Skocz do zawartości

Takich ofert ? U nas brak, czemu ?


bogumil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jakie sa stawki celne za rzeczy z Chin (nie tylko moto)??

dzieki

A to właśnie ciekawe jest :biggrin:

Jakie mogą być cła czy inne opłaty, skoro można kupić nowy motocykl za bardzo małe pieniądze, w dodatku z oryginalnymi podzespołami i częściami made in japan? Jakoś opłaca się sprowadzać i sprzedawać takie produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś opłaca się sprowadzać i sprzedawać takie produkty.

 

Bo nawet jeśli cło jest kosmiczne, to koszta ich produkcji są bardzo niskie i w gruncie rzeczy i tak jest tanio. Co do Japońców, pewnie są wyższe niż w chinach, ale nie tak jakby nam się zdawało. A pieniądze jakie dajemy za nowe moto dajmy na to, tylko w malej czesci ida do producenta, reszta to &&%@# pośrednicy i państwo. No ale, każdy chce żyć i orze jak może ;-)

Hmm, biorąc pod uwagę te całe cło,to powinniśmy płacić dużo mniej niż za japonskie moto na przyklad za BMW i inne kontynentalne, prawda? a nasz pech, ze skośni nie są w UE, ale czy to by coś zmienilo, i tak by Nas orżnęli.

 

Szczegółów co do cła na produkty sprowadzane z zachodu nie znam, ale jak będzie okazja, sprawdzę(UWAGA! prawdopodobnie zostanie wprowadzoine cło na skórzane buty z chin, wiec te moga zdrozec nagle :biggrin: . Dobrze jednak ze wchodzą chinczycy, bo wymuszą obnizenie cen na inne produkty, dla kupujących rewelacja ,dla sprzedających koszmar...coż.

 

ps.

na cle i tak nie zarabia Polska, bo 75% zgarnia UE, dla nas zostaje 25 na ochronę "wschodnich" placówek hyh. Ale to znow inna baja.

Edytowane przez maciekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy sprowadzanie legalne ???

A jak shipp i reszta kupili te motory z salonu ???

Nielegalnie ????

Wiadomo ze chinczyk zarabia 10 dolarow miesiecznie, wiec te sprzety ZAWSZE beda tanie.

Na pewno nie kupowałem nocą i nie drukowanymi w domu piniędzmi, hehe :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy sprowadzanie legalne ???

A jak shipp i reszta kupili te motory z salonu ???

Nielegalnie ????

Wiadomo ze chinczyk zarabia 10 dolarow miesiecznie, wiec te sprzety ZAWSZE beda tanie.

 

To znaczy, ze ten motocykl będize kosztował grubo ponad 20 tys zł. Że zapłacisz cło i VAT od rzeczywistej wartości a nie od zaniżonej faktury (przestępstwo skarbowe :banghead: ). Zresztą zaczniesz ściągać to zobaczysz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz ten temat rozwinac ???

Bo nie sadze aby te motocykle kosztowaly 15000 tysiecy w Chinach a firmy na fakturach maja po 2000 a sprzedaja klientom za 5000 :biggrin:

Z uzywanymi to co innego :crossy:

Wiadomo ze jak kupujesz uzywanego za 3000 $ to wpiszesz ze kupiles go za 1000 $ w deklaracji i juz :banghead:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Wy rozmawiacie? Motocykle chińskie sprowadza duża firma, nie tylko motocykle ale i skutery, quady, rowery, crossy, skutery śnieżne. Mają sieć sklepów w Polsce z serwisami, więc jak tu można kombinować z fakturami?

Obecnia trwają rozmowy o certyfikacji na UE motocykli o poj. do 650ccm w cenie około 20 tys. zł. I jak się pojawią, na pewno się skuszę :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :D

No jesli tak to masz racje :)

Kazdy orze jak morze, prawda ?

Ciekawe jak chinole zrobia 650 to na bazie czego bedzie ? Draga ? :clap: :icon_twisted:

Ja jednak bym i tak sie nie skusil, tylko szukał japonii z USA

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy sprowadzanie legalne ???

A jak shipp i reszta kupili te motory z salonu ???

Nielegalnie ????

Wiadomo ze chinczyk zarabia 10 dolarow miesiecznie, wiec te sprzety ZAWSZE beda tanie.

 

 

Chodzi o to, że u nas taka oferta jest dużo wyższa i jak chcesz sprowadzić takie moto do naszego pięknego kraju ze wszystkimi obowiązującymi opłatami to oferta przestaje być już TAK atrakcyjna.

Ło matko - jaśniej nie mogę

Chyba, że zrobisz to nielegalnie - na przeszczeb, przebitkę - wyjdzie taniej, ale nie polecam. I nie to, żebym coś o tym wiedział :lalag:

Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ;)

No jesli tak to masz racje :evil:

Kazdy orze jak morze, prawda ?

Ciekawe jak chinole zrobia 650 to na bazie czego bedzie ? Draga ? :clap: :lalag:

Ja jednak bym i tak sie nie skusil, tylko szukał japonii z USA

Wszystko zależy od ceny. Temat był już wałkowany miliony razy i zdań są też miliony. Co lepsze a co gorsze. Chińczyk, nie ulega wątpliwości, że nie dorównuje japonii. Ale nowy chińczyk czy 20-letnia japonia? I tutaj można dyskutować. Jeśli masz 100% pewności jaką urzywkę kupujesz, to OK. Ale kiedy masz wydać niemałą kasę za kota w worku, to już trzeba się zastanowić.

Osobiście, jak Ci napisałem wcześniej, jeśli będę znał kogoś, kto sprowadza motocykle i jeszcze mam do tego kogoś zaufanie, to pewnie zmienię kiedyś na japońską urzywkę /Drag lub coś z tym stylu :clap: / ale jeśli miał bym zaryzykować jakiegoś dobitego rzęcha, to wolę nowego chińczyka. I nie przekonujcie mnie, że wszystkie usterki można znaleźć w sprzęcie, który widzi się pierwszy raz na oczy, bo w cuda nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, shipp, masz calkowita racje, ale osobiscie nie znam nikogo co kupowalby kota w worku.

Ja zawsze sprawdzam sprzeta zanim go kupie. Chociazby wizualnie na miejscu, odpalenie i posluchanie i przejechanie sie nim.

Chociaz mam takie mozliwosci, w zyciu nie kupie motoru w ciemno z Ebaya amerykanskiego, chocby cena byla super atrakcyjna.

Jesli mialbys dac 20 tysiakow za nowke chinola i te same 20 za 3 latka z USA i pewniaka to chinszczyzny bys nie kupil, prawda ? ;) :)

Chyba ze na obiad :D

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...