Skocz do zawartości

Nieco to (po)trwalo, ale od wczoraj jestem posiadaczem..


JareG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to tylko jeden wtrat z mojej strony dotyczacy jazdy w okularach.

Nosze oklury od bardzo dawna i tylko w nich jezdze a wiec:

posiadam kaski bez szczekowe, kiedys byly to typowe orzeszki a teraz otwarte na choppera :notworthy:

Sztuk dwie: jedna na miasto bez szyby, tylko gogle ( typowa laserka ), drugi z szyba aby za miastem nie jesc owadow i innego swinstwa :lalag:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: nie moge założyć przeciwsłonecznych (ale sa nakładki),

 

Prałat, a testowałeś szkła korekcyjne przyciemniane ? Ja mam takie do katamaranu i musze przyznać, że na lato jak znalazł. Może to jest rozwiązanie ?

Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prałat, a testowałeś szkła korekcyjne przyciemniane ? Ja mam takie do katamaranu i musze przyznać, że na lato jak znalazł. Może to jest rozwiązanie ?

Piwo, mam fotochromy, ale to mało. Jak mi latem poświeci czasem od przodu, to się kiepsko jedzie. Co do Jet-ów, to kupiłem latem jakiegos "anglika" (lezyw garażu, nie pamietam nazwy, ale pełno tego). Ładny, skorupa zewn. nie jest zbyt wielka, więc nie wyglądam jak z wodogłowiem. Pomijajc fakt, że jest płytki i w chłodne dni dmucha po potylicy, to kask ma "bajeranckie" plastikowe kłapki wentylacyjne. Podczas I jazdy mnie juz trafiało - pęd powietrza wprawia je w takie drgania, że brzęcznie przyprawia o furię. Podniesionych nie słychać, ale zamknietę paskudnie dają o sobie znać. W przyszłym sezonie poszukam fajnej szczęki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na motocyklach za mocno się nie znam, ale z racji wrodzonej ślepoty, o brylach mogę sie wypowiedzieć (moje już mi prawie wrosły). Wystarczy w kasku rozchylić mocno paski na boki i głowizna wchodzi ze szkłami na nosie. A potem to już luzik. Poza parowaniem, żaden kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo, mam fotochromy, ale to mało.

 

No tak, ale fotochoromy nie ściemnia się do takiego stopnia jak przeciwsłoneczne korekcyjne. Na prawde polecam. 70-80 % zaciemnienia w dowolnym kolorze(szary, zielony, czarny, czerwony) - szkła plusy, minusy na astygmatyzm - jakie chcesz/potrzebujesz zamawiasz u optyka, on wkłada w oprawki i jedziesz :notworthy:

 

Na prawdę polecam, działaja jak normalne przeciwsłoneczne a dodatkowo widzisz w nich wyraźnie :)

Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale fotochoromy nie ściemnia się do takiego stopnia jak przeciwsłoneczne korekcyjne. Na prawde polecam. 70-80 % zaciemnienia w dowolnym kolorze(szary, zielony, czarny, czerwony) - szkła plusy, minusy na astygmatyzm - jakie chcesz/potrzebujesz zamawiasz u optyka, on wkłada w oprawki i jedziesz :banghead:

 

Na prawdę polecam, działaja jak normalne przeciwsłoneczne a dodatkowo widzisz w nich wyraźnie :crossy:

A dzięki! O tym nie pomyślałem. No to mam problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...