Skocz do zawartości

Kamieniec Podolski na wiosnę 2007


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Motór dla rzeczonej połowicy pomożemy wybrać, ino musimy mieć jakieś kryteria. Pomożemy, lecz jakieś wymagania musisz podać. Służymy radą :biggrin:

 

No własnie z tym to troszku kłopocików jest, Kamandir. Po pierwsze to ma być moto dla MNIE, ta duża czerwona Shadow jest de facto mojej żonki własnie :buttrock: A po drugie - jakoś mi się sprzeczne wymagania porobiły - próbowąłem coś ustalić w jednym wątku tutaj http://forum.motocyklistow.pl/Turystyk-dla...eta-t60063.html ale dalej mam w głowie masę szarą... Bo z jednej strony chciałoby się wybrać moto turystyczne zdolne pobrykać i na trasie i na gorszej drodze i jak trza będzie to i po szutrze da rade od bidy. A zdrugiej strony, jak już wybrałem sobie V-stroma, to sie okazał za wysoki nawet dla mnie, a moto musi być niestety takie, że może zajśc konieczność zamiany mojej z małżonką na sprzęta w trakcie choćby tego wyjazdu. A ona - 166 cm niestety. Siedzisko nisko i mała waga poniżej 200kg musi być

 

Patrzyłem i na BMW F650GS i na Diversion XJ600S i na nówkę CBF 600SA i chyba z tego kręgu przyjdzie mi wybrać....

 

Poradź coś Kamandir, zreszta Ty ją uczyłeś jazdy z Piotrkiem na spółkę... tak, że zdała od ręki za pierwszym razem...

 

 

z tymi towarzystwami polskimi to roznie bywa. pewnie pomoga pojedynczym osobom ale nie ekipie 20 ludzi na motórach :flesje:

druga uwaga: jak chcecie brac ksiazki to nie biezcie jakichs takich co wczesniej wam podpieraly szafe tylko cos konkretnego co moze miec jakas wartosc dla tych ludzi (slyszalem o takiej pomocy gdzie szla do nich makulatura typu plan Przemysla

 

Guzik, ja też i nie liczę na przygotowanie cieplutkich łóżeczek (bo bym nie śmiał), a tylko na podpowiedź gdzie hotel, który da się użyć, z wodą i bez kraluchów, etc da się znaleźć.

 

A ksiązki wiadomo - żadnej makulatury , tylko historia i literatura piękna... I raczej licze na nowe z księgarni lub mało uzywane. Syfu nie wieziemy !

Edytowane przez mario_BS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jan kalin

 

hmmmm jedziesz? bo ja już planuje urlopik.... :biggrin:

Zapewne częśc osób sie ucieszy że jade , a częśc nie.... :icon_mrgreen:

hmmm.Ale i tak jak planuje to pojade, także dawaj urlopik i jedziem grupą

ta taką hmm :biggrin: do 130 km/h max.. oczywiscie na prostej...... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne częśc osób sie ucieszy że jade , a częśc nie.... :wink:

 

A kto ma sie nie cieszyć!?!?!?!? :bigrazz: Jeszcze będą wdzięczni że mają ochrone, jak staniemy razem to nikt nas nie ruszy :wink: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3 czerwca (niedziela) – 276 km

Zamość – przejście graniczne Hrebenne (54) – Rawa Ruska (5) – Dublany (64) – Podhorce (71) – Brody (20) –Dubno (62)

Główne zwiedzanie – Podhorce (musowo !), Brody (właściwie tylko z zewnątrz), Dubno jak wieczorem starczy czasu. Nocleg w Dubnie.

 

jedna prosba: nie omijajmy Oleska: tam urodzil sie Jan III Sobieski. Ladny zameczek. mozna pozwiedzac...

 

i jeszcze taka ciekawostka

http://www.nowosielski.de/sas/przewodnik.htm

Edytowane przez Guzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja Poradnika Towarzysza Pancernego, umieszczona dzięki pomocy Klaudiusza:

 

ftp://ftp.creative-group.pl/PORADNIK TOWARZYSZA PANCERNEGO v.0.9.doc://ftp://ftp.creative-group.pl/PORADNI...RNEGO v.0.9.doc://ftp://ftp.creative-group.pl/PORADNI...RNEGO v.0.9.doc://ftp://ftp.creative-group.pl/PORADNI...RNEGO v.0.9.doc

 

Wprowadziłem nastepujące ważne zmiany:

- skopiowałem ustaloną trasę;

- uzupełniłem opisy miejscowości; nie usuwałem miejsc gdzie prawdopodobnie nie będziemy jak Beresteczko czy Gródek Jagielloński, może się komu przydadzą; usunąłem Gródek Podolski oraz dodałem Zadwórze;

- ujednoliciłem opisy zabytków najwazniejszych do oglądania i wprowadziłem subiektywne oznaczenie atrakcyjności w postaci gwiazdek (od jednej do trzech - najatrakcyjniejsze obiekty dostały trzy)

- uzupełniłem listę rzeczy do zabrania o uwagi Kamandira

- rozbudowałem znacznie info praktyczne - o opis tego co nas może na Ukrainie spotkac w zakresie np uwag dla kierowców, sposobu operowania kasą na miejscu (waluta, wymiana etc), przykładowe wybrane ceny spozywcze (do uzupełnienia) i inne ważne - warto poczytać

- lista linków uzupełniona

 

Co do uwag Guzika - w nastepnej wersji wpiszę Olesko do spisu miejscowości - propozycja żeby zobaczyć zamek, zobaczymy czy da się zrealizować; przejrzę też ten przewodnik, który guzik dał link (sam link będzie dopisany).

 

Planuję też zeskanowąc zarys mapy Zachodniej Ukrainy w jakiejś odpowiedniej skali z zaznaczoną traską do wydrukowania sobie i dodania do przewodnika.

 

Wciąż uwagi można zgłaszać - czekam szczególnie na te praktyczne. Licze na osoby, które niedawno były na ukrainie, czy chocby we Lwowie w tym roku z Kamandirem - chętnie jakieś przykładowe ceny, info praktyczne co gdzie i jak.

Edytowane przez mario_BS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jan kalin

 

hmmmm jedziesz? bo ja już planuje urlopik.... :bigrazz:

Zapewne częśc osób sie ucieszy że jade , a częśc nie.... :evil:

hmmm.Ale i tak jak planuje to pojade, także dawaj urlopik i jedziem grupą

ta taką hmm :bigrazz: do 130 km/h max.. oczywiscie na prostej...... :flesje:

Nowy w końcu zdecydowałeś się.W związku z tym że w chorągwi husarskiej wszystkie miejsca zajęte zaproponuję hetmanowi twoje usługi w kuchni.W końcu hetmanowa szlacha też musi jeść.hehe. :(

Chyba że hetman Kulik da ci pod dowództwo garść ordyńców z północy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy w końcu zdecydowałeś się.

W związku z tym że w chorągwi husarskiej wszystkie miejsca zajęte zaproponuję hetmanowi twoje usługi w kuchni.

W końcu hetmanowa szlacha też musi jeść.hehe. :(

Chyba że hetman Kulik da ci pod dowództwo garść ordyńców z północy.

Tia a jak widać to lubisz dobrze zjesc i zapewne Extra porcja bedzie czekała dla ciebie...

narazie tak jestem zdecydowany, ale jak wiekszosc wie nie wiadomoc o bedzie za miesiąc a co dopiero za pól roku..

no i jeszcze jestem w trakcie sprzedawania mojego AT ....a kupowania innego sprzeta

Zgadnij co mam na oku :bigrazz: nowszą AT....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

jan kalin

 

hmmmm jedziesz? bo ja już planuje urlopik.... :bigrazz:

Zapewne częśc osób sie ucieszy że jade , a częśc nie.... :evil:

hmmm.Ale i tak jak planuje to pojade, także dawaj urlopik i jedziem grupą

ta taką hmm :bigrazz: do 130 km/h max.. oczywiscie na prostej...... :flesje:

Witam.No jak nie jak TAK TAK TAK.Jak tylko zdrowie dopiszę to trzeba zebrać co najmniej połowę ekipy Borki 2006 Kletno i co tam jeszcze i dawaj na wschód.Czerwone kozaczki ?patrz Beatka? też czyba nie odmówi.Pozdro dla wszystkich.Aha mam już upragnoną kat A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

.Aha mam już upragnoną kat A.

To tu skóry kamizelki spodnie fręndzle i co tam jeszcze miałeś na szyi i bez prawka kat. A. :bigrazz:

 

noo wiesz co . co za przykład......hehehe

 

p.s.

Ja też dopiero w śierpniu zrobiłem Ahehe

 

Co do Planu wylotu zapewne - Borki - EKG i Kletno przystąpi do działań związanych z odzyskiem naszych ziem wschodnich.. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia a jak widać to lubisz dobrze zjesc i zapewne Extra porcja bedzie czekała dla ciebie...

narazie tak jestem zdecydowany, ale jak wiekszosc wie nie wiadomoc o bedzie za miesiąc a co dopiero za pól roku..

no i jeszcze jestem w trakcie sprzedawania mojego AT ....a kupowania innego sprzeta

Zgadnij co mam na oku :biggrin: nowszą AT....

Pewnie będzie to super sprzęt.Pamiętaj tylko by w boju zdzierżył.Jak tylko kupisz to pochwal się (fotkę) :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, mnie proszę wstepnie zaklepac w grupie emerycko krajobrazowej czy jak jej tam... moze w tym roku sie w koncu zbierzemy, z racji chyba lepszego jak dla mnie terminu :lalag:

 

witam przy okazji wszystkich jako debiutantka na forum i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...