Skocz do zawartości

Bagażnik


shipp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuję zdobyć bagażnik do motocykla. Jakiś ładny chrom nad tylne koło. Ceny, niech ich szlag trafi!!! :crossy: Za połowę można kupić piękną półkę do łazienki z full chromem! Tylko czy moto nie będzie wyglądać jak wanna na kółkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem na motobazarze z firmy www.motomy.duh.pl oparcie z bagaznikiem do vn800 za 450 pln. patrzylem na allergo ta samo ooparcie kosztowalo w granicahc 500pln. Nie zmienia to faktu, ze cena nie jest za niska. Teraz przymierzam sie kupienia gmoli i mam zagwozdke gdzie i za ile? Ale coż jest zima wiec duzo czasu na przegladanie internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem na motobazarze z firmy www.motomy.duh.pl oparcie z bagaznikiem do vn800 za 450 pln. patrzylem na allergo ta samo ooparcie kosztowalo w granicahc 500pln. Nie zmienia to faktu, ze cena nie jest za niska. Teraz przymierzam sie kupienia gmoli i mam zagwozdke gdzie i za ile? Ale coż jest zima wiec duzo czasu na przegladanie internetu.

 

No niestety bagazniki, sissy-bary i gmole to sa bardzo duze koszty.

Mnie polecano 2 firmy... Motorni i Kuznie Motocyklowa.

Z tej 1ej mam bagaznik, oparcie, stelaze do sakw, oslone na chlodnice.

 

W tej drugiej dorabiaja akcesoria do motocykla. Wiec i do chinczyka tez zrobia.

U nich kupilem po sezonie gmole ze znizka.

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety bagazniki, sissy-bary i gmole to sa bardzo duze koszty.

Mnie polecano 2 firmy... Motorni i Kuznie Motocyklowa.

Z tej 1ej mam bagaznik, oparcie, stelaze do sakw, oslone na chlodnice.

 

W tej drugiej dorabiaja akcesoria do motocykla. Wiec i do chinczyka tez zrobia.

U nich kupilem po sezonie gmole ze znizka.

To są firmy wirtualne, znaczy w necie załatwia się zamówienia? Czy gdzieś mają jakąś realną siedzibę? Jeśli tak, to daj jakieś namiary :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są firmy wirtualne, znaczy w necie załatwia się zamówienia? Czy gdzieś mają jakąś realną siedzibę? Jeśli tak, to daj jakieś namiary

 

Oczywiscie istnieja :banghead: sprzedaj orzez net ale i maja siedziby... wszystko w okolicach Warszawy.

 

Motoroni ---> www.motoroni.pl

 

Kuznia ---> www.motoakcesoria.riders.pl/

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu również noszę się z myślą zakupu gmoli. Jeszcze niedawno, ze względu na dosyć wysokie ceny zakupu, ogarnęła mnie szalona myśl zrobienia ich samemu. Jednakże po dokładnej kalkulacji doszedłem do wniosku, że oszczędność niewielka, a ryzyko duże.

Ale wracając do tematu: poważnie rozważam zakup gmoli w firmie Sentocom: http://www.roadstyler.com/pl/index.php

Cenowo wydają się oni najbardziej konkurencyjni, a produkty solidne. Dla mnie Motoroni jest firmą stanowczo za drogą. Kuźnia wydaje się już lepsza, ale estetycznie bardziej pasują mi z Sentocomu. Za gmolami tej firmy przemawia dodatkowo to, że oferują oni dodatkowo gmole tylne, które w przypadku, jeśli ktoś się na nie zdecyduje, będą pasować do przednich.

Jednakże wiem, że jusza miał z nimi jakieś problemy, ale szczegóły musielibyście znaleźć w starych postach. Co prawda to nie mój wątek, ale pozwolę sobie poprosić kogoś, kto ma jakieś doświadczenia z tą firmą i z jej produktami, żeby coś na ten temat napisał.

Pozdrawiam

 

PS. Co prawda pisałem o gmolach, a nie o bagażniku, ale myślę, że nie odbiegłem daleko od tematu - Sentocom oferuje również inne akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do tematu: poważnie rozważam zakup gmoli w firmie Sentocom: http://www.roadstyler.com/pl/index.php

Cenowo wydają się oni najbardziej konkurencyjni, a produkty solidne.Dla mnie Motoroni jest firmą stanowczo za drogą. Kuźnia wydaje się już lepsza, ale estetycznie bardziej pasują mi z Sentocomu. Za gmolami tej firmy przemawia dodatkowo to, że oferują oni dodatkowo gmole tylne, które w przypadku, jeśli ktoś się na nie zdecyduje, będą pasować do przednich.

 

1. Jezeli masz pewnosc ,ze to sa dobre gmole to kupuj. Patrz tylko na srednice rur bo widzialem

na rynku juz takie co z 20mm sa zrobione.. .wiadomo, ze beda duzo slabsze od 25mm czy 30mm.

 

2. Mozesz zapomniec o gmolach tylnich na swojego Draga 650. Producent nie przewidzial takiej opcji wiec nie beda spelnialy swojej funkcji. Moj ojciec chcial sobie kupic ale odradzono mu poniewaz tylny gmol po grzmotnieciu wyrywa mase bebechow z tylu. To opinia kilku mechanikow.

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Mozesz zapomniec o gmolach tylnich na swojego Draga 650. Producent nie przewidzial takiej opcji wiec nie beda spelnialy swojej funkcji. Moj ojciec chcial sobie kupic ale odradzono mu poniewaz tylny gmol po grzmotnieciu wyrywa mase bebechow z tylu. To opinia kilku mechanikow.

 

 

A to pierwsze słyszę czy aby na pewno ? Gdzie ci mędrcy którzy tak sądzą ?

Myśle, że jak ma wyrwać bebechy to niech tam i wyrywa ale noga cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jezeli masz pewnosc ,ze to sa dobre gmole to kupuj. Patrz tylko na srednice rur bo widzialem

na rynku juz takie co z 20mm sa zrobione.. .wiadomo, ze beda duzo slabsze od 25mm czy 30mm.

 

2. Mozesz zapomniec o gmolach tylnich na swojego Draga 650. Producent nie przewidzial takiej opcji wiec nie beda spelnialy swojej funkcji. Moj ojciec chcial sobie kupic ale odradzono mu poniewaz tylny gmol po grzmotnieciu wyrywa mase bebechow z tylu. To opinia kilku mechanikow.

Ad. 1

Z Sentocomu mają średnicę 32mm, tak więc sądzę, że są porządne.

 

Ad.2

Mógłbyś napisać konkretniej? O jakie bebechy chodzi? Chyba że mechanikom chodziło o to, że jest on mocowany (częściowo przynajmniej) do błotnika i przy upadku uszkadza też błotnik. Tak się zastanawiam, czy w przypadku upadku nogi pasażera(ki) będą wystarczająco dobrze chronione przez gmola przymocowanego właśnie do błotnika, bo tylko temu przyświeca mi idea kupienia tylnych gmoli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zbiliście mnie z tropu :lalag:

Nie wiem, czy dobrze rozumuję, ale czy tylne gmole a mocowanie /orurowanie/ kufrów tylnych to nie to samo? To jak mam rozumieć, że na Draga nie da się zamontować kufrów tylko i wyłącznie sakwy? Trudno mi w to uwierzyć jakoś...

 

Swoją drogą, łatwiej załatwić choćby wszystkie bebechy do tyłu niż porządną protezę nogi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to pierwsze słyszę czy aby na pewno ? Gdzie ci mędrcy którzy tak sądzą ?

Myśle, że jak ma wyrwać bebechy to niech tam i wyrywa ale noga cała.

 

Nie jestem mechanikiem i nie znam sie dokladnie co gdzie jest i nawet nie chce sie znac.

Chodzi mi o to, ze uslyszalem kilka opinnii oraz moj ojciec tak samo, ze tylny gmol nie spelnia

swojej funkcji. Sa to opinie mechanikow (m.in. z Yamahy) oraz osoby z Kuzni Motocyklowej.

Jak gmol przyjmie uderzenie to powinien sie zgiac ale nie zerwac i przy okazji rozcharatac blotnik

i inne z tej okolicy elementy.

To tak jakby z przodu gmol odpadl przy uderzeniu a nie amortyzowal...

 

Ad. 1

Z Sentocomu mają średnicę 32mm, tak więc sądzę, że są porządne.

 

Ad.2

Mógłbyś napisać konkretniej? O jakie bebechy chodzi? Chyba że mechanikom chodziło o to, że jest on mocowany (częściowo przynajmniej) do błotnika i przy upadku uszkadza też błotnik. Tak się zastanawiam, czy w przypadku upadku nogi pasażera(ki) będą wystarczająco dobrze chronione przez gmola przymocowanego właśnie do błotnika, bo tylko temu przyświeca mi idea kupienia tylnych gmoli.

 

Ad 1. Jak pisalem swoj post to jeszcze nie bylem na stronie Sentocomu wiec masz racje.

Ad 2. Gmol, ktory wyrywa z blacha blotnika jest bardziej niebezpieczny niz by go tam nie bylo.

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wracajac do firm oferujących gmole to nie wiem czy ktos mial do czynienia z

 

www.motoakcesoria.go.pl

 

cena klasycznych to 430 zl a i grubosc sluszna bo 32mm tylko nie wiem co z wykonaniem...

 

Nigdy nie byłem fanem gmoli ale po wrzesniowym slizgu powaznie sie nad nimi zastanawiam.

Zawsze bardziej pasowaly mi do typowych cruiserow niz chopperow dlatego mimo wielkich walorow praktycznych caly czas sie zastanawiam sie czy kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...