Skocz do zawartości

Nie chce odpalic.... jak sie pha to prubuje załapac ale nic wiecej;/plesss pomuzcie


Dawidm93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Fantica 125 (jestem posiadaczem tego motocykla od niedawna). Chciałem prosić o pomoc ponieważ nie chce mi odpalic... a jezeli juz odpali to musze go bardzo długo pchac....(ciągnac za samochodem) nie ma on zadużej kompresji przynajmniej tak sie mi wydaje ale wcześniej przy takiej kompresji działał... teraz jak probuje go odpalic na popych to odrazu załapuje ale o własnych siłach nie moze jechac...;/ trzeba go troszke pchac.... i jezeli bym go tak przeciągnoł przez jakies 150m to odpali ale ma problem z wejściem na obroty i przyspieszeniem.... wykluczam gaznik poniewaz był czyszczony... i nawet czasami swiece zalewa, wiec pali dostaje... probowałem juz zmienic swiecę i tez nic.... moze wiecie co to moze być? prosze o pomoc z góry dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz swiece czy daje iskre i czy zapali po bezposrednim nalaniu paliwa pod tlok. Jaki w twoim moto jest zaplon?? Da sie go przestawiac?? Jesli tak to moze tez byc tego wina. Co do kompresji to jest to najwazniejsze!! Najlepiej pojdz do jakiegos zakladu niech ci zmierza bo bez kompresji ci przeciez jezdzic nie bedzie :) a jak wiadomo moto 2t w nieskonczonosc na jednym tloku nie bedzie jezdzic.... Jesli kompresja slabiutka modl sie zeby to byl tylko pierscien pekniety a nie porysowany cylinder. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalewałem pod tłok i go zalewa i wogole nie ma znaku życia :)A on mi juz jezdził na takiej samej kompresji... (a az taka słaba ta kompresja to nie jest)Jak chodzi o zapłon to jeszcze nie wiem bo tego motoru nie rozkręcałem i jak juz wspomnialem mam go od niedawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra jest... jak zapali to kopci na biało... i to nawet calkiem niezle kopci ale najpierw go trzeba odpalic z czym jest bardzo duży problem... a chłodzony jest ciecza (LC) i normalne chłodzenie powietrzem tez ma.

 

jak chodzi o gaznik to raczej nie...bo juz przed czyszczeniem gaznika mi sie to działo... ale mozliwe ze wczesniej tez był gaznik troche zle wyregulowany. Gaznik napewno jest dobrze poskładany, ale nie jestem pewien czy dobrze wyregulowany czy mogłbym prosic o jakies wskazówki jak najlepiej go wyregulowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie w dt 80 lc 2

1- siemerringi na wale były walniete

2-łozyska na wale

3-szczelka głowicy

4-zuzyty tłok za mała kompresja

5-przestawiony zapłon

6-gaznik zle wyregulowany

7-nieszczelny kruciec

8-swieca albo fajka moze miec przebiceie

moze u ciebie musi byc 100% sprawny aku zeby odpalił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku mam na pewno sprawny.... a pozatym jezdziłem tez bez niego i normalnie motor jezdził

 

jest nowa nowinka... probowałem go dzisaj odpalic: i szybko zaskakuje odpala ale po jakim czasie gasnie i całyczas nie moze wejsc na obroty... (dzisaj nawet tak mocno na biało nie kobci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie jest to problem z gaznikiem, zbyt bogata mieszanka moze byc ustawiona. najprawdopodobniej moto sie zalewa. sprobuj pobawic sie srubka od mieszanki i byc moze sie uda.

 

a co do kopcenia to sprawdz czy Ci plynu chlodzacego nie ubywa.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowałem... i nic z tego. Ale czy to mozliwe ze przez to ze mam zle ustawiony gaznik moto odpala, daje full gaz i nie chce wejsc na obroty a jak spuszcze z gazu to gasnie? a i jeszcze na dodatek moto jest bardzo słaby, jak chciałbym ruszyc to odrazu gasnie bo mu tak jakby mocy brakuje.A tak wogole czy jak jest nie orginalny filtr powietrze to moze to miec jakis związek z tym? bo poprzedni włascicel wspominał ze filtr jest od jakiej yamahy. (ale przypominam ze wczesniej normalnie na tym filtrze jezdziłem i było ok)

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze miec taki wplyw zle wyregulowanie gaznika. mialem tak z dete swoim i emzeta. nie odpala CI jak sie kopie a odpala jak sie popchnie tak?? mysle ze filtr powietrza nie powinien miec znaczenia jezeli na nim dzialala co najwyzej sprobuj go wyczyscic. sprawdz ta kompresje bo moze to ma taki wplyw.

Edytowane przez osmul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...