Skocz do zawartości

Yamaha yz125 -> swiatla i eskploatacja


Sedric
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tomski 01 z tego co napisales wynika ze smigales na yz w enduro, moglbys mi napisac czy motor wyniosl cie duzo w utrzymaniu? Na poczatku niebyla by to ostra jazda i jestem ciekaw czy nawed wtedy tzeba wymienac korbowod, tlok itd.. Do lasu mam niedaleko i to same boczne drogi takze z dojazdem na niezarejestrowanym motorku mysle ze niebylo by zle. Jak narazie powaznie zastanawiam sie na jakas nowsza dt i jeszcze troche wlasnie nad yz. z gory dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomski 01 z tego co napisales wynika ze smigales na yz w enduro, moglbys mi napisac czy motor wyniosl cie duzo w utrzymaniu? Na poczatku niebyla by to ostra jazda i jestem ciekaw czy nawed wtedy tzeba wymienac korbowod, tlok itd.. Do lasu mam niedaleko i to same boczne drogi takze z dojazdem na niezarejestrowanym motorku mysle ze niebylo by zle. Jak narazie powaznie zastanawiam sie na jakas nowsza dt i jeszcze troche wlasnie nad yz. z gory dzieki :D

no jezdząc w lesie a nie po torze to napewno nie bedziesz musiał tak czesto wymieniac tłoka i korby. Jako początkujący amator tłoka zmienisz ok raz na sezon i styknie a korbe raz na dwa sezony jednak jak sie wjezdzisz i zaczniesz ostro dawac to wychodzi 2 tłoki na sezon i jedna korba na sezon :D pomijam tu wszystkie zalecenia producena bo to dotyczy zawodowców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jezdząc w lesie a nie po torze to napewno nie bedziesz musiał tak czesto wymieniac tłoka i korby. Jako początkujący amator tłoka zmienisz ok raz na sezon i styknie a korbe raz na dwa sezony jednak jak sie wjezdzisz i zaczniesz ostro dawac to wychodzi 2 tłoki na sezon i jedna korba na sezon smile.gif pomijam tu wszystkie zalecenia producena bo to dotyczy zawodowców smile.gif

 

podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ok kupie sobie dt125. Tylko wymienie sobie lampe przod i kieronkowskazy na jakies zgrabniejsze i ladniejsze mam nadzieje ze da rady ? a jeszcze jedno pytanie czy sa jakies tlumiki pasujace do dt zeby zrobic go troche glosniejszym ? Wolal bym zeby jakos to bzmialo :D mysle ze do 6k powinienem wyrwac jakas w dobrym stanie a te 22 czy 25 koni styknie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem jakiś filmik z gościem co jeździ mx w USA i sie wypowiadał że jego pierwszy motor w wieku 13 lat to było 250cc :D) Bierz Yz za*ebisty motor, spali tyle ile wlejesz ale przyjemność z jazdy niesamowita, na początku wydawała mi sie "ostra" ale teraz wydaje mi sie tylko jej zaletą. Lekka zwinna i mocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze/jezdziłem na YZ po lesie (tylko) http://allegro.pl/item133873649_cross_yama...uning_bcm_.html i powiem Ci ze takiej poręcznosci,zwinnosci nie znajdziesz nigdzie indziej (moze tylko w motocyklach hard-enduro).Po lesie jezdzi sie fajnie ale trzeba "umiec" i wiedziec kiedy i co robic.

Pewnie ze YZ zostala stworzona na tor ale nikt nie powiedzial ze nie mozna jezdzic w lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej swiatlo i owiewke :D o ile jakas znajde ... teraz to juz kompletnie niewiem co brac :D w dt jest jeszcze jeden plus a mianowicie to ze niebedzie trzeba wymianiac tloka korby tak czesto jak w crossie. A jeszcze jedno ile kosztuje tymiana tloka i wymiana korbowodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - co wy już oszaleliście? Gościowi niedoświadczonemu polecacie YZ 125 do jazdy po lesie?

 

Słuchaj kolego powiem ci dokładnie co i jak:

 

1. Yz 125 to moto które potrzebuje wysokich obrotów i wycia żeby nim można było jeździć.

( enduro natomiast ma charakterystyki silnika takie że nawet przy minimalnych obrotach ma rwać ziemie)

- po lesie do jazdy między drzewami się nie nadaja kompletnie - non stop musisz wysprzęglać przy slalomie między drzewami i w tym momencie odrazu stwierdzić każdy może że o wiele lepiej radzi sobie w tym enduro.

Owszem jak chcesz jeździć tylko drogami przez las to jeszcze ujdzie.

 

2. Yz 125 to motor głośny gdyż na torze motocrossowym dopuszcza się każdy hałas

(enduro - to motor cichy przeznaczony właśnie do jazdy po lasach i innych terenach nie sprawiający innym problemów)

- Takim wyjcem jak YZ narobisz hałasu , wypłoszysz zwierzątka z lasu i sciągniesz na siebie problemy.

 

3. Koszt utrzymania Yz 125 jest cholernie drogi - nie dość że pali jak smok to byle jakiego oleju do niego nie wlejesz do mieszanki , do skrzyni też - wymiany są częste i rygorystyczne, wszystko począwszy od łożysk i simeringów zużywa się w zastaraszającym tępie.

 

Enduro to motor wytrzymałościowy - ma sie nie zepsuć i wytrzymać długo w ciężkim terenie.

 

- endurakiem to na 5L benzyny jeździsz ho ho i troche - yz 125 na 5L nawet 3h nie przejedziesz.

 

Kupuj enduro a nie pożałujesz.

 

To że po lasach latają ludzie na crossach nie znaczy że nie wolno czy sie nieda - poprostu brak torów motocrossowych!

Sam często przelatuje przez las jadąc na nasz dziki mini tor do lasu.

 

Jak kupiłem YZ i wyjechałem na polną droge to sie troszke załamałem - wycie kupe mała prędkość żal silnika. Takie jest pierwsze wrażenie po przesiadce z enduro 125.

 

Możecie sobie dyskutować tu jeszcze długo ale to nie ja wymyśliłem motor enduro i cross.

Pozdro.

Edytowane przez Myszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycie kupe mała prędkość żal silnika. Takie jest pierwsze wrażenie po przesiadce z enduro 125.

A dobre masz sprzęgło?? :D :D miłem tak kiedyś ze moto wyło i niby dobrze jechało a jednak cos powoli...

Ja zanm wiele osób które zaczyjnały na crossach i 125 i 250. Ale co prawda to prawda w utrzymaniu to są drogie.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...