Skocz do zawartości

Czy mała osoba może jeździć na ścigaczu


aina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kobieto! To ja Ci życze powodzenia z zzr 1400. Ja mam zygzaczka 600 i mam powazne problemy z manewrami, w większości przypadków mąż mi go cofa, a jak jest lekko pod górke to nie ma szans żebym go ruszyła. Z hondą jest dużo lepiej ale także bywają problemy, tu plusem jest to,ze Honda wazy mniej od zzrka i bez problemu można cofac jedną nogą. Zastanów sie poważnie zanim wydasz grubą kase na motocykl bo ruszyć i zachamowac to nie wszystko. Czasem trzeba cofnąć, pchnąć a wtedy okazuje sie że jest porażka.

Pozdrawiam

Asiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość centymetr_sześcienny

Przepraszam bardzo, proszę drogiej koleżanki nie zniechęcać. Rada jest jedna:

kupuj zzr 1400 :) :) :D

 

zresztą dziwne, że nasze niskie siostry :) nie radzą sobie z japońskimi motocyklami. Japończycy raczej do wielkoludów nie należą, więc powinny pasować dla niższych osób.

 

wracając do stołka. Odwracając stołem nogą do góry można sobie krzywdę zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszukaj forum, jakas Pani - jest to chyba w gieldzie, sprzedaje CBR 125 salonowe. Masz: plastika, lekkiego, malego, idealnego do nauki i do tego po 2 kobietach, z Poznania o ile pamietam.

 

Drogi Krzysiu, jeszcze raz nazwiesz mnie "Pania" a wlasnorecznie Ci oczy wydlubie :)

 

Powiem tak, bo temat jest mi bliski... ten sezon (moj pierwszy) przejezdzilam na CBR 125, BARDZO sobie chwale te decyzje, bo:

1. motor lekki, gdy sie przechyli - utrzymasz go;

2. przyspiesza tylko do 120 km/h ( w pierwszych kilometrach na drodze to -uwierz mi - blogoslawienstwo;) )

3. manewry wykonuje sie W MIARE lekko, w kazdym razie dasz rade sama go przepchnac czy podniesc...

4. niewielka cena w stos. do rocznika...

5. no i dobrze wyglada (moze nie az tak jak zzr :D)

Przejechalam na nim 2 tys, pewnie malo, ale wystarczajaco... teraz mysle dopiero o czyms wiekszym...

Siedzialam na wielu sprzetach i mimo, ze mam 161 cm i 47 kg to byly dla mnie i za wysokie iza ciezkie...

A powoedz mi jak ty na tej CBR 900 sie zatrzymalas????

Bo ja jechalam na Suzi SV 1000 i na mecie musieli mi przytrzymac sprzet :)

W kazdym razie zycze i powodzenia i rozsadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Krzysiu, jeszcze raz nazwiesz mnie "Pania" a wlasnorecznie Ci oczy wydlubie :)

 

Powiem tak, bo temat jest mi bliski... ten sezon (moj pierwszy) przejezdzilam na CBR 125, BARDZO sobie chwale te decyzje, bo:

1. motor lekki, gdy sie przechyli - utrzymasz go;

2. przyspiesza tylko do 120 km/h ( w pierwszych kilometrach na drodze to -uwierz mi - blogoslawienstwo;) )

3. manewry wykonuje sie W MIARE lekko, w kazdym razie dasz rade sama go przepchnac czy podniesc...

4. niewielka cena w stos. do rocznika...

5. no i dobrze wyglada (moze nie az tak jak zzr :))

Przejechalam na nim 2 tys, pewnie malo, ale wystarczajaco... teraz mysle dopiero o czyms wiekszym...

Siedzialam na wielu sprzetach i mimo, ze mam 161 cm i 47 kg to byly dla mnie i za wysokie iza ciezkie...

A powoedz mi jak ty na tej CBR 900 sie zatrzymalas????

Bo ja jechalam na Suzi SV 1000 i na mecie musieli mi przytrzymac sprzet :)

W kazdym razie zycze i powodzenia i rozsadku :D

laska a dobrze pisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aina dobrze piszesz powoli powoli dojdziesz do wszystkiego. Proponuję jednak zacząć jak Monia i kupić własnie jakąs 125 albo 250 do nauki jak znalazł, małe lekkie i dobrze się prowadzi. Mareksit zgodze się z tobą: laska a dobrze pisze :) a tak poważnie to niema tu podziału na kobiety i facetów tylko wszyscy jesteśmy tacy sami czyli motocyklistami ( pasjonaci do bólu niezaleznie od płci ) Pozdr dziewczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post Ani

Mam dylemat bo mam tylko 150cm wzrostu a zawsze marzyłam o jezdzie na scigaczu ale boje sie że nie dosięgne co wy o tym sadzicie prosze o posty dziekuje i pozdrawiam wszystkich:)

Drugi

Wiesz co najchętniej to Kawasaki 1400 zzr ale suzuki suzyki 750 mi wystarczy

 

Nie chodzi mi o to, żebym się bardzo przyczepiał, ale nie bardzo Cię rozumię. Pytasz się jakie powinno być moto biorąc pod uwagę twój wzrost (z drugiego posta wynika że ZZR 1400), a później piszesz, że tym motocyklem chciałabyś nawijać kilometry ale najpierw w ramach doświadczenia na czymś mniejszym. :) :) :)

 

Masz 18 lat, jeszcze rośniesz. Za kilka lat (bo tyle uważam trzeba mieć doświadczenia by przeskoczyć z 80ccm na 1400ccm) będziesz wyższa i być może nie będziesz już miała problemu czy dosięgniesz czy nie.

 

A to, że jara cię, jak w danych katalogowym pisze Vmax-300km/h to cię rozumiem, bo jak byłem w twoim wieku też tak myślałem. Dzisiaj dostrzegam inne aspekty tej sprawy. Być może i ty zmienisz pogląd na świat pod względem szybkości na moto. A to, że jesteś uparta to charakterystyczne dla twojego wieku.

 

Po prostu nie chciałbym kiedyś przeczytać posta w stylu "Znowu tragiczny wypadek.Odeszła od nas nasza koleżanka".

 

A tak ode mnie to powinnaś założyć temat "Jakie moto po 80ccm"

 

POZDR :) :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość centymetr_sześcienny

WIELKIE sorry za niedyskrecję, ale ile przeznaczysz funduszy na motocykl? Łatwiej nam będzie Ci coś doradzić.

 

hmmm, trochę ciężko z Tobą :) z jednej strony 125 to motocykl sezonowy, ale za to wzmocnisz się na takim moto i nabierzesz trochę doświadczenia.

Z drógiej strony 500 i słabsze 600 pozwolą Ci dobrze nauczyć się jeździć, ale nie wiadomo, czy sobie z takim poradzisz, i chodzi mi tutaj o wagę i wysokość moto, niekoniecznie o moc.

 

Ja na twoim miejscu, jeśli maiłbym doświadczenie motocyklowe, celowałbym w 500 (cb 500, gs 500, er5, cagiva river) lub 600 (wspomniana er-6, może sv 650).

 

A najlepiej by było gdybyś piła mleko...

i kupiła zzr 1400 :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z krzysiek8104, z 80cm na 1400cm, wow zajebis*a PRZEPAŚC mocy i osiągów... Kup sobie lepiej jakąś 125 np Honde Nsr - tańsza o wiele od tej kawy, a pozatym dłużej pożyjesz, pomyśl o tym!

Pozdro!

 

Ania juz pisala ze narazie kupi cos mniejszego, a kiedys dopiero 1400, wieksza pojemnosc silnika w stosunku do wieku to nie zawsze smierc, trzeba miec troche pod kopula zeby jezdzic, a jak sie nie ma to sie mozna zabic i na nsr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieksza pojemnosc silnika w stosunku do wieku to nie zawsze smierc, trzeba miec troche pod kopula zeby jezdzic, a jak sie nie ma to sie mozna zabic i na nsr.

Myśląc logicznie, szybciej "ktoś mało doświadczony" rozjebie się na POTĘŻNYM moto(Kawasaki ZZR 1400-190 KM) niż na jakieś "pierdziawce"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśląc logicznie, szybciej "ktoś mało doświadczony" rozjebie się na POTĘŻNYM moto(Kawasaki ZZR 1400-190 KM) niż na jakieś "pierdziawce"...

 

Co do pierwszej czesci sie zgodze z Toba, ze jak wiecej koni pod tylkiem to latwiej tego nie opanowac, ale...

Rozumiem, ze w Twoim "slowniku" 125 to jeszcze pierdziawka, a 250 juz nie? Mysle, ze szalonej roznicy nie ma... :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze w Twoim "slowniku" 125 to jeszcze pierdziawka, a 250 juz nie? Mysle, ze szalonej roznicy nie ma... :flesje:

Ja nigdzie nie pisałem tego że 250 to już nie jest pierdziawka;p,a różnica jest taka że 125 łyka moją 250 prawie jak chce(starsi ustepują młodszym). Użyłem takiego słowa jakiego sie teraz "potocznie" używa w celu okreslenia takiego motorku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...