Skocz do zawartości

problem z hamulcem tarczowym


dawid482
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

muszę zmienic te klocki i zobaczyć, przewód sie nie zagiął a akurat z zaciskiem to wiem, że nie należy składać na sucho ale pasty specjalnej też nie trzeba do tego używać, wystarczy, że się tlczki zamoczy w płynie hamulcowym i na czysto złoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze tarcza delikatnie wygieta?? Czy te klocki caly czas tra?? POZDRO

 

Uwielbiam inteligentne pytania i odpowiedzi.Na forach to codzienność :P

 

 

Wracając do tematu.Przyczyn może być wiele, najczęstszą przyczyną jest:

-zacisk,a konkretnie tłoczki;

-przewód;

-pompka;

Edytowane przez shalashaska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu uwazasz ze zarowno moje pytanie jak i odpowiedz byly 'inteligentne'?? Przeciez wygieta tarcza moze powodowac tarcie i nie widze tu nic nienormalnego :/ Co do tego pytania czy caly czas tra: mialem tak ze mi tarly tylko przy mocniejszym wcisnieciu hebla a po ponownym kilkakrotnym wcisnieci wszystko wracalo do normy... Nie wiem czemu tak naskoczyles na moj post ale spx....

 

P.S. Probowalem ci wyslac PW ale cos nie dzialao :/ POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę zmienic te klocki i zobaczyć, przewód sie nie zagiął a akurat z zaciskiem to wiem, że nie należy składać na sucho ale pasty specjalnej też nie trzeba do tego używać, wystarczy, że się tlczki zamoczy w płynie hamulcowym i na czysto złoży.

 

Niby jest taka zasada, że wystarczy wyczyścić i umoczyć w płynie tłoczki, ale jeżeli posmarujesz je specjalną pastą to masz 100% pewności że to musi działać, no a niestety na samym płynie to ja bym nie miał takiej pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest taka zasada, że wystarczy wyczyścić i umoczyć w płynie tłoczki, ale jeżeli posmarujesz je specjalną pastą to masz 100% pewności że to musi działać, no a niestety na samym płynie to ja bym nie miał takiej pewności.

ale tłoczki chodzą bardzo dobrze, pisałem juz wcześniej i pasta jest dobra ale nie jest niezbędna i można sie bez niej obyć, zresztą jak robię hamulce w samochodach na warsztacie to niegdy nie używam pasty i hamulce chodzą, nigdy mi sie nie zdarzyło żeby klient przyjechał z reklamacją a nigdy na warsztacie nie używam pasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...