Skocz do zawartości

Klar


Andon13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem motocykl po lekkim szlifie, ale w pełni odmalowany. Problem polega na tym, że poprzedni właściciel jedynie polakierował motocykl i nakleił naklejki. Nie było by z tym większego problemu gdyby nie myjnia.... Na motocyklu jest duzo drobnych naklejek które podczas mycia zaczynają się odklejać.... Chciałbym położyć na całośc klar i po kłopocie :icon_twisted: . I tu kilka pytań:

Jaki kupić klar?

Czy może to być lakier akrylowy bezbarwny?

Czy moge kupić takowy w sprayu, czy musze to zrobić pistoletem?

Ile powinienem położyć warstw?

Z góry dziękuje za odpowiedz :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie szprajem :icon_question: mysle ze ze 2 warsty musial bys polozyc

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie nie maluj sprayem i musisz położyć conajmniej 2 wasrtwy i nie rób czasem tego na wolnym powietrzu o tej porze roku-klar musi schnąć conajmniej z 10-12 godzin w ciepłym pomieszczeniu, bo inaczej może Ci się zrobić matowy jak będzie zimno i nawet polerka nie pomoże i po kilku dniach Ci moga wyjść plamy i odbarwienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie sprayem?

W sumie juz kupiłem w sprayu i nastawiłem się na tego typu zabieg....

Chodzi mi o to żeby tylko naklejki pokryć czymkolwiek żeby sie nie odklejały....

Macie jekieś konkretne propozycje?

Bo jak sprayem mam spie**** całą robote to chyba szkoda lakieru.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym to stwierdziłeś?

W sumie już klar mam wiec pytam tylko po to zeby nie spier...... roboty!

 

 

Witam, wypróbuj na czyms i sie przekonasz jak Ci wyjdzie dobrze to kładź na motocykl i już, koniec filozofi. Spray bedzie sie trzymal, jak wszystko zrobisz dobrze.

Edytowane przez lambada34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andon-litości,podaj więcej dokładnych danych.Jaką farbą jest to pomalowane(akryl,akryl-metaliczny,syntetyk,może inny wynalazek),ile czasu minęło od tego malowania(do 48h,czy może więcej niż tydzień);Od tych szczegulików zależy odpowiedż:czym i jak zrobić to co sobie życzysz.I NIE WSTYDZIĆ SIĘ EFEKTU!

 

pozdro-PADRE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haczyk jeszcze tkwi w tym że nie wiesz jak te naklejki sie zachowają pod lakierem. Jeśli to są zwykłe naklejki jakimi sie okleja reklamy to masz 100 % pewności że pod lakierem sie zmarszczą.

 

Powinieneś pomalować jakąś małą częśc owiewki z naklejką żeby przetestować czy nadają sie pod lakier

 

Powinieneś pomalować jakąś małą częśc owiewki z naklejką żeby przetestować czy nadają sie pod lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym to stwierdziłeś?

W sumie już klar mam wiec pytam tylko po to zeby nie spier...... roboty!

Bo wiele razy malowalem sprayem i pistoletem.Szczegolnie na duzych powierzchniach lepszy jest pistolet.Poza tym lakiery ze sprayow sa czesto marnej jakosci.Co do spieprzonej roboty...Jezeli masz doswiadczenie w malowaniu to dawaj.Jesli nie, to daruj sobie.Tylko zly na siebie bedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Korzystalem ze sprayu. Lakierowalem naklejki wlasnie reklamowe. Trzeba uwazac zeby nie przecholowac z iloscia bo na bank sie pomarszczy wszystko. Jak bedziesz delikatny i co jakies 15min bedziesz kladl kolejne warstwy to ladnie wyjdzie. ALE ODRADZAM. Na 100% to schrzanisz!!!!

 

Widze juz ten scenariusz. Biale zacieki i splywajace naklejki po owiewce. Sliczny widok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...