Skocz do zawartości

Honda VT Shadow 800 CJ


dark_rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa dotyczy tego motocykla:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M298932

 

Gdyby ktoś miał problem z otworzeniem linka to informuję, że jest to Honda VT Shadow 800CJ, z 1988r, sprowadzona z Holandii z przebiegiem ok. 70 000 km.

 

 

Na początku proszę o nie odsyłanie mnie do archiwum, gdyż żadnej konkretnej informacji tam nie znalazłem.

 

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa żywotności silników w tym motocyklu? Czy z motocykla, który ma przejechane ok 70 000 km. można jeszcze coś wykrzesać i nawinąć jeszcze trochę kilometrów? Na co zwrócić szczególną uwagę, przy zakupie motocykla z takim przebiegiem i jakich awarii mogę się spodziewać?

 

Jak prezentuje się trwałość Hondy na tle konkurencji i koszty jej serwisu?

 

Co ew. moglibyście polecić dla gościa w wieku ok. 40tki, lekko brzuchatego (ok. 90 kg) o wzroście 177cm. dla którego ma to być pierwszy motocykl w życiu ? :icon_biggrin: Budżet do wydania to. ok 9 tys.zł. Dodam tylko, że Virago 750 odpada- jedna już stoi w garażu :buttrock:

 

 

Z góry dziękuję za wszystskie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dotyczy tego motocykla:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M298932

 

Gdyby ktoś miał problem z otworzeniem linka to informuję, że jest to Honda VT Shadow 800CJ, z 1988r, sprowadzona z Holandii z przebiegiem ok. 70 000 km.

 

Witaj

 

Honda Shadow 800, o ile się rientuję, była produkowana tylko na USA i w dodatku bardzo krótko (jeden-dwa lata). Bedzie to miało konsekwencje w postaci bardzo ubogiego rynku na części używane lub nowe które występują tylko w tym modelu i prawie zerowym akcesoriów dedykowanych do modelu. Na pewno jest spora kompatybilność z modelem VT 700 i 750, bo z nich w prostej llinii wywodzi się ten silnik. Oddziedziczył od nich na pewno wszystkie zalety VT Hondy - długie przebiegi, prostotę konstrukcji co przekłada się na niezawodność i niezłą pracę V-ki. Stara śpiewka - wszystko tak naprawdę zależy od konkretnego modelu. Jeśli nie został "zarżnięty" do tego czasu, jest duże prawdopodobieństwo, że i Tobie się ta sztuka nie uda, przy prawidłowej eksploatacji. Jest na to duża szansa, Holendrzy słyną z dobrego traktowania motocykli (sam jeżdżę na wersji amerykańskiej, sprowadzonej z Holandii - nie dam sobie ręki uciąć, czy nie przez tego samego Darka :icon_biggrin: ). Jeśli moto ma przebieg 70 kkm to jest duże prawdopodobieństwo, że spokojnie zrobisz na nim jeszcze ze 20-30.

Shadow wygląda nieźle na zdjęciach, trzebaby go jednak obejrzeć na żywo. I jeśli miałbym ci cokolwiek doradzać, to zastanowiłbym się jednak nad modelem 750 lub 1100 z tych lat.

Pozdrawiam

Edytowane przez shadok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam osobiście przymierzałem sie do zakupu tej vt 800 z allegro ale poczekałem jakiś czas dozbierałem troche pieniążków i zakupiłem vt 750 c2 ,shadow vt 800 jest bardzo ładna i ta z allegro też wygląda ciekawie widać że jest w orginale ,a jesli chodzi o produkcje to zgadzam sie z kolegą shadok była ona produkowana tylko na rynek usa przez krótki okres no i rzeczywiscie może być problem z częściami ,no ale to w końcu honda a jeśli chodzi o przebieg 70 tyś no to chyba znalazł sie normalnie poważny handlarz który pisze prawde że rok 88 i przebieg 70 tyś a nie jak co niektórzy rok 87 albo 88 i przebiek tylko 25 tyś,na twoim miejscu zorientował bym sie jak wygląda sprawa z częściami do vt 800 jeśli będzie problem to polecam ci vt 1100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Cześć. Mam ten model Hondy od 6 miesięcy. Kupiłem ją z przebiegiem 83 tys mil. Zrobiłem na niej 1000 mil. Jak do tej pory żadnych problemów. Olej został wymieniony na syntetyczny, jak i w wale ze względu na przebieg. Skrzynia pracuje wzorowo. Stała 2 lata, więc nie katuje jej. Prędkości 130/140 km/h na 4 biegu. Części niestety jak już to raczej używane. Nową tarczę hamulcową zamówiłem z Niemiec ( zamiennik). W kraju nie znalazłem. Oryginał kosztuje ok. 230€. Póki co, tylko leję do baku. Ja mam 45 lat i 66 cm wzrostu. Motocykl stworzony dla mnie.  Design - jak dla mnie jest to najładniejszy model Hondy Shadow.

Edytowane przez beny.88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...