Skocz do zawartości

Kombinacja sprzegla w etz 250


Jaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po 9-ciu kombinowaniach ze sprzeglem zeby sie nie obracalo na wale doszedlem do wniosku ze albo zaspawam sprzeglo z walem albo zakleje to distalem.KUR....!!!!!!!!!! nie mam juz sily do tego CHU...!!!!!.Probowalem juz wszystkiego zyletek blaszek z puszki od piwa nawet zrobilem klina wypilowalem rowek na wale i na piascie dopasowalem klina ktorego odrazu scielo,kupilem nowa pisate ktora tez obrocilo i przybrala wyglad poprzedniej piasty, w plecy 68 zl.Ten koles co zaprojektowal to sprzeglo to chyba byl z marsa. Jak zobaczylem po rozkreceniu jak to wszystko wyglada to sie wcale nie zdziwilem ze to nie dziala.Dziecko ktore zaczyna sie bawic klockami chyba lepiej wiedzialoby jak to skonstruowac. Konstruktor chyba nie przewidzial wymiany tarcz sprzeglowych, chyba ze jesli ktos chcialby zmienic tarcze to powinien odrazu kupic nowy wal i nowa piaste. Jak zaspawam sprzeglo lub zakleje distalem to zapraszam do kupna mojego zloma hehehehe.

Sprzedam to wpizdu.

Aha jeszcze jedno jak spawaliscie sprzeglo ?Najlepiej czym: migomatem, elektryczna czy gazowa i wogole jak to zaspawac z walem zeby spaw nie przeszkadzal tej tulei wciskowej.Wogole wydaje mi sie ze tam jest za malo miejsca miedzy piasta a walem zeby to zaspawac i zeby nie przeszkadzalo tej tulei wciskowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

człowieku wiecz co ty piszesz? tego sie nie spawa bo siła odśrodkowa i tak prędzej czy później zerwie spaw- a był już ten temat kiedyś i wyszlo na to że jest rozwiązanie -poszukaj podobnego postu w tym dziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak jezdzilem mz brata to sprzeglo zamontowalem na blache od puszki po paprykazu i calkiem niezle sie trzymalo sprubuj z paprykarzem blaszka musie byc troszke grubsza niz od puszki od piwa jak mocno bardzo mocno zakreci to niepowinno sie obracac na wale

POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... skoro juz musisz uciec sie do aktu takiej desperacji to powiem jak wygladal spaw na moim wale-sprzegle ... tuleja byla troszke przycieta ... spaw byl w 2 miejscach ... i mniej wiecej na taka dlugosc ile odcieto z tulei ... spawy nie byly wyzsze niz tuleja dlatego nie przeszkadzaly wyciskaczowi sprzegla ... ja na takiej kombinacji przejezdzilem ponad 2,5 tys km ... i nic nie bylo ... gdyby nie to ze lozysko wyciskacza sprzegla sie rozpadlo to bym pewnie dalej na tym jezdzil ... a tak torche mnie kosztowaly naprawy ... ale teraz mam sprzeglo wcisniete tak jak to konstruktorzy przewidzieli :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...