Skocz do zawartości

No i ja miałem dzisiaj glebe !! Jakiś chory dziń !!


Szymonkoz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjechałem z domu do pracy o jakies 13.25. MIeszkam na Ursynowie. Wyjechałem na puławską a potem wiaduktem w lewo na RZymowskiego i tam niestety skończyła sie moja podróż do pracy Moto :icon_twisted: FUCK

Jechałem prawym pasem nie za szybko bo zwalbniałem dojeżdzając do świateł, powoli hamuje ( około 80 km/h) zaczynam zmieniać pas na środkowy i nagle fik trzoszke szymu kilka obrotów i wstaje. Patrze co sie stało. Najechałem na j*b**ą nierównośc na drodze. pomiędzy pasami górka o wysopkości około 10 cm. Nie miałem szans. Motor wyskoczył i lądowałem już bokiem. Moto poszło szlifem na prawy pas i uderzyło w Audi a4 a ja poleciałem środkowym i walnołem w Mitsubishi Galant. Gośćiu z Audi super sie zachiował wyskoczył pomógł podnieśc gs-a koleś z Mitsubishi tez całkiem wporządku był zdziwiony ( z jego relacji wyglądało to tak że usłyszał uderzenie w samochód i nagle moto bez kierowcy mineło go po prawej stronie) Przeszliśmy do pisania oświadczenia ale było jedno ale..... JA NIE MAM PRAWKA !!! Jeszcze raz panowie okazali sie super ludźmi i nie chcąc mi robić kłopotów pozwolili żebym zadzwonił do kolegi który ma prawko i żeby w oświadczeniu widniał on jako sprawca. Oc bez prawka nie jest ważne czyli za naprawe musiał bym płacic sam ale w oświadczeniu jest napisane że mój kumpel czyli Oc wszystko im zwróci.

 

A co ze mną

O dziwo tylko kolano starte bo jechałem w dżinsach :) Rękawiczki do śmieci, Kask który pożyczyłem 2 dni wcześniej Valentino Rossi za niestety 1500 zł troszke porysowany no i szybka do wymiany ( wie ktoś ile może kosztować taka szybka i gdzie można dostać ?) Kurtke miałem też Dżinsową w moro nic jej nie jest gdyż turlałem sie a nie ślizgałem :D Buty adidaski zdarte ale oprócz kolana nie ucierpiałem. Tak mi sie wydaje narazie bo walnołem plecami w metalowy zderzak Mitsubishi aż wgioł sie do środka :icon_razz: Narazie mnie nie boli a jak zacznie jade na prześwietlenie.

 

Moto :

Też bardzo małe zniszczenia co mnie bardzo cieszy ;) Porysowana lampa, lewa rączka, lekko bak po lewej stronie, silnik, kierunek i podnużek też lekko porysowane. Nic więcej czyli w zasadzie tylko porysowania. Rama prosta i lagi też czyli wiecej szczęścia niż rozumu.

 

Co do motocyklisto którzy mnie nijali zaczynam sie zastanawiać czy to aby nie jakiś mit że każdy sobie pomaga że wielka roddzina itp. Mineło mnie 5 motorków i nikt sioe nie zatrzymał. I nie byli to dresy na ścigaczach. Fakt 2 ścigacze 1 taki jakiś harley i 2 turystyki. Nie wiem może moto stało na poboczu może myśleli że stłuczka 2 samochodów ale jakoś mnie osobiście by to zaciekawiło i sam bym sie zatrzymał.

 

 

Wnioski:

1 Przedewszystkim zrobić PRAWKO. NAUCZKE JUŻ MAM !!!

2 Uważać na nasze piękne i kochane drogi !!!

3 Jeździć spokojniej.

 

Jakiś dzisiaj pechowy dzień bo z tego co czytałem dzisiaj już 2 forumowiczów sie położyłlo.

Pozdrawiam ijeżeli będziecie mieli jakiś szlif A NIE ŻYCZE TEGO trafili wam sie tacy ludzie jak mi. Jedem młody koleś a 2 kierowca autobusu jadący do pracy.

Jak bede miał czas to zrobie fotki tego garbu i zapodam na forum.

Jeszcze raz pozdrawiam i przepraszam za BYKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy na tej drodze byl znak informujacy o koleinach lub istotne ograniczenie predkosci.

 

Jesli nie - to ja bym scigal drogowcow. Co jak co, ale 10 cm garby to moga sobie na polu wystawac, a nie na drodze asfaltowej w centrum miasta.

 

Niedlugo to drogowcy zwina asfalt calkiem i kaza jezdzic po wlasnym, albo kupic sobie pojazd na ciezki teren :icon_twisted: .

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy na tej drodze byl znak informujacy o koleinach lub istotne ograniczenie predkosci.

 

Jesli nie - to ja bym scigal drogowcow. Co jak co, ale 10 cm garby to moga sobie na polu wystawac, a nie na drodze asfaltowej w centrum miasta.

 

Niedlugo to drogowcy zwina asfalt calkiem i kaza jezdzic po wlasnym, albo kupic sobie pojazd na ciezki teren :icon_twisted: .

 

Ja nie moge ścigać bo nie mam prawka jedy co to może mój kumpel to robić ten który wzioł oświadczenie na siebie i zastanawiam sie czy tak nie postąpie.

Jak wyśle fotke to napewno sie zdziwicie że coś takiego jest na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szczeze miales dzisiaj w tym wszystkim wiecej szczescia niz rozumu. Trafiles naprawde na spoko ludzi. Ale co Cie pokusilo zeby jedzic po miescie bez prawka :icon_twisted: Wiesz jak to sie moglo skonczyc. Ale dobrze ze nic Ci sie nie stalo.

A co do polskich drog to temat dlugie dyskusje.

Tak tylko powiem ze ostatnio mialem okazje widziec taki 10cm o ile nie wiekszy garb asfaltu na sroku pasa ruchu na dosc ostrym zakrecie i to poza miastem. Wole sobie nie wyobrazac co sie mogly by sie stac gdybym to ja przejazdzal ten zakret motorem :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polatałem po mieście dziś służbowo conieco. Widziałem dwie kraksy. Obie według tego samego scenariusza: Baba na rowerze rozjeżdżana przez babę w puszce. Zawsze z winy puszki. Sam też obtąbiłem jednego pacjenta w BMW, który wepchnął mnie się pod koła motocykla (był na czerwonym i jechał). Chyba trzeba przeczekać tę "akcję znicz", bo jakoś mało bezpiecznie się zrobiło na drodze. Całe mnóstwo niedzielnych..... Zgroza!!!

 

Pozdrówka

 

P.s. Obie cyklistki tylko z lekka poobijane. Nic poważnego ządnej się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczescie żeś cały i że ludzie ci nie chcieli robić kaszany, wnioski jak najbardziej poprawne wyciągnąłeś więc nie ma tego złego... :icon_twisted:

 

A odnośnie motocyklistów co się nie zatrzymali to powiedz czy by się na coś przydali? Bo z tego co pisałeś

kolesie z samochodów ci pomogli posprzątać cały bajzel, nie każdy ma czas żeby stanąć sobie i pogadać ot tak, troche wyrozumiałości dla złych motórzystów :) Jakbyś szlifnął przy mnie to na pewno bym się zatrzymał, jakbym widział moto na glebie też bym się zatrzymał, ale jak sobie staliście na poboczu to na 90% bym pojechał dalej machnąwszy łapskiem :icon_razz:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie pierwsze co czowieku rób prawko, bo nie zawsze może tak to się skończyć. Poprostu trafiłeś na równych chłopaków w puszkach.

 

A co do motocyklistów to nie wiem jak tam u Ciebie ale w Poznaniu panuję większa solidarność raczej, bylem też świadkiem podobnego zdarzenia, i odziwo zatrzymalem sie i motocyklista z naprzeciwka tez.

 

Ale nie wiadomo co pod kaskiem siedzi no nie :icon_twisted:

 

Pozdrowienia i dobrze ze nic ci sie nie stało, i zapisz sie na prawko !!!!

----------------------

Pozdrawiam Ryszard N. (riko)

 

poznanskie forum motocyklistow

www.niezniszczalni.com/forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy na tej drodze byl znak informujacy o koleinach lub istotne ograniczenie predkosci.

 

Jesli nie - to ja bym scigal drogowcow. Co jak co, ale 10 cm garby to moga sobie na polu wystawac, a nie na drodze asfaltowej w centrum miasta.

 

Niedlugo to drogowcy zwina asfalt calkiem i kaza jezdzic po wlasnym, albo kupic sobie pojazd na ciezki teren :icon_twisted: .

 

 

takie rady koleszko to mozesz sobie w buty wsadzic, najpierw to trzeba miec prawo jazdy a pozniej mozesz kogos scigac bo i tak policja ci powie ze nie dostosowales predkosci do warunkow jazdy itd a przy robieniu jakiejs afery moze sie znajda swiadkowie ktorzy powiedza kto jechal wiec lepiej niech zostanie tak jak jest

 

dokładnie pierwsze co czowieku rób prawko, bo nie zawsze może tak to się skończyć. Poprostu trafiłeś na równych chłopaków w puszkach.

 

A co do motocyklistów to nie wiem jak tam u Ciebie ale w Poznaniu panuję większa solidarność raczej, bylem też świadkiem podobnego zdarzenia, i odziwo zatrzymalem sie i motocyklista z naprzeciwka tez.

 

Ale nie wiadomo co pod kaskiem siedzi no nie :icon_razz:

 

Pozdrowienia i dobrze ze nic ci sie nie stało, i zapisz sie na prawko !!!!

 

 

a pomyslales moze o tym ze oni tez nie maja prawka i dlatego sie nie zatrzymali zeby nie ryzykowac kontroli policyjnej i nie robic zgromadzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...