Skocz do zawartości

Nie można odpalić po zdjęciu tłumików


dooman1050cc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjąlem tlumiki (2 szt.) i chcialem posluchac jak chodzi maszynka bez nich... po zdjeciu jednego jeszcze zapalil i prykal jak dragster... gdy zdjalem dwa, to zaskoczyl i gasl za chwile i tak kilka razy sprobowalem...

Ok, pomyslalem, ze to pewnie sprawa kompresji na wylocie, dlugosci kanalu wylotowego, takie tam prawa fizyki...

zalozywlem tlumiki, wymylem lekko moto i chce zapalic zeby wygrzac silnik a tu klops!

raz zakoczyl i zgasl...i potem raz jeszcze... ale ledwo ledwo...

 

1) Co sie moglo stac?

2) Czyżby sie zalal od krecenia ciagłego, w koncu pompa podaje paliwo cay czas..tak dziwnie smierdzialo...

3) Mam nadziej ze sie nic w silniku nie rozsypalo?

4) Może sondzie lambda odbilo?

5) Poczekam az wszystko odparuje, doładuje akum i zobacze...

6) Warto w ogole swiece wykrecac?

7) Czy ktoś spotkal sie z czyms podobnym?

 

 

poj.: litr, 3 cyl, wtrysk paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym swiece na twoim miejscu wykrecil....

ale patrzac na date posta paliwo powinno juz dawno odparowac....

przyczyn moze byc wiela :)

moze przy sciaganiu uszkodziles jakis przewod..

mozliwe jest ze robi on spiecie i nie ma dobrej iskry...

sprawdz do....

nie wierze ze sciagniecie tlumikow samo z siebie spowodowalo takie rozregulowanie silnika....

sadezac po symptomach mozlie ze to wina zaplonu przestawionego....albo zlego zsynchronizowania gaznikow...

jestem w tych kwestiach laikiem ale warto zapytac znajomych i sprawdzic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi,

 

mam juz cynk, co sie mogło wydarzyc, dziś rano dostałem, mianowicie kika sprostowań:

 

- mechanik się uśmiał jak powiedziałem że może się zalał - wtrysku się nie da zalać :-)

- po zdjęciu wydechów i próbach odpalenia, zawiesił się - zwariował zawór zwrotny (odpowiedzialny za dopalanie spalin) i podobno reset komputera pomoże, czyli odłaczenie akumulatora, jak tylko wróce do domu to to sprawdze :-)

- każde swiece po zalaniu beda dzialac, wystrczy opalic delikatnie nad gazem, to juz kiedyś przerabialem

- zapłon sie nie mogl przestawic od zdjecia tłumików - zgadza się :-), ale ze nie chciał zapalć bez nich to potwierdza kilku mechaników - i potwierdza tez teorie ze niedopasowany wydech pogarsza parametry silnika

 

pozdrawiam i dam znac wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi,

 

mam juz cynk, co sie mogło wydarzyc, dziś rano dostałem, mianowicie kika sprostowań:

 

- mechanik się uśmiał jak powiedziałem że może się zalał - wtrysku się nie da zalać :-)

- po zdjęciu wydechów i próbach odpalenia, zawiesił się - zwariował zawór zwrotny (odpowiedzialny za dopalanie spalin) i podobno reset komputera pomoże, czyli odłaczenie akumulatora, jak tylko wróce do domu to to sprawdze :-)

- każde swiece po zalaniu beda dzialac, wystrczy opalic delikatnie nad gazem, to juz kiedyś przerabialem

- zapłon sie nie mogl przestawic od zdjecia tłumików - zgadza się :-), ale ze nie chciał zapalć bez nich to potwierdza kilku mechaników - i potwierdza tez teorie ze niedopasowany wydech pogarsza parametry silnika

 

pozdrawiam i dam znac wieczorem

 

Mówisz ,ze każde świece bedą chodzić po zalaniu ????? :icon_razz: :clap:

 

No to całe życie się człowiek uczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... szkoda że nie podałeś w temacie lub ogólnie w poście typu motocykla ... ehhh przynajmniej sprawiłes radość mechanikowi ...

No przecież jest podane :

 

jakiś Triumph ,1000 pojemnosci ,na wtrysku .A że 3 cylindry to wszyscy powinny wiedzieć :)

 

Chętnie bym podyskutował z tym mechanikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażka z odpaleniem (nadal!!!) a myślalem ze polatam w sobote :-)

 

juz sam nie wiem co robic, czy ktos wie jak zresetowac ECM w SpeedTriplu? Dayotnie czy Speed Four? czy w ogole w innym Triumphie od roku 2004 z wtryskiem...

 

Rozłączyłem batt na ok minute i nadal nie chce potem zapalić...(oczywiscie tlumiki zalozone)

szukam na necie i niczego nie mogę znaleźć o resetowaniu

 

jedyne co mi przychodzi do głowy to porozłączać wszytkie bezp. i podłączyć raz jeszcze, może sie zresetuje, sam nei wiem, mało prawdopodobne...

 

moto w bebechach, baku niet, filtr zdjety, prawie wszytko zdjece, do swiec :-) chociaz obejrze czy wszytko gra przy okazji..

 

pozdro i czekam na porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażka z odpaleniem (nadal!!!) a myślalem ze polatam w sobote :-)

 

juz sam nie wiem co robic, czy ktos wie jak zresetowac ECM w SpeedTriplu? Dayotnie czy Speed Four? czy w ogole w innym Triumphie od roku 2004 z wtryskiem...

 

Rozłączyłem batt na ok minute i nadal nie chce potem zapalić...(oczywiscie tlumiki zalozone)

szukam na necie i niczego nie mogę znaleźć o resetowaniu

 

jedyne co mi przychodzi do głowy to porozłączać wszytkie bezp. i podłączyć raz jeszcze, może sie zresetuje, sam nei wiem, mało prawdopodobne...

 

moto w bebechach, baku niet, filtr zdjety, prawie wszytko zdjece, do swiec :-) chociaz obejrze czy wszytko gra przy okazji..

 

pozdro i czekam na porady

 

Minuta to moim zdaniem za ktrótki czas(może miec jakąś pamięć) Spróbuj tak z pół godzinki na odłączonym aku.(robiłem tak w samochodzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...