Skocz do zawartości

wymiana oleju w silniku


ksenonn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam etke 251e i mam mały problem z wiązany z wymianą oleju.

Wykręciłem wczoraj dwie śrubki pod silnikiem, caly olej wyciekł.

Ile mam wlac oleju, jakiego, jezeli sa tam 2 srobki ( do spuszczania oleju) i tylko jeden wlew to czy napełnią sie obie komory?, tak samo jest tylko jedna kontrolka..........

Czekam na jakies rady na ten temat i wogole o co w tym wszystkim chodzi (wyczytalem gdzies ze nie powinno sie odkrecac tej jednej srobki ze sprezynka i kulka) :? :? :? :?

Z gory dzieki

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi. ..naprawdę. .. aż czasami ciężko ich wyprzedzić! !! :)

 

 

Motorynka, Ogar 50, Jawka, Mz Etz 251E, Honda Cr 125, Ktm Exc 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie! Nie powinno się okręcać tej mniejszej sruby która jest bliżej pokrywy sprzęgła! Tam jest zatrzask z kulką do blokowania mechanizmu zmiany biegów. Czym prędzej wkręć tę śrubę na jej miejsce sprawdziwszy uprzednio czy masz kulkę. Olej w ilości 0,9 l i wlewasz tylko przez wlew po prawej stronie za cylindrem, jest tam taka fajna gumowa zatyczka. Wypełni się całość bo komora sprzęgła nie jest oddzielona. Przy spuszczaniu oleju wykręca się korek kontrolny przed dźwignią biegów ale przy wlewaniu spłynie olej do sprzęgła. Olej Hipol 10 albo jakiś zachodni 85W90. Ja wlałem Hipol (dziś wyjechałem na pierwszą przejażdżkę po remoncie! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie, a juz nie wiedzialem co robic...

pozdrowionka

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi. ..naprawdę. .. aż czasami ciężko ich wyprzedzić! !! :)

 

 

Motorynka, Ogar 50, Jawka, Mz Etz 251E, Honda Cr 125, Ktm Exc 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...