Skocz do zawartości

Buty FORMA TERAIN prośba o porade


Rekomendowane odpowiedzi

Nosze sie z zamiarem kupna bucików jak w temacie. A teraz pytanko posiadam XTZ 660 Tenere ale w przyszłym sezonie będe również smigał na XJ600. Czy da sie w miare wygodnie jeździc w tego typu bucikach na moto typu XJ, czy też będe zmuszony kupić drugie butki czego z względów oczywistych chciałbym uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tych butow - sam chcialem je kupic rok temu... ale wszelkie znajome wariaty enduro i motocrosofffcy odradzili je strasznie, a chopaki wiedza co mowia. Kupilem Alpinestars T6 - nie za drogie i do amatorki sa ok (okolo 800-900 pln). Natomiast druga sprawa - nie wyobrazam sobie jazdy w takich butach na moto szosowym... prawie jak w butach nraciarskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, powiedz gdzie znalazłeś Tech 6 za 800 zeta? Bo ja poniżej 1000 nigdy ich nie widziałem (mówie o nówkach). To tak jakbyś napisał człowiekowi szukającemu kasku za 400 zł, że Shoei za 1500 jest zajebiste i ty jesteś z niego zadowolony. Troche nie na temat, nie?

 

Sam jeździłem dosyć długo w swoich Formach i co warte zaznaczenia 90% po szosie. Jak na buty za 500 zeta, bo tyle za nei zapłaciłem, nie wiem po ile teraz stoją, jeździło sie w nich całkiem okej. Póki nie pada - dają radę. Wiadomo że do Alpiny czy Fox'a się nie umywają, ale z jakiegoś powodu kosztują połowę taniej.

 

Żeby nie było nieporozumień - śmigałem po szosie ale na enduro, na szosówke takie buty się nie nadadzą, bo tu potrzebne są kapcie z bardziej giętką kostką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, powiedz gdzie znalazłeś Tech 6 za 800 zeta? Bo ja poniżej 1000 nigdy ich nie widziałem (mówie o nówkach).

Inter Cars, olek motocykle po wykozystaniu znizek u znajomych, moto bazar jak potargujesz, allegro... otworzyc katalog i kupic nie sztuka, zreszta w googlu jak wpisalem to w sklepach normalnie cena zaczynaja sie od 970 pln bez laski... - czyli roznica okolo 40 %.. Ty podales przyklad cenowy 400-1500 - to prawie 3 razy tyle. nie zaproponowalem mu Tech 10 za 1500 pln, moze zreszta wziac tech 4 - takze dobre buty do amatorki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda Forma Raptor ale to prawie to samo , buciki bo przyzwyczajeniu sie bardzo wygodne, troszke sztywne w kostce no ale jak to na enduro musza takie byc - podowuje to troszke utrudnione zmienianie biegow musialem sie przyzwyczaic poprostu , zapiecia trwale i latwe w obsludze, przeszkadza mi w nich jedynie ze przemakaja jak sie czlowiek za bardzo rozpedzi po kaluzach :buttrock:- kupilem na allegro za 650 zl w Czerwcu . Ogolnie to je polecam, pare razy zaje..alem noga w kamien lub korzen i nie czulem za wiele. Jesli latasz na ednuro w terenie i masz gumowe stopki to zmien je na stalowe, bo noga sie slizga w terenie, a tymbardziej jak jest mokro.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...