Skocz do zawartości

Amory dobijają


czaju3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem bo w moim moto dobijaja oba amory. Jest to sherco 50 super moto ale uzywam go w terenie. Amortyzatory ma takie same jak wersja enduro czy chocby honda HM , beta rr itp. I juz przy dropie z 1,2m wylądowanym na 2 kola amory dobijaja. A od jakiegos czasu przedni amor przestal ladnie pracowac tzn nie wybiera tak dobrze malych nierownosci. Czy to jest wina oleju bo jeszce nie wymienialem???? czy sprezyny sa za miekkie???? A to ze slabiej wybiera to nie jest wina niskiej temperatury??? bo w rowerze jak bylo zimno to zawsze mi amor zamulal..... Posze o pomoc bo jak pojade do serwisu to zedra ze mnie kilka stowe a nawet nie bede wiedzial co naprawili.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień olej (nie zapomnij o uszczelniaczach) i powinno być dobrze. Ewentualnie możesz zastosować gęstszy olej niż masz teraz, lub go trochę więcej nalać (raczej nie polecane). Jeśli nie przejeździłeś tak nie wiem ile to sprężyny nie powinny być do wymiany.

 

Poza tym to jest super moto, a więc sprzęt na drogi a nie do lasu. Jak chcesz skakać to kup crossa. Ja nie mam zamiaru pchać się moją Virago na tor, ani do lasu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra w sobote zmienie olej..... Tylko teraz mam problem, bo nie wiem jak ten amor jest zbudowany, tzn jakie ma tlumiki... Odkrece te kurki od gory i wyleje olej... bo nie chce calego na czesci rozbierac... Teraz czy olej lac bezposrednio na sprezyny czy do jakiegos tlumika....??? Zna ktos moze budowe takliego amora bo nigdzie serwisowek nie moge znalesc.... tak wyglada ten amor http://ds1.downloadtech.net/cn1052/press06/50sm_04.jpg

jest tez montowany w betach, sendach, rieju itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

logo z punto ? :icon_biggrin:

 

a co wymiany oleju to odkręć korki (uwaga na sprężyny) , wylej olej, wlej świeży i już

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa tak juz znalazlem tam jest tlumienie w stylu ssv... czyli lac bezposrednio na sprezyny.... Tylko ile tego oleju wlac???? i Kupic 5 czy 7,5w jesli chce go troszke utwardzic, nie zamulic???

 

jakie logo z punto???? mi tam wyswietla sherco sm50..... ????

Edytowane przez czaju3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jakie logo z punto???? mi tam wyswietla sherco sm50..... ????

 

 

znaczek na goleni

 

 

a olej to nie wiem, ta zawiecha jest G warta, w kmxie miałem 30W a i tak był tapczan, w exc przy 7W był za twardy jak dla mnie

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...