Skocz do zawartości

Niech tu kazdy zajzy i sie przyzna ;)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

moje pierwsze dwa kółka nienapędzane siłą mięśni to CZ175 z 1961 lub 1962 roku

Był to motocykl dziadka, który stał kilkanaście lat, dosłownie, pod gruszą na ogrodzie.

Zabrałem się za niego jakoś w wieku 16-17lat i przy pomocy ojca przywróciłem do stanu używalności.

Użycie słowa odrestaurowałem to było by spore nadużycie. Motocykl zyskal wówczas nowy lakier, tapicerkę siedzenia, niestety również tłumik od MZ. Zostawiłem w nim oryginalną elektrykę nie licząc cewki od Trabanta. Na szczęście nie zrealizowałem pomysłu zamontowania migaczy.

Największą wówczas zabawą było czyszczenie utlenionego aluminium żeby odzyskało swój dawny połysk. W kązdym razie motocykl rozebrałem do ostatniej śrubki i złożyłem sam... kilka śrubek zostało ;-)

Jeździłem nim dopóki nie zacząłem jeździć autem.

Potem stanął w garażu i tak stał kolejne 18lat, aż zabrał się za niego mój młodszy o tyleż samo lat brat.

Obecnie motocykl odzyskał oryginalne barwy, tłumik, sporo elementów zostało zregenerowanych, kupiony został drugi silnik żeby poskładać wszystko jakoś do kupy (poprzednio był problem z 4 biegiem).

Brat niestety stracił zapał do złożenia teraz tego do kupy i stoi sobie moto w częściach czekając na lepszy czas.

Może jak minie czas burzy i naporu, zabiorę klamoty do siebie i spróbuję to wszystko poskładać, i zarejestrować już jako zabytek. Na pewno go nie sprzedam.

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przygodę z motocyklami zacząłem od motocykla wsk 125 mając 12 lat:D Następnie w wieku 14 lat była jakże potężna maszyna Mz 250 ETZ podążając dalej krokiem "co dwa lata" zakupiłem mając 16 lat wynalazek cz 250 cross (dzika maszyna) aż w końcu dotrwałem do pierwszego japończyka jakim była Honda cbr 600 F2, potem była przerwa i teraz szukam jakiegoś ciekawego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Nie licząc właśnie motorynek i MZ to poważnyą maszyną jeżdże od roku jest to BMW K1200R z 2006r.

 

Wrażenia są niesamowite od potwornej mocy 163km i szybkości (rekord na bezpiecznej trasie 280) i dalej drogi brakowało. Do tego bardzo bezpieczna w prowadzeniu, żadnego szarpania zrywania i świetnie trzyma na zakrętach. Super maszyna!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem poważna maszyna?Czyż WSK 175 w wieku 14 lat od ,której zaczynałem to niepoważny sprzęt?Macie pojęcie co robił ze mna taki wynalazek w tym wieku?!Pozdejmowane wszystkie elementy ,które dociążały zbędnie pędzidło.Bak pamietam był założony od rometa.Cewki w kałuzach się zatapiały żużle na świecach itd.ile razy trzeba było to dopchac do domu...i tak się uczyło motocyklizmu.a teraz Yamaha,Honda wszystko jak w zegarku.gdy nie odpali to ojej!!!Tysiąc zapytan na forum.Nie toze jestem przeciwnikiem bo sam w terenie jeżdże Yamahą a na szosie GSXRem ale nie dzielmy tego na poważne i nie poważne.A i dwie WSK-i 175 też jeszcze posiadam z sentymentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zajrzałem do was , to sie przyznaje...

Zaczęło sie od WSK-i "czwórki" (odrestaurował tato swoją maszynkę dla syna :notworthy: - miałem chyba 14/15 lat) kolejna to odjechana jak na tamte czasy ETZ 150 - z tarczówką :buttrock:

W sumie to ..... (oprócz ogara i jawki) to WSK 175, 2 lub 3x ETZ 150, ETZ 250, ETZ 251, CZ 350, Jawa 350, IŻ 350 w stylu easy rider (ot epizod taki) raczej z żadnym sie dłużej nie wiązałem....

potem dłuuuuga przerwa ... życie (szkoła, rodzina i organizacja "zaplecza")

no i 3 lata temu nareszcie powrót - Yamaszka XT 350, po roku kolejna Yamaszka tyle że TTR 600, a teraz KTM EXC 400. Na razie pozostaje w piachu, kurzu i błocie.

 

 

Pzdr

Edytowane przez murdoch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...