Skocz do zawartości

dzwonienie w silnku...


michalloKS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!od jakiegoś czasu w okolicach cylindra słychać ,,dzwonienie''.pzrypuszczam że to pierścien..jak silnik jest zimny to dzwoni,a jak sie rozgdzeje to na wolnych obrotach nic nie słychać,a dzwoni tylko przy schodzeniu z obrotów(nie jest to dzwonienie intensywne)ciśnienie na cylindrze wynosi w granicach 8,5-9,5,. czy t onaprawdę pierścień daje o sobie znac? co to może być?

POMOCY moto to zundapp ks 80 ma 1 pierscień i powłoke nikasilu na cylindrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc pierscien, ale niekoniecznie. U mnie w simsonie objawy byly wrecz identyczne, takze obstawialem pierscien ale okazalo sie ze padlo lozysko pomiedzy tlokiem i korbowodem. Po kilkudziesieciu kilometrach jazdy z dzwoniacym lozyskiem silnik stanal. Wiec radze czym predzej zdjac cylinder i jak nie wyciagniesz pierscienia w kawalkach to sprobuj poruszac tlokiem. Jezeli poczujesz luz to szykuj kase na lozysko :smile: Pozdro

Edytowane przez oli98lite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bylo to zdecydowane dzwonienie :lalag: No chyba ze jest u mnie naprawde zle ze sluchem :smile:

michalloKS - raczej z tym dzwoniacym elementem nie jezdzij bo jak silnik stanie to skonczy sie to poharatana scianka ukladu korbowego. Na szczescie u mnie (tak sie wlasnie skonczylo) nie wplynelo zle na prace silnika w pozniejszym okresie ;)

Jezeli to nie bedzie ani pierscien ani lozysko to popatrz po elementach silnika i w jego poblizu czy cos po prostu nie wpada w drgania i to nie jest przyczyna ;) Jest to malo prawdopodobne, jednak mozliwe :icon_eek: Pozdro

Edytowane przez oli98lite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...