Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe


kover
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam. Czy nia ma ktos moze jednego klocka ferodo fdb605p platinum? Kupilem nowy zestaw na dwie tarcze jakis czas temu, teraz chcialem to zalozyc, otworzylem opakowanie i niestety okazalo sie, ze jeden ma fabryczna wade, jest sciety pod katem i rowno nie przylega do tarczy. Teraz jest weekend majowy, sklep internetowy w ktorym kupowalem jest nieczynny i nie mam pewnosci czy pozytywnie rozpatrza moja reklamacje wiec jesli ktos mialby jakims przypdakiem akurat jeden klocek tej firmy bylbym wdzieczny. Napewno taniej by mnie to wyszlo nie kupowac nowy zestaw lub szybciej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy nia ma ktos moze jednego klocka ferodo fdb605p platinum? Kupilem nowy zestaw na dwie tarcze jakis czas temu, teraz chcialem to zalozyc, otworzylem opakowanie i niestety okazalo sie, ze jeden ma fabryczna wade, jest sciety pod katem i rowno nie przylega do tarczy. Teraz jest weekend majowy, sklep internetowy w ktorym kupowalem jest nieczynny i nie mam pewnosci czy pozytywnie rozpatrza moja reklamacje wiec jesli ktos mialby jakims przypdakiem akurat jeden klocek tej firmy bylbym wdzieczny. Napewno taniej by mnie to wyszlo nie kupowac nowy zestaw lub szybciej. Pozdrawiam

Sklepy internetowe mają obowiązek wymienić uszkodzony towar.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie przednie goldfreny niebieskie mam ponad rok i dobre 10 tys km i jeszcze na ok 5 starcza , sila hamowania ok, ulozyly sie do tarczy i jestem zadowolony , zalozylem tez na tyl takie same te juz tak dlugo nie pozyja mimo nowej tarczy , mysle ze z pol roku max.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na błoto polecam klocki "DELTA BRAKING" i "BRAKING" (te twarde CM44 - strasznie ciężko je gdzieś dostać) ja jestem z nich zadowolony, znajomi również nie niszczą tarczy, dobrze hamują, są dobrze "dozowalne" - zwłaszcza BRAKING ... wszystkie wynalazki typu EBC moim zdaniem wymiękają :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynalazek moim zdaniem to tu taczej śą te DELTA BRAKING i to drugie. Ale nic nie mówie o nich bo nie jeździłem, nie podważam tego co napisałeś. Pozdro

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynalazek moim zdaniem to tu taczej śą te DELTA BRAKING i to drugie. Ale nic nie mówie o nich bo nie jeździłem, nie podważam tego co napisałeś. Pozdro

 

Jeśli twoim zdaniem BRAKING to wynalazek to współczuje :) (bez obrazy). Popytaj ludzi o tą firmę a zobaczysz że nikt złego słowa ani na klocki ani tym bardziej na tarcze nie rzeknie ... Ja na 1 komplecie na tył zrobiłem trochę km po prawdziwym bagnie (akurat sie tak złożyło że wymieniłem je pod koniec sezonu wiec jeździły głównie przez jesień trochę zimy i wiosnę także błota nie brakowało) i jestem zadowolony. Wszyscy znajomi na nich latają ... maja tylko jedną wadę te CM44 strasznie ciężko dostać gdyby nie to nie jeździłbym na niczym innym chociaż teraz mam DELTA BRAKING i też dają rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napsałem że nie podważam tego co i nich napisałeś bo nie jeździłem, ale jeździłem na freodo, EBC i nie mam zastrzeżeń. Poprostu nie spotkałem sie jeszcze z taką firmą po co tak ostro odrazu? Mając na mysli wynalazek myslałem gównie o tym że są mniej rozpowszechnione.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napsałem że nie podważam tego co i nich napisałeś bo nie jeździłem, ale jeździłem na freodo, EBC i nie mam zastrzeżeń. Poprostu nie spotkałem sie jeszcze z taką firmą po co tak ostro odrazu? Mając na mysli wynalazek myslałem gównie o tym że są mniej rozpowszechnione.

 

Przepraszam jeśli cię swoją wypowiedzią uraziłem :) :D Na prawdę nie chciałem ostro. Chciałem tylko napisać że naprawdę warto kupić te klocki... Do DB sam podchodziłem z dystansem ale wcale nie żałuje a BRAKINGi to klasa sama w sobie :) :P Ja nie mówie że Ferodo czy EBC to badziewie (zwłaszcza że ani na jednych ani na drugich nie jeździłem :P ) ale tak porównując do GoldFrenów Carbon-Ceramic to w tej cenie zdecydowanie bardziej wole Delta Braking znacznie lepszy hamulec i bardziej precyzyjny (i podobno są łagodniejsze dla tarcz choć tego nie mogę potwierdzić bo kończe dopiero 1 komplet ;) )

 

Pozdrawiam Wojtek

Edytowane przez kover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda BRAKING to jedna z lepszych firm która produkuje tarcze i okładziny cierne do cross/enduro/sm. Tyle, że ja wole miekkie klocki bo lepiej hamują i tarcza się mniej zużywa a jak ktoś ma tuningowa tarcze 260mm która kosztuje dużo :( to lepiej wymieniać klocki niż tarcze. Druga sprawa to to, że nie nalezy sie sugerować marką tylko konkretnymi modelami, ponieważ od najniższych modeli nie wymagajmy tego co od najwyższych.

 

Obecnie testuję klocki WRP gold off-road najwyższy model. Oceniałbym je na 4+ jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny. Niestety dozowanie nie jest tak wyśmienite jak w brembo czy nissinach

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...