Skocz do zawartości

Kupiłem Kawasaki VN 900 Classic


ASh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

napisz ile ci bierze na 100 kiedy jezdzisz oszczednie i kiedy ostro kladziesz :)

 

Dobry czlowieku. Gdybyś wiedział do jakiego świerzaka mówisz to by Ci się nie chciało powietrza marnować :) Jak na razie to ja krece tylko półkola po podwórku i to tylko w ciepłe dni :) Myśle że puki co to nie spaliłem nawet litra, a co do wykładania to największy przechył uzyskuje jak podpieram VeNe na nóżce :) Poza tym wciąż czekam na zamówiony w Holandii kask który od trzech tygodni ma lada moment przyjść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry czlowieku. Gdybyś wiedział do jakiego świerzaka mówisz to by Ci się nie chciało powietrza marnować :icon_exclaim: Jak na razie to ja krece tylko półkola po podwórku i to tylko w ciepłe dni :lapad: Myśle że puki co to nie spaliłem nawet litra, a co do wykładania to największy przechył uzyskuje jak podpieram VeNe na nóżce :) Poza tym wciąż czekam na zamówiony w Holandii kask który od trzech tygodni ma lada moment przyjść :banghead:

 

O Boziu. A cóż to za cudo, że az z NL musisz ściągać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boziu. A cóż to za cudo, że az z NL musisz ściągać?

 

Nic wyjatkowego. Caberg Justissimo GT. U nas też go można kupić, tylko że 200zł drożej od najtańszego sklepu internetowego, więc się skusiłem. Lada moment powinien już być na mojej głowie. Dziś dostałem cynk, że jest już w Polsce. Tylko to białe g... znowu spadło.

Edytowane przez ASh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to na ibeju kupiłeś, czy gdzie?

 

Aha, już wiem. Ale to jeszcze spytam ile za wysyłkę wzięli i jak z kasą, przelewem czy jak?

 

Hej. Za wysyłke wzieli 25 Euro. W cenie ktora podawałem są juz koszty tej wysyłki. Kask juz doszedl, jest wspanialy. Jednak ze wzdlędu na kolor zamierzam go sprzedac. Ale to juz inna bajka.

 

Dziś byłem na pierwszej dłuższej przejażdżce moją VeNą :biggrin: Podziele sie z Wami wrazeniami ale pamietajcie ze są to komentarze kompletnego amatora.

 

Więc po pierwsze. Maszyna jedzie poprostu sama i w zasadzie nie potrzebne są jakiekolwiek wieksze umiejętności do zwykłego prowadzenia. Co mnie zaskoczyło, nie wali się na dół nawet przy ostrych zakrętach przy małych prędkościach. Kursowych ósemek nie umiem jeszcze zrobić, ale myśle że za jakiś czas będa mi wychodziły.

 

Po drugie. Cieszy mnie bardzo że gaz działa bardzo płynnie. Na dwóch innych motorach, które dosiadałem, mając wrzuconą jedynkę bardzo trudno było operować gazem. Lekkie podkręcenie manetki powodowało ogromny zryw. Lekka redukcja gazu i motor stawał dęba. W VN 900 takie zjawisko nie występuje. Nie trzeba mieć idealnie precyzyjnej dłoni by maewrować motorem mając jedynkę i chcąc przyśpieszać i zwalniać.

 

Po trzecie, Moc 50KM i 78Nm, dla takiego świerzaka jak ja to kosmos. Nie odkęcam nawet do 1/3 :biggrin:

 

Po czwarte hamulec hamuje jak żyleta. W porównaniu do niego kursowe GN 250 miało tylko spowalniacz.

 

Po piąte, całkiem ładnie wybiera nasze poskie dziury. Troche sie bałem jak sie bedzie zachowywał na dzirach ale jest ok. Żadnego uciekania na boki. Jedzie sobie prosto i nawet bardzo nie trzesie.

 

Ile pali wciąż nie wiem bo jeszcze nie spaliłem nawet jednego baku.

 

Gdyby były jeszcze jakieś pytania to służę.

 

Pozdro

ASh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

własnie uciułałem pewien zasób gotówki i mam zamiar kupić własnie VN 900

mam wzrost 180 i obawiam się ze może byc na mnie za mały a z kolei oglądałem na wyprzedażach Yamahę midnight star 1300 i VTX 1300 a vtx nawet jechałem he he ale wydają mi się za mocne jak na początkującego tym bardziej ze do tej pory uzywałęm weteranów typu Avo simson itp,

 

wiem, przeglądałem to forum ze sto razy czytałem rózne opinie i tak prawdę mówiąc najbardziej podoba mi się yamaha choć oglądając ją prawie godzinę siedząc na niej głaszcząc i zaglądając "pod kieckę" mozna odnieśc wrażenie ze jest to jakiś twór prosto z Tajwanu sory wszystkich miłośników Star-ów ale takie odniosłem wrażenia i chyba przyrost mocy nad moje możliwości (doświadczenie i wprawę) spowodował wybór własnie VN 900 - choć i tu też można się czepiać drobnostek

ale ta lampa przednia jaką ma yamaha powaliła mnie wg mnie jest genialna i daję gwarancję ze niedługo pojawią się nasladowcy .....konsola na kierownicy też fajna, tylko ten wlew paliwa....

 

ok miało być o kawasaki - bo decyzja zapadła (prawie) i tu prośba do ASh-a jak wrazenia po kilku miesiącach uzywania tego sprzęta, polecasz ?

 

AX

 

a w ogóle to ile VN 900 pali bo na takie pytania to w salonach sprzedawcy zawsze szukają róznych odpowiedzi które często wykraczają poza zdolności logicznego rozumowania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajmoy jezdzi vulcanem 900 i ma prawi 180 wzrostu i powiem ci ze wyglada naprawde ok, wcale nie za maly

 

a co do spalania to jak chcesz oszczedzac to kup skuter :icon_twisted:

 

poza tym, jesli mieisecznie robisz 500km to przy spalaniu 5l//100km miesiecznie wydajesz ~110zl

 

a przy spalaniu 8l/100km placisz ~180zl

 

roznica 70zl, a nawet 140zl miesiecznie jesli zrobisz 10.000 w sezonie - a tyle wiecej przyjemnosci miedzy nogami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ok miało być o kawasaki - bo decyzja zapadła (prawie) i tu prośba do ASh-a jak wrazenia po kilku miesiącach uzywania tego sprzęta, polecasz ?

 

AX

 

a w ogóle to ile VN 900 pali bo na takie pytania to w salonach sprzedawcy zawsze szukają róznych odpowiedzi które często wykraczają poza zdolności logicznego rozumowania....

 

Hej

Po około roku wrażenia bardzo pozytywne. Na pierwsza przejażdżkę testowo pojechałem do Albanii i po ok 6 tys. km. wszystko jest OK. Awarii zero, wad odkrytych zero, jazda spokojna i miła. Ubrałem ją w osłonę chłodnicy, gmole, stelarze, sakwy, kufer, szybę, nawigację i parę drobnych pierdół. Wygląda teraz jeszcze ładniej. Generalnie - polecam. Co do spalania to chyba 5-6/100km ale dokładnie nie wiem ponieważ zupełnie nie zwracam na to uwagi. Zgadzam sie z Kolegą Przedmówcą, że jak sie kupuje taka maszyne to na spalanie nie zwraca sie wiekszej uwagi..

Edytowane przez ASh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Po około roku wrażenia bardzo pozytywne. Na pierwsza przejażdżkę testowo pojechałem do Albanii i po ok 6 tys. km. wszystko jest OK. Awarii zero, wad odkrytych zero, jazda spokojna i miła. Ubrałem ją w osłonę chłodnicy, gmole, stelarze, sakwy, kufer, szybę, nawigację i parę drobnych pierdół. Wygląda teraz jeszcze ładniej. Generalnie - polecam. Co do spalania to chyba 5-6/100km ale dokładnie nie wiem ponieważ zupełnie nie zwracam na to uwagi. Zgadzam sie z Kolegą Przedmówcą, że jak sie kupuje taka maszyne to na spalanie nie zwraca sie wiekszej uwagi..

 

 

Mam nadzieję ,że za rok moje odczucia będą podobne :icon_mrgreen:

Na początku -kupa radości :P

Teraz zaczynam się bać :) gdzie tam ! Ja już się boję !!!... bo wiem jak zachowuje się takie moto gdy np. zgaśnie na łuku (przerobiłam to) i oczka się otworzyły :clap:

pzdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam nadzieję ,że za rok moje odczucia będą podobne :icon_mrgreen:

Na początku -kupa radości :buttrock:

Teraz zaczynam się bać :notworthy: gdzie tam ! Ja już się boję !!!... bo wiem jak zachowuje się takie moto gdy np. zgaśnie na łuku (przerobiłam to) i oczka się otworzyły :banghead:

pzdr :buttrock:

 

i jak sie jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...