Skocz do zawartości

Ach ta iskra... raz jest raz jej nie ma...


milo_lop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka! Szukałem już tego tematu na forum znalazlem duzo podobnych objawow ale moj jest troche inny. No więc tak... pewnego dnia (już dawno, jakieś półtora miesiąca temu) Chciałem odpalić moto... Zanim odpaliłem okopałem się jak głupi!!! No więc zapalił, ale pochodził jakieś 20 sekund i zdechł :/ Próbowałem jeszcze pare razy go odpalić i z popychu i z kopniaka, ale nie zapalał. Od tamtej pory nie odpalałem motoru bo nie było mnie w domu. No więc przyjechałem do domu (początek grudnia) i oczywiście zabrałem się za odpalanie motoru :) niestety nic z tego nie wyszło :/ Zmieniłem świecę i nic! Zdjąłem fajkę, pokopalem troche i zauważyłem, że raz iskra jest raz jej nie ma :/ a jak jest to baaaaardzo mała :/ i teraz: Co może być przyczyną tejże nieszczęśnie małej lub braku iskry :( Motor: Rieju Spike 80, minarelli AM6 taki jak w większości 50-tek (rs itp.). Co to może być? Fajka, magneto, cewka?? :( i jak sprawdzić co się zepsuło? ;> Z góry dzięki za odpowiedzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze gdzies Ci przewod przepalil i nie ma obwodu. Albo cewka jest spalona i raz przepuszcza iskre a raz nie. Przewod mozesz sprawdzic miernikiem ustwionym na ohmach i wtedy mierzysz czy jest obwod. Magneto raczej odpada bo jak nic przy nim nie grzebales to raczej jest dobre :P Zobacz ten przewod wysokiego napiecia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze gdzies Ci przewod przepalil i nie ma obwodu. Albo cewka jest spalona i raz przepuszcza iskre a raz nie. Przewod mozesz sprawdzic miernikiem ustwionym na ohmach i wtedy mierzysz czy jest obwod. Magneto raczej odpada bo jak nic przy nim nie grzebales to raczej jest dobre :P Zobacz ten przewod wysokiego napiecia :wink:

A jeśli jest spalona cewka co należy z nią zrobić? Nawinąć od nowa? :bigrazz: Gdzie są ohmy? :D Dodam jeszcze, że nie mam akumulatora ani rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze tam jest cEwka polonczona razem z modulem :bigrazz: Koszt nowej to do 100 zl za polską podrobke.jakis posrtowy cewko modul chyba 260 zl.Szukaj rowniez od derbi Sendy r bo jest taki sam.lub w minareli horizontal(taki silnik jak w skuterach.Aprilia rs,yamaha Aerox,malaguti f15) wszystko z zaplonem Ducati.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Ci sie to stało przez brak akumulatora?Wiele razy slyszalem ze elektronika pada kiedy nie ma akumulatora poniewaz wtedy nie ma obwodu.Jesli juz jezdzis bez to wstaw jakis kondensator nie pamietam o jakiej pojemnosci :D A jesli padla cewka tak jak koledzy wyzej pisali to do przewiniecia badz trzeba kupic nowa albo jakas uzywke z allegro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...