w przysżłym sezonie kupuję pewnie Horneta a do niego zamknięty kask, więc te gogle mi się nie przydadzą. Kupiłem je za 49 zł (tak samo jak w tej ofercie na allegro). Są w bardzo dobrym stanie, nie porysowane, po prostu nie ma na nich zadnych uszkodzeń.

 

Jeśli jesteś zainteresowany to możemy się dogadać co do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano gogle dobra rzecz - nie da się ukryć.

Sam ganiam Uralem w goglach. Moja opinia o powyżej przedstawionych:

- pierwszy model - widziałem takie w koszach w supermarketach w zeszłym roku w cenie 5zł za sztukę. Oprócz tego, że szybki się porysują w miesiąc, to w dodatku będziesz w nich wyglądał, jak mucha. Moim zdaniem totalna pomyłka.

- drugi model - mam podobne w domu (tylko nie firmowe). Wada takiego rozwiązania (oddzielne okulary) jest taka, że bardzo ciężko je zsunąć z kasku na oczy (i odwrotnie) w czasie jazdy.

 

Osobiście posiadam trzy, albo cztery pary gogli. Moim zdaniem powinny spełniać te warunki:

- obie szybki połączone w miarę sztywno, aby dało się manipulować goglami jedną ręką

- szybki koniecznie z plastiku, lub szkła hartowanego (miałem zwykłe gówniane szkło, jak mi spadły na ziemię odłamki strzeliły pół metra w górę. Dobrze, że nie trafił mnie w nich kamień, czy inne ku*estwo, bo bym musiał szukać breilowej klawiatury)

- nie powinny cisnąć w nos (to ciężko sprawdzić przez allegro), bo inaczej trzeba kombinować.

- powinny być tanie (możliwie), bo łatwo się gubią (wcięło mi Halcyony za 35funtów, to myślałem, że wszystkich pozabijam)

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14908335

Takie gogle mam w domu (kupiłem od tego gościa z allegro). Są na prawdę dobre, wygodne i bardzo ładnie klasyczne. Jedyna wada to duża powierzchnia. Jak chcesz je czasem zsuwać na kask nad oczy, to nie możesz mieć zatrzasków do daszka. Ja mam i gogle nie chcą spokojnie leżeć na kasku.

Ale polecam szczerze.

 

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - ja jezdze w goglach Climax'a, sa takie do kupienia na Allegro (ja kupilem u tego goscia)

Bardzo dobra jakosc wykonania (poza tym maja szybki z hartowanego szkla, fajna skora), wygodne, moim zdaniem super wyglad. Troche paruja na postojach, ale chwilka jazdy i jest OK. Gogle są fajne bo klimatyczne. Poza tym można w nie sporo robali nachwytać :D

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14996438

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście piękne ... tylko cena trochę wysoka. Ale Climax, Halcyon, .. to czołówka w tej materii.

PZDR

 

A co do ankiety: w kasku z przyłbicą śmiga się najwygodniej (mam Nolana N40), ale jazda w goglech ma klimat. Jakoś większą frajdę daje mi ganainie w starych goglach, niż w kasku z szybą typu ZOMO.

Ale jak raz mnie złapał grad, to dziękowałem wszelkim bóstwom, że miałem Nolana :lol: . Do gogli dobrze jest się zaopatrzyć w maskę neoprenową na takie okazje (sprawdzałem - Scott daje komfort porównywalny z zamkniętym kaskiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...