Skocz do zawartości

Honda NSR 125 - uszczelka wydechu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś orientuje się, gdzie dokupię uszczelke kolektora wydechowego do NSR? Chodzi o uszczelkę znajdującą się między wydechem i cylindrem.

Metalowy pierścień, z dwóch strony przyklejone uszczelnienie. (mogę podesłać fotke)

 

W Boldorze na Pradze powiedzieli, że nie mają możliwości sprowadzenia takowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc dzwoniłem do Honda Plaza (ul. Malownicza, Warszawa).

Koszt uszczelki kolektora wydechowego - 74 zł.

 

Orientuje się ktoś, czy jest możliwość dostania tańszej?

 

Do motorów typu Simson, Romet jako uszczelka służył/służy pierścień wykonany w części z ołowiu, który przy dokręcaniu zostaje spłaszczony i uszczelnia.

 

W Hondzie NSR125 wygląda to inaczej - metalowy pierścień z wyżłobieniem w środku (nie wiem po co), z dwóch stron pokryty gumą - która służy właśnie jako uszczelnienie.

 

Czy taka uszczelka używana w starszych motorowerach nada się do mojego motoru? Czy polecacie kupić oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W Hondzie NSR125 wygląda to inaczej - metalowy pierścień z wyżłobieniem w środku (nie wiem po co), z dwóch stron pokryty gumą - która służy właśnie jako uszczelnienie.

 

hm, a ja mam coś w rodzaju stalowego[?] pierścienia z miedzianą uszczelką. Grubość ok pół cm. Żadnej gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest metalowy pierscien bez gumy

 

Witam.

Dziekuje za zainteresowanie tematem.

 

Oto zdjęcie mojej uszczelki. Być może ktoś nakleił na nią kawałek gumy nie wiem sam.

http://w2.bikepics.com/pics/2006%5C12%5C22...752456-full.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazzu znalazles juz uszczelke. Kosztuje ona 75zl. To przeciez nie majatek. Zmieni to cos jak zaoszczedzisz 25zl? Bo nie wydaje mi sie, ze mozna taniej kupic. Jak kupisz w Hondzie to bedziesz mial satysfakcje, ze oryginalna masz...

Po malu zmieniam podejscie do kasy... przeciez do grobu nie wezme sobie pieniedzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to silikon, to czuje że niepotrzebnie zamówiłem oryginalną... bo dojdzie mi to samo co miałem :wink:

25 zł w tą czy w tą nic nie zmienia, ale widziałem do starych polskich motocykli i Simsonów coś w rodzaju walca, kosztujące ok 20 zł.

 

do motowojtas

po kupnie motoru i przyjechaniu do domu, zauważyłem że okolice wylotu przy cylindrze są całe zaflegmione. Dlatego się zainteresowałem uszczelką. Być może starczyłaby nowa warstwa silikonu, ale ja myślałem że to czerwone jest częścią uszczelki

Edytowane przez zazzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...