Skocz do zawartości

Czemu to nie działa czyli ech te romety niestety...


Manulo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Też to miałem. Tu masz przepis:

1. Wykręcasz świece i ją czyścisz.

2. przy zakrąconym kraniku kopiesz kilka razy.

3. Regulujesz tak gaźnik, żeby brało mało benzyny.

4. Wkręcasz świece i wszystko do kupy.

5. Kopiesz kilka razy z gazem, jak odpali to regulujesz już prawidłowo (żeby miał moc)

 

Ja tak zrobilem i pali od kopa i śmiga 55 km/h bez problemu (więcej nie próbowałem, ale pewnie pójdzie)

 

Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj tak odkreć gażnik! weź strzykawek napełnij ja gdzieś tak 2mm a potem wstrzyknij to to do kanału sącego czyli tam gdzie był gaźnik! jak tam odpalałem mototrynke bo mi nie chcała z gaźnika wachy cagnąc potem wymieniłem wszystkie simeringi i kupiłem nowy tłok i pierscieni, paliła z pierwszego i skubana byla silna!

 

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne problemy! ale soko własnie idę do garażu i jak czegoś nie spier*ole to może będzie chodzić :( I jeszcze ide do apteki po strzykawki :D ja u siebie podejrzewam kranik paliwa a swiece juz wymienile! tylko takie pytanie czy możeliwe żeby fabrycznie nowa świeca dawała zbyt lichą iskre? bo cos mi sie wydaję że te stare dawaly lepsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, miałem taki przypadek z ISKRĄ, a w NGK raz zmniejszałem przerwę.

A z nalewaniem benzyny do cylindra nie przesadzajcie bo może ostro z wydechu strzelić, w szczególności po powtórzeniu zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

chyba mnie trafi jasny szlag...

wymienilem dysze w gaźniku, i po tej operacji za cholere nie moge zapalić... znaczy udało mi się raz na zapych, ale przejechalem kawałek i zgasła... co mam robić???????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i mam pewność to coś z gaźnikiem. nalałem wachy przez otwór świecy, kopnąłam, usłyszałem radosny pierd mego cudeńka techniki. Ucieszony otworzyłem kranik, przepompowałem go, kop kop kop... i nic żadnej reakcji. wiecie może co mogło paść, acha gażnik został świeżo wyczyszczony, moczony w rozpuszczalniku, benzynie ekstrakcyjnej i czyszczony szmatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś znajduje się w gaźniku. Mówiąc wprost to rurka (zwykle ze stopu miedzi), która "dozuje" paliwo. Posiada otwór o odpowiednio dobranej średnicy, który czasem się zapycha. Należy ją wykręcić i przedmuchać sprężonym powietrzem (nie przepychaj drutem). Możliwe też, że nie jest zapchana ale tylko luźna. Więc dobrze ją dokręć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale wykonałem następujące czynności:

 

- rozebrałem ponownie gaźnik

- namoczyłem wszustko w benzynie ekstrakcyjnej

- przejrzałem wszystkie części

- poskładałem to do kupy.

 

Potem odkręciłem kranik, włączyłem zapłon, kopnąłem i nic nadal nie pali. poradźcie coś po już nie mam siły do tego cuda techniki. :cry: :cry: Tak bym sobie chciał pojeździć a tu jak narazie się na to nie zanosi :cry: :ehzblue: :wink: :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli! iskre masz? ale czy w dobym miejsu? jak go kopiesz i pchasz to iskra jest mokra?

jezeli nie to odkrec srubki w gaźniku i przeczysc dysze drucikeim albo przedmuchaj kompresorem! jezeli swieca jest mokra zmień swiece ewentualnie usta zapłon! ale najpierw zmień swiece!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...