Skocz do zawartości

Honda SLR 650


bikeman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zrobiłem prawko na moto i chce kupić coś :) Miałem wcześniej Aprilke rx125 ale dziady ukradły ;( niemniej jednak przez ten krótki czas zauważyłem że chce coś większego :buttrock:

widziałem SLR 650 w dobrym stanie za rozsądne pieniądze 6tyś i sie zastanawiam.

Problem w tym że niewiele o tym moto można przeczytać i nie wiem jak się na nim śmiga, od razu mówię że opony będą raczej na jezdnie niż teren bo jestem z Wawy i nawet do "terenu" musze dojechać a i tak "teren" ten nie będzie niewiadomo jak ciężki :biggrin:

Proszę napiszcie co sądzicie o tym moto.

Oczywiście jestem też otwarty na inne propozycje (mam około 6tyś) i chce enduro na tyle duże żeby można było w 2 osoby w jakąś traskę sie wybrać.

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trawkę - to może uda ci się wjechać, ale ze względu na geometrię ramy i zawieszenie sprzęt ten nie nadaje się nawet w lekki teren.

Sugeruję Ci rozejrzeć się za Hondą Dominator (jest o niej sporo na forum - użuj opcji "szukaj"). Ma identyczny silnik jak SLR - za to więcej terenowych "bajerów" - przednie koło 21 cali, większy skok zawieszenia, szersza kiera itd...

Jeżdżę poprzedniczką Dominatora (XL 600) i naprawdę polecam tego typu sprzęt do miejskiej dżungli - pozostaje tylko kwestia doboru ogumienia, które może mieć "uniwersalny" bieżnik i będzie dawało radę w lekkim terenie i zapewni odpowiednią przyczepność na asfalcie.

 

Pozdrawiam,

Mario.

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys podobala mi sie SLR , do momentu, w ktorym moj kumpel go nie kupil.

 

Nie no porazka.... wykastrowany sprzet, Honda zrobila co moga , zeby ten silnik nie mial jaj, spelnial wymogi norm ekologicznych i tym samy usunela z niego wszytsko co dobre, a poza tym podwozie beznadziejne - terenow, silnik lezy na ziemi, zawias szosowy.....odpusc sobie.

 

Ja bym rzeczywiscie poszedl w strone DOminatora, ale jesli kusi CIe mysl o terenie - a powinna, to poszukaj Hondy XR 650 L , czyli silnik DOminatora w podwoziu XR 600.

 

A jesli jestes wielki i masz mocne nogi i nie boisz sie kopania 600 cm , to od razu kupuj XR 600 R i pozamiatane. Na szosie polecisz 120 , sprzet wyglada rasowo, no i w stosunku do Dominatora ma konkretny palnik i 30 razy lepiej reaguje na dodanie gazu (inny gaznik (tlokowy) i cala glowica niz w Dominatorze).

 

Z tej kategorii co SLR , to chyba DR 650 SE jest lepszy i w podobnych pieniadzach...no moze minmalnie wiekszych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki bardzo chłopaki, zdecydowałem sie na Africa Twin, jutro jade oblukać i kupić ewentualnie, moto przynajmniej sprawdzone i spokojnie nadaje sie do smigania w traski, a w terenie ponoć jak ktoś już opanuje 220kg też nie jest zły :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...