Skocz do zawartości

Ankieta - Wypadki i natura zagrożenia na drodze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wypełniłem. A teraz kilka uwag z mojej strony:

 

"Ilość wypadków/stłuczek na motocyklu" - warto by sprecyzować, co rozumiesz przez pojęcie stłuczki. Czy chodzi Ci tylko o "dzwony", czy zaliczasz do nich także "szlify", których jedynym skutkiem ubocznym było np. połamanie kierunkowskazu i lekkie otarcie owiewki.

 

"Okoliczności/przyczyna wypadku(ów)" - szkoda, że możliwa jest tylko jedna odpowiedź, bo czasami do wypadku dochodzi wskutek równoczesnego nałożenia się na siebie kilku czynników, np. fatalnych warunków pogodowych, złej nawierzchni, błędu ludzkiego (niekoniecznie nadmiernej prędkości - może to być np. niewłaściwa technika hamowania, która doprowadziła do uślizgu koła/obu kół i utraty stateczności poprzecznej przez motocykl).

Uścisk dłoni pana magistra in spe. :)

 

Na wstepie dzieki za Twoje uwagi.

 

Do kwesti pierwszej - coz, odwoluje sie tu troche do zdrowego rozsadku, liczac goraco na to ze wywrotek parkingowych nikt mi nie wyliczal.

 

Co do drugiej uwagi - to oczywiscie masz racje, jednak szalenie waznym dla mnie jest wybranie tej najwazniejszej przyczyny. Uwazam ze zawsze mozna wskazac (nawet w tym przykladzie, ktory podales), jedna glowna przyczyne.

 

Jeszcze raz dziekuje Ci za komentarz a reszcie ogromnie za wypelnienie.

 

A na koniec statystyki, ktore jak na razie maja sie tak:

175 wypelnilo ankiete w ktorej "opisano" 128 wypadkow.

 

Pozdrawiam

Moje moto podróże

Jeździć póki ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypelnilam, ale faktycznie pytania sa troszke zbyt ogolne ;-)

 

No jest ogolnie bo nie potrzebuje dokladnej analzizy "na srubki" nieciekawych doswiadczen na drodze.

 

Chodzi mi o wyłowienie, jak duzym problem jest niezauwazanie jednosladow przez puszkarzy.

 

A tego potrzebuje zeby udowodnic w pracy ze projektowany przezemnie uklad moze wplynac na poprawe bezpeczenstwa motocyklistow.

 

Pozdrawiam i dziekuje za kazde uwagi i oczywiscie za udzial w ankiecie!

Moje moto podróże

Jeździć póki ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...