Skocz do zawartości

Zapraszam na doszkalanie - rozszerzamy ofertę.


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce byc Tomku antyreklama ale mnie troche przerarza to co tu przeczytalem.

Otoz wydaje mi sie ze wymienione umiejetnosci powinien uzyskac kursant podczas kursu nauki jazdy, ewentualnie do wpawy dojdzie wraz z liczba nakrecanch kilometrow draga empiryczna.

Z drugiej stronu dziwi mnie ze znajdują sie chetni na kurs. Czyli ci co nie moga dosc empirycznie co moga poprawic w technice jazdy. Strach mnie oblatuje jak mysle ze niektorzy nikerzy nie umieja awaryjnie hamowac, hamowac biegami, lub zmieniac tor jazdy na zakrecie. Czy samodzielna nauka przychodzi im tak trudno?

Wybacz mam CBR 600 i nie moge sobie wyobrazic jak uczysz mnie schodzic na kolano na zakrecie. Teoretycznie mozesz mi przekazac pewne wiadomosci praktycznie ( w jezdzie ) nie jestes w stanie mi pomoc ( chyba ze po jezdzie bedziesz czynil jakies uwagi ktore mozna przeczytac w necie lub gazetach).

Prosze o jakies wyjasnienie :)

 

 

 

Tomku, wybacz Mu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze na tor nie mam funduszy, a motocyklem lubie jezdzic raczej turystycznie. Czasem wlacza mi sie agresor i potrafie ostro odkrecic niekoniecznie na prostej, ale to nie stawia mnie w swietle kierowcy wyscigowego. Pozatym droga a tor to sa troche inne ralia. Na drodze jezdzi sie bardziej pasywnie i zapobiegawczo, jak sie nie zmiescisz w zakrecie to tp prostu stukniesz w kraweznik....

Samodoksztalcanie jest dla mnie jedyna sesowna forma doskonalenia techniki jazdy dlas ktorej nie widze zadnej alternatywy.

 

.... i odpusc mu jego winy..... jako i my odpuszczamy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do upadków to polecam, możesz przyjść i zobaczyć. Zaczynamy na macie, bardzo bezpiecznie pod okiem fachowca, czyli mnie. Pare osób już ćwiczy, w tym dziewczęta. Zadzwoń, na naszej stronie jest numer telefonu, lub napisz email z pytaniami.

 

Pozdrawiam..

 

 

Czemu ja dopiero teraz tu zaglądam? :)

 

Jako "stary, bardzo stary absolwent" Pro-motora też się piszę na doszkalanie i wszelkie dodatkowe ćwiczenia...szczególnie te na macie :biggrin:

 

(zgłoszę się oficjalnie ale muszę mieć pewność że Pana Jerzy mnie nie zabije za to, że od listopada się nie pokazałam :icon_exclaim: )

 

Tomku?

A kursanci, żółtodzioby nie? Się nie nadają się ?

 

Łatwiej mi np wygospodarować jeden weekend niż systematycznie jakiś dzień tygodnia, więc takie akcje są super, tylko czy będzie grupa dla "zupełnych małolatów"?

 

Bo znając mój tryb pracy i funkcjonowania to ten kurs będę robić dwa lata :P , :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy rozgraniczyć dwie rzeczy: szkolenie i doszkalanie.

Szkolenie obejmuje kursy prawa jazdy, zaś doszkalanie obejmuje podnoszenie kwalifikacji przez osoby prawo jazdy posiadające.

Od poniedziałku do piatku jeżdżą kursanty, zaś w łykendy jeżdżą pełnoprawne bajkersy :D

Wsio.

Najspokojniejszy Instruktor We Wsi.

 

PS Samolotowi wybaczam, bo nie miał złych intencji :clap:

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze na tor nie mam funduszy, a motocyklem lubie jezdzic raczej turystycznie. Czasem wlacza mi sie agresor i potrafie ostro odkrecic niekoniecznie na prostej, ale to nie stawia mnie w swietle kierowcy wyscigowego. Pozatym droga a tor to sa troche inne ralia. Na drodze jezdzi sie bardziej pasywnie i zapobiegawczo, jak sie nie zmiescisz w zakrecie to tp prostu stukniesz w kraweznik....

Samodoksztalcanie jest dla mnie jedyna sesowna forma doskonalenia techniki jazdy dlas ktorej nie widze zadnej alternatywy.

 

 

o, to samolot, dawno nie widziałem już niczego mondrego :) nie wiem gdzie byłeś na kursie, ale ja na swoim zrobiłem kilka 8 i już miałem exam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzecznościowo wrzucam posta od Reni z żółtą GSką :icon_mrgreen:

 

"Jeżeli chodzi o mnie to ja chętnie skorzystałabym z jakiś hardcorowych kursów dotyczących jazdy enduro – ale w prawdziwym lesie i rzeczywistych warunkach...nawet teraz zimą. Drugi kurs – chętnie przeszłabym jakieś podstawy z jazdy po torze wyścigowym;-)))"

 

A ja z dziką rozkoszą wezmę udział w zajęciach czegokolwiek by nie dotyczyły, czy jazda miałaby być po piasku czy po asfalcie, w mieście czy po torze. Zawsze się czegość nauczę, co będę mógł rozwijać i wykorzystać.

 

I tak przychodzi mi do głowy, może oprócz jazdy ktoś chciałby się dowiedzieć jakichś kwestii mechanicznych - jak łańcuch naciągnąć, smarować, jak oponę mieniać i takie takie.

 

 

Pozdrowienia serdecznie,

 

&REW i ofkors od Reni z żółtą GSką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kłopotu. Koleżankę Renię pomęczę z redukcją jedyną słuszną, przeciwskrętem na betonie i w piachu, podjazdami i zjazdami, a nawet o pałerslajda możemy się pokusić.

Spełnimy wszelkie życzenia kursantek. W razie obaw o powodzenie ćwiczenia, służę swoją ogmolowaną gieeską do pierwszych prób.

Zapraszam.

St.szer.rez. Kulik - speckompania ŻW.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samodoksztalcanie jest dla mnie jedyna sesowna forma doskonalenia techniki jazdy dlas ktorej nie widze zadnej alternatywy.

Mądrego to jednak warto posłuchać... Oczywiście żartuje!

Samolot, samodzielna nauka jazdy na jednośladzie (doszkalanie) to nie to samo co samodzielna nauka gry na keyboardzie, że jak nauczysz się sam bez nauczyciela to po prostu będziesz miał złe nawyki itp. Tu poza tym, że będzie to trwało sto lat dłużej, to i tak nie wymyślisz wszystkich już istniejących sprawdzonych rozwiązań; nie wyłapiesz swoich błędów tak jak zrobi to ktoś doświadczony; nie będziesz wobec siebie tak krytyczny jak ktoś obok; może się to skończyć tragicznie, a tu głównie chodzi o poprawę bezpieczeństwa. Jestem pewien, że nawet sobie nie zdajesz sprawy czego nie umiesz robić na motocyklu...

Ja osobiście chcę wiedzieć wszystko co się da o technice jazdy na motocyklu. Wszystko!

Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżankę Renię pomęczę z redukcją jedyną słuszną, przeciwskrętem na betonie i w piachu, podjazdami i zjazdami, a nawet o pałerslajda możemy się pokusić.

 

Sama sie juz zalogowalam;-)

Ty juz mnie tak wymeczyles tymi redukcjami, przeciwskretami, podjazdami i zjazdami ze weszlo mi to w odruchy bezwarunkowe;-) Teraz chce skakac, duzo skakac w blocie, piachu, itp. :)

Gska ogmolowana chyba nie bardzo nadaje sie na piasek? :)

Edytowane przez renbia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili Państwo!

Przy tak sprzyjających okolicznościach natury i ten... przyrody

czy istnieje szansa na kurs doszkalający (enduro) 16-18.03? :)

 

Miły StaszkuS sprzyjające warunki są cały sezon. :)

Organizacja dobrego treningu dla większej liczby osób wymaga przygotowania.

Ale jeżeli tak się spieszysz to napisz do mnie na PW, umówimy się na trening zapoznawczy (za free).

 

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko przeczytałem te 3 strony........... ciżko było

 

ja też się piszę wstepnie ( tak jak rozmawialiśmy Tomku na jakieś tam imprezie) na te jazdy doszkalajace..

Bo.. cieńkiii iiiii jestemmmm i wiem o tym- zwłaszcza na winkach....Po za tym jak dobrze wiesz bo widziałeś mnie bezpośrednio po akcji... :bigrazz: stwarzam zagrożenie..z moja AT Skasowałem bok samochodu , nei czyniąc wiekszych szkód w motocyklu.. i sobie... :crossy:

 

także coś tam napisze do was co byście meilei jakies rozeznanie do mojej osoby , jak dobrze rozumiem do waszej firmy meilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam info że budują motocykl do jazdy po okręgu :clap: :clap: :clap: ja się piszę :)

 

No ja słyszałem że to będzie jakiś BATMOBIL... straszny wynalazek ale skuteczny do nauki...

podobno na temat jazd doszkalajacych bedzie więcej na początku tygodnia ale to Tomek wsjoo powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...