Skocz do zawartości

Gdzie najlepiej przechowywać opony przez zimę?


Olsen
 Udostępnij

Przechowywanie opon przez zimę  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gdzie Waszym zdaniem najlepiej trzymać opony?

    • W mieszkaniu - im cieplej, tym lepiej.
      6
    • W piwnicy - optymalne warunki, jeżeli chodzi o temperaturę oraz dostęp światła.
      18
    • Na balkonie - warunki najbardziej zbliżone do ich środowiska naturalnego.
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę gdzieś przechować letnie opony do skutera i zastanawiam się, czy lepiej trzymać je na balkonie (szczelnie zapakowane w foliowe worki na śmieci), czy też wrzucić je na najbliższych parę miesięcy do piwnicy (wyższa temperatura i mniejsze nasłonecznienie, ale też większe ryzyko, że połasi się na nie jakiś amator cudzej własności). Póki co leżą sobie w mieszkaniu, ale zajmują trochę miejsca, więc zamierzam je wynieść. Słyszałem, że od siarczystych mrozów bardziej szkodliwe są dla opon promienie słoneczne, ale nie wiem, ile jest w tym prawdy. Bo ciemności egipskie panujące w piwnicy ani temperatura pokojowa w mieszkaniu chyba gumom nie zaszkodzą?

Opony są prawie nowe (tegoroczne), więc nie chciałbym skrócić ich żywotności poprzez niewłaściwe przechowywanie.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skutera gdzie trzymasz? Ja moje trzymam razem z moto w nieogrzanym garażu. To czy są na felgach w sprzęcie czy bez felg obok to chyba nie ma znaczenia. Zapodaj je do jakiegoś znajomego do garażu i po sprawie, zresztą zimą słońce raczej im nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są letnie i zimowe opony do skutera?

Są, jak najbardziej (ja mam Heidenau Snowtex wykonane ze specjalnej, miękkiej mieszanki). W dodatku letnie/uniwersalne dzielą się jeszcze na: przeznaczone głównie do jazdy po suchym asfalcie (semislicki), deszczowe oraz uterenowione (na tych ostatnich da się od biedy jeździć w zimie). :banghead:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze, człowiek się zawsze czegoś uczy. Myślałem, że producenci nie robią zimówek do jednośladów ze względu na małą liczbę twardzieli całorocznych a tu okazuje się, że są.

 

P.S.

Jak sobie dajesz rade w zaspach na skuterku? :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Jak sobie dajesz rade w zaspach na skuterku? :)

Wiesz, u nas w Warszawie to zbyt wielu tych zasp nie uświadczysz. :) Nawet jak napada śniegu, to zaraz wszystko zostanie rozjeżdżone; trzeba by się chyba wybrać do lasu, żeby trafić na takie zaspy z prawdziwego zdarzenia (bo tego czegoś zalegającego miejscami na chodnikach to ja bym zaspami nie nazwał). :)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...