Skocz do zawartości

Mam pytania odnosnie czesci ekspl. do VS750..


JareG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To zalezy od tego, w jakiej temp. ten czujnik sie zalacza.. np. w Mercedesie robi to przy ok. 105 stopniach -

 

racja, racja... W Intruderze przy 110C. Do czajnika trzeba dolać płyn do chłodnic. Z korzyścią dla herbaty :icon_mrgreen:

 

IMO blok silnika strzelil nie od stania w zimnym, tylko od uruchamiania na zimno (za duza roznica temperatur byla).. co i tak nie robi roznicy dla jego posiadacza.

 

Niestety, nie robi. Chyba, że da się po zimnej nocy uruchomic silnik inaczej, niż "na zimno" :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co pamiętam, bo nie mam warsztatowego notesu:

 

- do silnika leję MOTUL 5100 semi 10w40 (około 120 zł za 4l) - bez złych doświadczeń.

 

- filtry Hi-FLO (w 700-tce jest inny gwint, niż w 750-tce i 800-tce) do tej pory zamawiałem w larssonie (20-30 zł). Zmiana co sezon, razem z olejem.

 

- filtry powietrza (tak, są dwa) są długowieczne, ale profilaktycznie trzeba je od czasu do czasu (np. co sezon) otrzepać z pyłu pod silniejszym strumieniem powietrza. Można to zrobić np. przy okazji regulacji gaźników (ściślej - przed :) ). Uprzedzam: założenie gumowych rur łączących tylny gaźnik z boksem filtra to test dla nerów. Radzę wcześniej przygotować bandaże i ziółka. :) Tylny filtr brudzi się mocniej, bo do obudowy doprowadzony jest przewód odmy i mgła olejowa osadza się na ściankach i papierze. Używam filtrów Delo - 50-70 zł za szt.

 

- ...i zwykłych świec NGK. Wystarczą w zupełności.

 

- płyn -35C. Moje moto śpi w nieogrzewanym garażu, a zimy, wiadomo, lubią zaskoczyć nie tylko drogowców.

Puchal, :biggrin: przeczytaj jeszcze raz... :wink:

 

Kurcze. Jak to się miło czyta jak ktoś mądry cos napisze. Jestem pełen podziwu i chłonny na Twoja wiedzę o Intruzie. Wszystkie wskazówki wziąłem do serca i z góry dziękuję. Pozdrawiam. :wink:

Edytowane przez puchal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, racja... W Intruderze przy 110C. Do czajnika trzeba dolać płyn do chłodnic. Z korzyścią dla herbaty :icon_biggrin:

:icon_biggrin:

Raczej dla konesera tej 'herbaty' :)

 

Niestety, nie robi. Chyba, że da się po zimnej nocy uruchomic silnik inaczej, niż "na zimno" ;)

Jest na to sposob. Ja w dwoch moich MB mam webasto :) - i polecam takie ustrojstwo kazdemu :icon_mrgreen:

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...