Skocz do zawartości

pęknięty błotnik


motorider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pękniety błotnik (metalowy) tylni w swoim motocyklu, pękniecie ma długość około 6 cm i cały czas pod wpływem drgań i wibracji powiększa się. Najprostszym i najlepszym sposobem byłoby zespawanie błotnika, ale wtedy koniecznie musiał bym go lakierować na co niestety nie mam czasu. Czy jest szansa, ze gdybym podkleił od środka kawałek blachy to ograniczyło by dalsze pękanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie mylicie :wink: jest taki srodek, ... taki jak by to nazwac..... zielony klej do metalu w czerwonym opakowaniu..... naprawde teraz nie wiem jak on się nazywa... ale wiem, że mój tata uzywał, żeby skleić jakies metalowe części w betoniarce...... do dzisiaj trzyma :eek: wiem ,ze płacił chyba z 60zl. za 300ml. ale naprawde bardz mocny... dopytam się ojca i postaram sięnapisac dokłądnie o jaki chodziło preparat :0 pozdro :) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie było drgań i wibracji to mozna by myśleć o klejeniu. Lepiej pospawaj ten błotnik póki jeszcze jest w jednym kawałku. W ogólnym rozrachunku wyjdzie taniej - nawet z lakierowaniem całego elementu. I nie będziesz musiał ciągle myślec - czy już klej puścił :buttrock:

pozdr Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiś czas możesz spróbować podkleić to żywicą i matą szklaną od spodu. Powinno trzymać, ale lepiej od razu pospawaj i polakieruj. :)

Żywica z matą to moim zdaniem najlepsza (tymczasowa) metoda - tyle że później ciężko oczyścić ale co tam wszystko da się zrobić.

Natomiast najlepszym wyjściem jest spawanie jak już przedmówcy pisali.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie klej teraz żywicą i matą jak powiedział Dargo będzie później cięzko to oczyścić,lecz od razu daj to do spawania zrobią Ci w to 1 dzień i pomaluj od nowa błotnik,bo po spawaniu jest taki charakterystyczny znak spawania miejsca :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się żeby żywica i mata coś tu dały zgodziłbym się w przypadku elementów z tworzyw sztucznych, ja jednak polecam spawanie

pzdr

Kolego zanim zaczniesz się wypowiadać to sprawdź - czy to jest zgodne z prawdą - bo jak wszyscy zaczną pisać co im się wydaje to z forum zrobi się jedno śmietnisko....

przejrzyj ten link: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBywica_epoksydowa

Żywica epoksydowa jest stosowana jako klej do metali i gwarantuje ci że zastosowanie jej jako tymczasowej naprawy sprawdziła by się (mało tego że klei metale to wyobraź sobie że drewno a nawet szkło też.) :icon_mrgreen:

Pozdr

Edytowane przez Dargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko jak się nadaje to dobrze ale takie jest moje zdanie że jakoś nie mam zaufania do tego typu eksperymentów, ja wole tradycyjne metody jeśli są skuteczne oczywiście ;)

pzdr

Oczywiście i tak w konsekwencji błotnik będzie spawany bo nie ma lepszej metody a klejenie to półśrodek i tymczasowe rozwiązanie. :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...