Skocz do zawartości

Fotoradr...


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jak się odnoszą do tego przepisy: z tego co mi wiadomo w miejscu gdzie POLICJA ustawia FOTORADAR powinien być umieszczony znak informacyjny (być może się myle) ale zjeździłem troszkę europę i wszędzie tak było. Ostatnio na wlocie do mojego miasta ( OPOCZNO ) bardzo często rozstawiony jest foforadar przenośny ale nie ma żadnej informacji. Przed wiazdem do innych miast takie tablice widnieją - więc czy ustawienie tego urządzenia wyżej opisanej sytuacji jest zgodne z przepisami???

 

POZDRAWIAM!!!

Edytowane przez przemek3578
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Koszalinie są co najmniej cztery, a znaku przed żadnym nie ma. Jest jedna tablica "uwaga kontrola radarowa" stojąca przy jednym z wylotów miasta (na Kołobrzeg), ale tam fotek nie pstrykaja. Widać oznakowane być nie muszą :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom własnie nie wiadomo czy tak nie musza.... ja nie wiem na 100% ,ale słyszałem, że jednak muszą byc oznakowany.... nei wiem.... w pewnym miasteczku X niedaleko mojej miejscowości są 4 głowne wjazdy do miasta i na 4 wjazdach ustawione sa na stałe radary, a tablica informacyjna "uwaga kontrola radarowa" stoi tylko przyj ednym wieździe... nom nie wiem jak to jest, ale według mnie powinny byc oznaczony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka !

 

Panowie nie badzmy smieszni. ja tez mam cala europe zjechana, z wyjatkiem Albani i nigdzie nie spotkalem sie z Tablicami informujacymi o fotoradarach - z wyjatkiem Polski. Chcecia byc informowani o fakcie ze policja w tym a w tym miejscu ustawila sie z radarem ? Jaki bylby sens kontroli ?

 

pozdrawiam

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Panowie nie badzmy smieszni. ja tez mam cala europe zjechana, z wyjatkiem Albani i nigdzie nie spotkalem sie z Tablicami informujacymi o fotoradarach - z wyjatkiem Polski. Chcecia byc informowani o fakcie ze policja w tym a w tym miejscu ustawila sie z radarem ? Jaki bylby sens kontroli ?

 

pozdrawiam

 

:crossy:

oj coś mi się wydaje że by był a takie tablice mają sens bo widząc je każdy zwalnia inna rzecz że często za taką tablicą nie stoi włączony aparacik a tylko pucha. Taki znak informuje o stałych foto radarach z tego co mi się wydaje bo to nie jest żadna tajemnica. Takie inf są chodzby w internecie http://www.antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj coś mi się wydaje że by był a takie tablice mają sens bo widząc je każdy zwalnia inna rzecz że często za taką tablicą nie stoi włączony aparacik a tylko pucha. Taki znak informuje o stałych foto radarach z tego co mi się wydaje bo to nie jest żadna tajemnica. Takie inf są chodzby w internecie http://www.antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/

 

Co do stalych radarow to masz racje. Nie jest to zadna tajemnica. U nas sa one zamieszczone nawet na mapach miast i w gps - ach. Chodzilo mi jednak o te przenosne.

 

pozdrawiam

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeśli chodzi o znaki informacyjne to nie chodziło mi o to aby przed każdym miejscem gdzie ustawiony jest radar stał znak ale o to aby w danym miescie była informacja,że miasto jest monitorowane fotoradarami... Przecież ustawienie radaru nie ma służyć ściąganiu kasy a przedewszystkim poprawieniu bezpieczeństwa w newralgicznych miejscach!!! I tak właśnie jest w większości PAŃSTW UE. :biggrin: Natomiast u nas Policja ustawia się tam gdzie można zarobić i wlepić mandat -żadko ma to coś wspólnego z miejscami gdzie istnieje ryzyko spowodowania poważnego zagrożenia....... Czy nie mam racji?

 

POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--oznakowane są fotoradary stacjonarne ! (tablica niebieska - fotoradar, lub automatyczna kontrola radarowa lub automatyczny pomiar prędkości na żółtym tle czarny napis)

 

--fotoradary przenośne (skrzynki np. straży gminnej, te na stojakach-policyjne wyjęte z fotoradarów stacjonarnych) nie są oznakowane i mogą być wystawiane w różnych miejscach !

 

--a tablice informujące o tym, że jest wystawiany fotoradar odnoszą się do terenu gminy w której są wystawiane powyższe właśnie urzadzenia, (biała tabliczka z wizerunkiem aparaciku na trzech nogach)

 

tak to wygląda z tego co wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

Siemka !

 

Panowie nie badzmy smieszni. ja tez mam cala europe zjechana, z wyjatkiem Albani i nigdzie nie spotkalem sie z Tablicami informujacymi o fotoradarach - z wyjatkiem Polski. Chcecia byc informowani o fakcie ze policja w tym a w tym miejscu ustawila sie z radarem ? Jaki bylby sens kontroli ?

 

pozdrawiam

 

:banghead:

 

siemka

kolezka byl w anglii i tam ponoc sa jebitnie duze tablice ostrzegajace o fotoradarach(tych stacjonarnych) i wszedzie w europie fotoradary nie sa zrodlem zarobku i dostarczania profitow do budzetu ale maja funkcje prewencyjna i tak powinno byc u nas-ale nie jest i jeszcze dlugo nie bedzie bo skoro jakas instytucja wywala tlusty hajs na fotoradar to nie po to zeby sobie stal ale po to zeby konkretny zysk przynosil

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

kolezka byl w anglii i tam ponoc sa jebitnie duze tablice ostrzegajace o fotoradarach(tych stacjonarnych) i wszedzie w europie fotoradary nie sa zrodlem zarobku i dostarczania profitow do budzetu ale maja funkcje prewencyjna i tak powinno byc u nas-ale nie jest i jeszcze dlugo nie bedzie bo skoro jakas instytucja wywala tlusty hajs na fotoradar to nie po to zeby sobie stal ale po to zeby konkretny zysk przynosil

pozdro

:wink: :wink: :evil: widzę,że kolega podziela moje zadnie :biggrin: a tablice są nie tylko w Angli bo i w Belgii, Hiszpanii,Portugalii........

 

i tak jak pisałem są poto aby działać prewencyjnie a nie jak u nas... Policja schowana z radarkiem w krzakach... :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

:icon_idea: :icon_razz: :clap: widzę,że kolega podziela moje zadnie :icon_mrgreen: a tablice są nie tylko w Angli bo i w Belgii, Hiszpanii,Portugalii........

 

i tak jak pisałem są poto aby działać prewencyjnie a nie jak u nas... Policja schowana z radarkiem w krzakach... :icon_question:

 

i jeszcze bardzo dlugo sie to nie zmieni, bo mimo ciaglego belkotu w tv ze policja wychodzi z krzakow ciagle widze jak radiowozy sa ukryte w jakichs zaroslach albo zakitrane za budynkiem a wystaje tylko fotoradar, natomiast w nocy norma jest ze stoja tylko na swiatlach postojowych i celuja radarem a dopiero jak juz cie namierza to albo koguta wlaczaja albo wybiega chlopina w kamizelce, dlatego zawsze bede mowil ze policjanci to banda idiotow i nieudacznikow, ktorzy nie wiedza co i jak robic a ostatnie kanapkowe akcje i zatrzymania pseudonozownikow tylko to potwierdzaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

dzisiaj widzialem w naszej telewizorni reportarzyk. Babka zamowila za 700,- € kukle policjanta mierzacego ( na niby ) predkosc. Jednym slowem atrapa. Przejezdzajacy krotko pozniej zadzwonili na 110 ( tek policji ) i zglosili z oburzeniem skarge. Teraz administracja ma ustalic czy to jest dozwolone. Faktem jest, ze mierzono w tym miejscu " suszarka " predkosci gdy stala kukla - byly przepisowe. Bez kukly walili do 105 km/h-

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...