Skocz do zawartości

Czy ktoś jeszcze o tym marzy?


ZIGGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez kitu dobry plan. Ja co prawda zamierzam w najbliższe wakacje udać się na wyprawę enduro w Bieszczadu i Karpaty, ale jeśli miałaby moja eskapada nie wypalić... ja chętnie się piszę tutej na to ;) Czytałem też, że ktoś ma plan na wyprawę dookoła Polski. To może byłoby ciekawsze? Ciągle rzekę widzieć - taka monotonia lekko, tak mi się wydaje ;) W każdym razie super, że macie superpomysły, yea!!

 

 

wersja dla 70% użytkowników forum:

bez kitu dobry plan ja co prawda zamiaezam w najblizsze waakce udac sie na wypawe enduro w bieszczady i karpaty ale jesli miala by moja eskapada nie wypalic ja chetnie sie pisza na to czytalem tez ze ktos ma plan na wyprawe do okola polski to moze bylo by ciekawsze? ciagle zeke widziec taka monotonia letko tak mi sie wyadjew kazdym razie super ze macie super poysly yea!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to ja moge sie zadeklarowac ze zaplanuje ta podroz ale... no jak zwykle jest jakies ale :evil: ale musze zdac maturke bo jak nie zdam to nici z moto nici ze wszystkiego :/

 

 

Co sie martwisz tak to matura olej to ja sie nic nie przygotowywalem i zdalem :evil:

Chetnie bym wzial udzial w tej wyprawie; jak bede w polsce. A tak a propo do wisly mam dalekooooooooooooooooo ale co tam niewazne. :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest dobra organizacja:

 

Wiadomo, że polecą maszyny po 60KM jak również pierdziawki 50 ccm. Prędkość trzeba by było dostosować do najsłabszych maszyn jak i kierowców. Według takiej prędkości policzyć ile czasu zajmie droga. Wyznaczyć miejsca do tankowania i zakupów. Dobrze by było wyznaczyć miejsca na nocleg za zgodą właścicieli gruntu żeby w środku nocy nie trzeba było spier**lać przed bandą chłopów z widłami albo policją.

Ważny byłby też regulamin.

Najważniejsza sprawa to wspólne zaangażowanie ludzi mieszkających na poszczególnych etapach rajdu. Czyli: tu jest dobra stacja a tam chrzciciele - rozeznanie w terenie. Ktoś na miejscu może poszukać właściciela jakiegoś poletka który pozwoli rozbić biwak i zorganizuje sprzątnięcie śmieci.

Trzeba by było zorientować się, jak to zrobić zgodnie z prawem, żeby nie było rozczarowań.

Może nawet jakieś prywatne serwisy na postojach?

Zastanówcie się jakie macie możliwości w zrobieniu czegoś od siebie.

Nawet jeśli chodzi o wytyczenie trasy przez miasta takie jak Warszawa albo Kraków. Tam Wisła płynie przez środek i może być ciężko z przejechaniem.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chętnych nie brakuje :bigrazz:

Piszecie, że każdy z Was ma jakieś problemy do rozwiązania, które nie pozwalają mu na taki rajdzik w tej chwili. Powiem tyle:

Sam jeszcze nie mam prawka A no i motor czeka na rejestrację, ubranie też powinienem zdobyć..... Pewnie nie uda mi się zorganizować takiego rajdu w ciągu roku.

Ale skoro po 15 latach marzeń o enduro udało mi się wreszcie kupić motor i właśnie pilnie ćwiczę jazdę......

To jak nie za rok to za dwa albo trzy ale napewno to zrobię. Oczywiście jeśli ktoś ma możliwości i ochotę zrobić to szybciej - nie mam nic przeciwko.

A za 20 lat żaden szanujący się offroad-owiec nie pozwoli sobie na nie-wzięcie udziału w największym rajdzie enduro w Polsce. :banghead:

 

Narazie piszcie jak sobie wyobrażacie formę takowej imprezy. Co napewno tak? Co napewno nie?

Wszelkie uwagi i pomysły mile widziane.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to w dwie strony zabecalujesz z 500 pln.

 

Ludzie powagi!!!

Pomyślcie:

Trzeba przygotować motor tak, żeby się nie ze*rał w połowie drogi.

Trzeba zapłacić wpisowe jeśli impreza osiągnie charakter "masowy"

Trzeba zakupić odpowiednią ilość jedzenia + to co trzeba kupić po drodze

Jak znam życie to na noclegach i na finale będzie miało miejsce masowe picie browaru :bigrazz:

Do tego cała masa nieprzewidzianych wydatków okolicznościowych....

Koszt wzięcia udziału w takim rajdzie dla kogoś z Krakowa czy Warszawy to sporo ponad 1000 pln.

Jak się ktoś dołączy w Świeciu to go po kosztach nie trzepnie ale i frajda "krótsza"

 

Paliwo to mały pikuś w świetle całości. Mój MTX też portafi łyknąć ponad 7l w terenie.

Edytowane przez ZIGGI

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się zrobić jeśli się bardzo stara i bardzo ci na czymś zależy.

 

 

Jeśli się okaże, że większość woli zarezerwować noclegi w jakichś pensjonatach, czy hotelikach zamiast targać namioty itd to koszty będą większe. Myślę jednak, że namiot to inny klimat :bigrazz:

Edytowane przez ZIGGI

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś nie moge napisać na 100% że jade! bo nie mam tych przykładowych 1000pln To co mam napewno przebaluje do jutra, ale jeśli byś ustawił taką impreze i dał znać kiedy start to na kilka dni (czy tygodni ale bez przesady to nie jest dakar) przed odpowiedział bym czy jade czy nie ALE JESTEM BARDZO ZA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu w większości jak widzę jesteście nieco młodsi jak widzę ale takie stare pierniki jak ja muszą załatwić urlop i inne takie sprawy a to wymaga czasu. Dlatego ewentualna impreza będzie ustalana odpowiednio wcześniej.

Może na początek bez jakichś wielkich spendów, tylko tak kameralnie w 20 maszyn dla przetarcia szlaku.

No i obowiązkowa kontynuacja w każdym następnym roku.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...