Skocz do zawartości

Klopot ze światlami w ZX-9R - przepala bezpiecznik !!


Wojt-Kamikaze
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

Mam klopot z moją ZX-9R z 98'

 

Normalnie se jechalem motorem ( na zalączonych światlach ) i wraz przestaly świecić .....

 

Okazalo sie że bezpiecznik jest wypalony..... wymienilem na nowy i znów przepala.

 

 

Dawalem większy, też pali .

 

Przeglądalem wtyczki, przelącznik światel. wszystko OK

 

 

Dziś zobaczylem że kabel jest lączony, rozpiolem i na nowo polaczylem i chodzilo :bigrazz: ale na 2 km ( znów to samo )

 

 

Zauważylem ze, jeśli silnik jest WYŁĄCZONY i zalącze światla to Świecą !!!!!

 

A jeśli zapale silnik i wlącze światla to zaraz pali bezpiecznik !!!

 

CO ROBIĆ ??????

 

Czy są moze jakieś przekaźniki od światel ( albo jakaś kosta jebaana od światel )

 

 

THX za pomoc !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważylem ze, jeśli silnik jest WYŁĄCZONY i zalącze światla to Świecą !!!!!

 

A jeśli zapale silnik i wlącze światla to zaraz pali bezpiecznik !!!

 

CO ROBIĆ ??????

 

a ja zauwazylem jedna rzecz - wlaczenie swiatel jak i silnika jest po prawej stronie w tym samym zespole przelacznikow. moja mala podpowiedz - zacznij stamtad szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak koledzy mowia, to ze akurat silnik jest wylaczony nie oznacza ze to jest przyczyna, mialem kiedys podobny problem, okazalo sie ze przy delikatnym ruchu kierownicy bezpiecznik mi palilo, i okazalo sie ze kabel byl przetarty i gdy ruszylem kierą zwarcie powstawalo i po swiatlach. sproboj dac np na dlugie i zobacz czy tez pali. jezeli tak to zwarcie musi byc gdzies na kablu glownym zasilajacym swiatla przed lub w przelaczniku krotkie/dlugie. jezeli na postojowkach nie pali innych bezpiecznikow to mozesz odpuscic szukanie zwarcia w zegarach (chodzi o podswietlanie budzików). pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...