Skocz do zawartości

XF650 - gaśnie na wolnych obrotach po około minucie kręcenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moją maszyną, problem jest dziwaczny i potrzebuję potwierdzenia moich domysłów. A wszystko dzieje się tak:

Motor gaśnie po jakiejś chwili (<1min.) gdy stoi na wolnych obrotach (nieważne czy ustawie obroty na 1500 czy nawet na 3000 !), można go "podratować" jak się przygazuje lub przejedzie kawałek, ale i tak za chwilę jest to samo. A gaśnie powolutku, spadając z obrotów, aż do 1000 i pyk, stoi. Gdy już w ten sposób zgaśnie, to cholernie ciężko jest go zapalić na rozruszniku. To jeszcze nic! To wszytko dotyczy gdy silnik jest rozgrzany, bo gdy był zimny wszystko wydaje się działać OK.

 

Moje pierwsze podejrzenia padły na gaźnik (problem z zasilaniem paliwem na wolnych obr.), czyli przytkana dysza wolnych obrotów, ale wydaje mi się, że wtedy wogle nie powinien mieć wolnych obrotów. Pozatym nie tak dawno gaźnik był czyszczony i regulowany. Potem myślałem, że coś z kranikiem (słabe podciśnienie i kranik nie puszcza na wolnych obrotach), ale nawet w pozycji przelewowej nie pomaga, więc kranik musi być OK.

 

Moje ostatnie podejrzenia padają na cewkę zapłonową lub też na kondensator. Na elektryce mało się znam, ale ktoś mi powiedział, że rozgrzana szwankująca cewka potrafi robić takie numery. :?:

 

Tak czy inaczej jestem już skołowany :roll: . Jak macie jakieś pomysły to chętnie ich wysłucham.

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć za bogata mieszankę na wolnych obrotach. Na zimnym silniku wszystko jest ok. bo następuje pozorne zubożenie mieszanki. Natomiast na ciepłym po prostu go "zalewa". W takiej sytuacji spróbuj dodać gazu jeżeli spaliny będą zabarwione na czarno to będzie to sprawa tych obrotów.

To jedna z koncepcji, może ktos wpadnie na inna. Ciężko jest stawiać diagnozę na odległość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pipcyk!

Miales racje, pytanie bylo tylko jakim cudem nagle gaznik podawal zbyt bogata mieszanke?! Ale wszystko sie wyjasnilo jak tylko rozebralem gaznik, okazalo sie, ze jakis paproch wlazl pod iglice od plywaka, wiec na wolnych obrotach po prostu go przelewalo.

 

teraz chodzi jak zloto! :lol:

pozdro

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...