Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdu za granicy


jurer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam temat troche umarł ale napisze tutaj z nadzieje ze ktos mi odpisze:

Mam pytanie: jak rozegrac sprawe zeby jeszcze bardziej oszczedzic na ubezpieczeniu. Ja nie mam znizki a wrecz przeciwnie mam zwyzke na wiek i wynosi mnie to 180zł :banghead: jesli za wspołwłasciciela dam ojca ktory ma 60% to wowczas zapłace malutko jednak w ktorym momencie go w to wciagnac? przy pierwszej wizycie w wydziale komunikacji czy na samym koncu kiedy juz złoze papiery do wydziału komunikacji i pojde załatwiac ubezpieczenie ? POZDRO :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się jeszcze podłączę do tematu. Mógłby mi ktoś powiedzieć, jak sprawa wygląda z zarejestrowaniem motoroweru z zagranicy? I ew. co robić,żeby zarejestrować 80ccm (zakładając,że np. założę mniejszy cylinder),ale chodzi mi o same papierkowe sprawy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

mam pytanie

 

u mnie w miescie nie ma urzedu celnego i stary sie upiera zeby zarejestrowac kmxa z niemiec musze to zrobic oplaty w urzedzie celnym, ja sie upieram ze mozna to zrobic wszystko wszystko u mnie w miescie (gdzie nie ma urzedy celnego) kto ma racje ja czy ojciec?

 

prosze o pomoc pozdrawiam

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, znalazłem sprowadzony motor z Niemiec, dokumenty jakie posiada właściciel to brief, umowa, wymeldowanie. Z racji iż jestem w tych sprawach kompletnym laikiem chciałem sie spytać czy uda mi sie bez problemu zarejestrować pojazd posiadający w/w dokumenty? Nie będzie tak , że w urzędzie powiedzą mi że potrzebuje jakieś dane Niemca, a ja ich nie będę miał?

Edytowane przez busterek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem, ja nigdy nie widziałem briefu na oczy i nie mam pojęcia co tam jest napisane. Po prostu boję się, że jak przyjdzie do rejestrowania i będę musiał podać jakieś dane Niemca, np pesel, to nię będę ich miał, a nie będę mógł się skontaktować z poprzednim właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiozłam motocykl z Czech. Baba zażyczyła sobie za przytlumaczenie dokumentów 650 zł :biggrin: Czy orientuje sie ktos, gdzie to mozna zrobic taniej? :) Jestem załamana :rolleyes: Nie mam tyle forsy, żeby tyle wydawać na głupie przetłumaczenie :evil: Wielkie dzieki za odpowiedź, pozdrawiam

 

Liza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego co wiem to Wałcz jest także w UE, więc skąd pytanie? :buttrock:

Witam. Pociągnę jeszcze temat. Kto mi wytłumaczy co znaczy wymeldowanie? Czy to to samo co wyrejestrowanie? Wybieram sie właśnie po moto do Niemiec. Mam jeszcze kilka pytań: Czy mogę go przywieźć na przyczepce? A gdybym spisał z niemcem umowę k/s w Polsce, czy byloby to korzystniejsz? Jest to mój dobry znajomy więc pewnie poszedłby na to. Granicę przekroczyć na motorze i sprzedaż. Moto jest zarejestrowane i gotowe do jazdyw Niemczech, więc co on musi zrobić żebym bez problemów zarejestrował pojazd? Może ktoś przećwiczyl podobną sytuację. Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymeldowanie to zgłoszenie w tamtejszym urzędzie że motocykl zmienia właściciela,

Możesz na przyczepce, wtedy odpadają ci tablice i ubezpieczenie, jak będziesz tam, tam spisz umowę , po co komplikować sobie życie, bo nic dla Ciebie się nie zmienia. Najlepiej w dwóch językach , odpadnie jedna strona tłumaczenia.

 

Co musi zrobić? Dać Ci papiery od motocykla z wymeldowaniem i motocykl po prostu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...