Skocz do zawartości

Suzuki RG80 i silnik od RG125. Czy wejdzie?


Kamcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O jak dobrze że ktoś pyta :) Podobno silniki w RG/RD 80 i 125 są identyczne i różnią się tylko średnicą cylindra ale można jes swobodnie przekładać między modelami ( całe silniki nie cylindry :D ). Kwestja chłodnicy jest taka że od 125 jest większa i niekoniecznie musi pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi głównie o moduł zapłonowy czy nie będzie mulił moto i czy elektryka podejdzie? Np. zapłonu czy nie bede musial zmieniać ;)

 

No tego to Ci nie powiem ale na zdrowy rozsądek to czemu miałoby być inaczej ? Moment zapłonu ten sam tylko paliwa więcej, ładowanie będzie raczej to samo bo czym miałoby się różnić :)

Elektryka powinna pasować bo oba moto mają 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak chlopaki. opdowiem wam na to pytanie. te silniki sa takie same. rg 50/80/125 to jest to samo tylko jest inna srednica cylindra. modol teoretycznie powienien pasowac razem z cala instalacja. nie powinno byc zadnych z tym problemow. te silniki sa identyczne. sprzegla, skrzynia wszystko to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak chlopaki. opdowiem wam na to pytanie. te silniki sa takie same. rg 50/80/125 to jest to samo tylko jest inna srednica cylindra. modol teoretycznie powienien pasowac razem z cala instalacja. nie powinno byc zadnych z tym problemow. te silniki sa identyczne. sprzegla, skrzynia wszystko to samo

 

Kartery też są inne oprucz cylindra :lalag: Jak włożysz cylinder 125 do 80 to że tak powiem "dziury nie przypasują" ;) A tak to już raz ja o tym wspomniałem, ty potwierdziłeś i ogólnie w RD jest to samo i w Honda też ale mnie jeszcze boli taka rzecz... Czy z TZR można do RD silnior przesadzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiertarko powierć w innym temacie a nie o super rg.Bo na rg sie doszczętnie nie znasz.wierć dziury w innych tematach a nie dziury robisz w temacie o rg.Chciałem cię uświadomić iż śilniki w rg 80 i rg 125 są całkowicie inne!!!! i żadne dziury nie będą pasować.i w 50 i w 80 i w 125.Karzdy z tych moto ma inne kartery!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiertarko powierć w innym temacie a nie o super rg.Bo na rg sie doszczętnie nie znasz.wierć dziury w innych tematach a nie dziury robisz w temacie o rg.Chciałem cię uświadomić iż śilniki w rg 80 i rg 125 są całkowicie inne!!!! i żadne dziury nie będą pasować.i w 50 i w 80 i w 125.Karzdy z tych moto ma inne kartery!!!!

 

Ale co ty się odrazu tak naburmuszasz kolego ? Można mu powiedzieć że tylko mocowania są takie same ale układ kanałów inny i możesz dodać że ty o tym wiesz bo sam posiadasz taki sprzęt, proste prawda ? :P

 

Co wiecej jeśli sa zapłony mikroprocesorowe z mapami zapłonów to do każdego silnika bedzie inna mapa ale ten sam modół;]

 

To w tych maszynach istnieją takie zapłony ? Człowiek się całe życie uczy :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...