Skocz do zawartości

Bagażnik


shipp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, bo nie bardzo rozumiem w takim wypadku zastosowanie takiego tylnego gmola :banghead:

Chetnie bym to sobie zalozyl, bo jak mi sie moto przewrócil to porysowal tlumiki i sakwy a tak polozylby sie na gmolu :buttrock:

Zreszta nie bardzo w to wierze, bo z jednej strony gmol jest przykreciony do ramy a z drugiej do blotnika tam gdzie stelaz do sakw, wiec nie ma raczej takiej mocy wyrwac blotnik.

I nie bardzo mialbym ochote sie o tym przekonac. :banghead:

 

2. Mozesz zapomniec o gmolach tylnich na swojego Draga 650. Producent nie przewidzial takiej opcji wiec nie beda spelnialy swojej funkcji.

 

Sorry bardzo, ale w takim razie co sprzedaja i jeszcze zamieszczaja tego zdjecia ???

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wracajac do firm oferujących gmole to nie wiem czy ktos mial do czynienia z

 

www.motoakcesoria.go.pl

 

cena klasycznych to 430 zl a i grubosc sluszna bo 32mm tylko nie wiem co z wykonaniem...

 

Nigdy nie byłem fanem gmoli ale po wrzesniowym slizgu powaznie sie nad nimi zastanawiam.

Zawsze bardziej pasowaly mi do typowych cruiserow niz chopperow dlatego mimo wielkich walorow praktycznych caly czas sie zastanawiam sie czy kupic.

Przejrzałem ofertę tej firmy i muszę powiedzieć, że gmole niczego sobie. Jednakże firma produkuje je ze stali nierdzewnej wysokopolerowanej, no i nie wiem, jakie są różnice użytkowe między taką stalą, a elementami chromowanymi. Co do wyglądu, to na zdjęciach stal taka wygląda jakby była chromowana, ale zdjęcie to zdjęcie.

Gmole z firmy Motoakcesoria są zrobione z jednej części. Mam przeczucie, że to lepiej dla bezpieczeństwa, niż gmole dwuczęściowe, ale może wypowie się ktoś, kto wie to na pewno.

 

Nigdy nie byłem fanem gmoli ale po wrzesniowym slizgu powaznie sie nad nimi zastanawiam.

Zawsze bardziej pasowaly mi do typowych cruiserow niz chopperow dlatego mimo wielkich walorow praktycznych caly czas sie zastanawiam sie czy kupic.

Ja bym się na Twoim miejscu nie zastanawiał nad kupnem gmoli. Moim zdaniem bezpieczeństwo ponad wszystko (abstrahując już od tego, że moje poczucie estetyki podpowiada mi, że nieźle by pasowały do Twojego motoru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zbiliście mnie z tropu :smile:

Nie wiem, czy dobrze rozumuję, ale czy tylne gmole a mocowanie /orurowanie/ kufrów tylnych to nie to samo? To jak mam rozumieć, że na Draga nie da się zamontować kufrów tylko i wyłącznie sakwy? Trudno mi w to uwierzyć jakoś...

 

 

stelaz do kufrów to jedno a gmole tylne to drugie - jedno z drugim nie ma nic wspolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są zamontowane usztywnione sakwy na stelażu (ja mam takie, są przykręcone do stelaża), tylny gmol jest zbędny, a nawet niebezpieczny dla pasażera w razie upadku motocykla.

Zaś sztywne sakwy przejmą na siebie część energii. Oczywiście będą się nadawać do wymiany, ale taka jest właśnie rola elementów amortyzujących (vide: zderzak samochodowy) - przejąć energię kinetyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu również noszę się z myślą zakupu gmoli. Jeszcze niedawno, ze względu na dosyć wysokie ceny zakupu, ogarnęła mnie szalona myśl zrobienia ich samemu. Jednakże po dokładnej kalkulacji doszedłem do wniosku, że oszczędność niewielka, a ryzyko duże.

Ale wracając do tematu: poważnie rozważam zakup gmoli w firmie Sentocom

 

 

Ogaldalem je wlasnie na zimowym motobazarze. Przeoralem cały internet i w Polsce to jest cena jedna z niższysch. Jak do VN nie moge poszuakc nic ponizej 400 PLN. Niestety nie Road Styler nie posiada nic do VN800, tylko Drag Star i Shadow a szkoda. VN niestety a moze na szczeście :smile: nie jest az tak popularnym motocyklem. :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są zamontowane usztywnione sakwy na stelażu (ja mam takie, są przykręcone do stelaża), tylny gmol jest zbędny, a nawet niebezpieczny dla pasażera w razie upadku motocykla.

Zaś sztywne sakwy przejmą na siebie część energii. Oczywiście będą się nadawać do wymiany, ale taka jest właśnie rola elementów amortyzujących (vide: zderzak samochodowy) - przejąć energię kinetyczną.

W mojej Dragusi mam przednie i tylne gmole z Kuźni Motocyklowej.

Tylny mocowany jest do ramy w dwóch punktach - przez śruby podnóżka pasażera i przez śrubę mocującą błotnik do górnej części ramy

/błotnik nie trzyma się w powietrzu/ :) .

Jeżeli wyrwie błotnik to razem z ramą.

...a wtedy to nie czas żałować sprzętu...

Na wiosnę, jak będę ubierał moto w sakwy, planuję rozbudować tylny gmol o reling oplatający wspomniane sakwy.

...i to by było na tyle w temacie tylnego gmola. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ofertę tej firmy i muszę powiedzieć, że gmole niczego sobie. Jednakże firma produkuje je ze stali nierdzewnej wysokopolerowanej, no i nie wiem, jakie są różnice użytkowe między taką stalą, a elementami chromowanymi. Co do wyglądu, to na zdjęciach stal taka wygląda jakby była chromowana, ale zdjęcie to zdjęcie.

Ja mam zamiar kupić tam gmole z podnóżkami (myślę, że do mojego customa idealne), oparcie i bagażnik. Dzwoniłem i dogadałem się, że da się zrobić bagażnik inny niż z ich katalogu w tej samej cenie.

Kumpel ma w Shadowce gmol klasyczny od nich. Różnica między nierdzewką a chromowaną rurą jest taka, że jak szlifnął na tym gmolu, to później przeszlifował go (trochę czasu to zajęło, w końcu to nierdzewka) i ma gmol jak nowy, a z chromowanym wiadomo co by było. No i jeszcze nierdzewka ma lekko żółtawy odcień. Ale moje wydechy już też się przebarwiły, więc wszystko będzie pasiło :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić inny niż mają w ofercie, powiadasz... To dla mnie radosna wieść!

Przejrzałem podane przez Was strony i cały kłopot w tym, że ja mam sprzęta, do którego nie ma nic w ofertach. Wymagane były by przeróbki albo kupionego elementu albo zamocowania przy motocyklu. A ja wydając kilka stówek chciał bym mieć coś, co po prostu da się założyć bez konieczności ingerencji w konstrukcję. Może gdyby wysłać do nich maila z rysunkiem i wymiarami, to wykonali by zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ostatnio zamawialem gmole z Niemiec przez firme www.motocykle.katowice.pl. Dostawa miala trwac 3 tygodnie a zamknelo sie w tydzien z hakiem. Akurat do swojej kawy zamowilem gmole firmy JFMotorspot. Nie za bardzo podoba mi sie ich mocowanie, ale to producent (Kawasaki) w tym akurat modelu nie przewidzial miejsca na porzadne zamocowanie

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar kupić tam gmole z podnóżkami (myślę, że do mojego customa idealne)

 

Tez myślę właśnie o takich gmolach, ale ceny ich są zaporowe. Nie wiem jak Ty, ale ja znalazłem tylko jedną firmę, która ma ich w ofercie http://www.motoakcesoria.go.pl/

Cena 680zł. Znalazłeś może gdzieś taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myślę właśnie o takich gmolach, ale ceny ich są zaporowe. Nie wiem jak Ty, ale ja znalazłem tylko jedną firmę, która ma ich w ofercie http://www.motoakcesoria.go.pl/

Cena 680zł. Znalazłeś może gdzieś taniej?

Nie znalazłem gdzie indziej. Właśnie tam chcę je zrobić. Porównując ceny z innymi miejscami i biorąc pod uwagę to, że te są z nierdzewki, to cena nie jest taka szokująca. Tzn te z podnóżkami są trochę droższe od klasycznych, ale cóż... To jest inwestycja na laaaaaaaaaaaaaaata. Ja biorę pod uwagę jeszcze to, że Drag Star 1100 Custom jest moim docelowym motkiem i nawet jakbym zmieniał kiedyś, to na ten sam model, więc gmole i inne akcesoria w które zainwestuję będę sobie zostawiał :buttrock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację.

 

Kto inny by powiedział... Jak Cię stać na motorek za parę łdnych tysiączków to nie żałuj siedmiu stówek na gmole, które nie dość, że dodają uroku, sprawiają iż jeżdżenie dzięki podnóżkom staje się wygodniejsze to jeszcze jakby nie było chronią Ciebie i motorek w razie gleby...

 

Także nie roztrząsając tematu, z gmolami jest bardzo podobnie jak z wyborek kasku... Tańszy oznacza mniej bezpieczny, mniej wygodny i na odwrót, zgadzasz się?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...